• Thriller

Láska a holubi (1984)

Hezký, prostý film s nadsázkou o lidských vztazích a zevšednělém manželství, které potřebuje pořádnou sprchu, aby vše mohlo být zase tak jak má. A je úplně jedno, jestli se odehraje v zapadlé sibiřské vesnici, v New Yorku nebo u nás doma...

Do útoku (1987)

Dobrý film své doby (z VHS, dabovaný jedním monotónním hlasem), který si pamatuji dodnes, takže by nebylo fér dát mu nízké hodnocení.

Loosies (2011)

Příjemná romantická komedie o sympatickém kapsáři z Wall Street, která má spád, jednoduchý děj, normální délku a není jen pro holky.

Věrná kopie (2010)

Odvážím se poopravit tvrzení o náhodném setkání: setkání zinscenovala ona. On se chová dost odtažitě, ona iracionálně, hovory nejen o umění se rovnají pro mě o ničem a celý výlet/situace vypadá, aspoň zpočátku, tak trochu nepřirozeně, včetně vpádu číšnice a dvojice u sochy. Jde opravdu o neotřelý nápad a těšil mě pohled nejen na Juliette Binoche, ale i na Arezzo. Zároveň mě celkem úspěšně děsilo jejich hluboké odcizení, ke kterému dnes tak často dochází, přesto se nemohu ubránit pocitu, že ten nápad, mohl být lépe zúročený a dostat se mi pod kůži. Pro mě "slabší 3."

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Tak už to v životě chodí... Nádherná písnička "You and Me" od Penny and The Quarters, kterou si do filmu vybral sám Ryan Gosling. Píseň se našla náhodou, zapomenutá téměř 40 let ve studiu a díky Blue Valentine se dostala na světlo. Dlouho se po obou zpěvácích (sourozencích) pátralo a nedávno se konečně plni překvapení a nadšení přihlásili. http://www.youtube.com/watch?v=1WZvhR0FzXA&feature=related.

Last Night (2010)

Pořád mi to přišlo zdlouhavé, bez energie, bez šťávy, do chvíle než mě zarazila myšlenka "Co je horší?". Jedna noc plná sexu, s někým, kdo pro nás nic neznamenal nebo noc sice bez sexu, ale s někým koho stále nosíme tajně v srdci a nemůžeme zapomenout? Čtvrtá hvězda za ten závěr s myšlenkou ze života a za to, že se to celé vešlo taktně do 90 minut.

Druhý nejlepší (1994)

Silný, emotivní příběh, který poutá a dojímá svou nenuceností. Spontánní kluk a trpělivý William Hurt mají co nabídnout - nám i jeden druhému.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Trochu amerického kýče, ale jinak opravdu příjemná komedie. Možná trošičku nadhodnocené.

Expozitura (2009) (seriál)

Mohl to být celkem slušný český seriál a scénář, vč. herec. výkonů, ale mně zkrátka vadí, že když se dívám, napadá mě Vyprávěj, Sanitka apod., protože naši herci absolutně nemění svou image a často ani projev. Hrají zkrátka sami sebe v dané situaci. Člověk by měl být do děje vtažen, zapomenout na okolní svět, poznat herce, ale nepromítat si jeho další role, naopak začít váhat, jaký je to asi člověk ve skutečnosti. Dolanský má snad i stejné korálky jako v nějakém posledním filmu. Moc sympatické Vagnerové, role drsné vyšetřovatelky nesedí, stejně tak jako jinak vždy výborné Bydžovské. Zaujal mě ale např. Kramár a vůbec většina záporných postav. Ještě dodám, že jsem se opravdu snažila si tento seriál oblíbit, děj mě bavil, ale cca od 4. dílu jsem se už musela průvodním komentářům Vagnerové, které jde "fakt vo kejhák" smát. Navíc mě nesmírně pobavil dramatický exboyfriend Robert, který odhalil, že internetový vrah je gay schizofrenik patolog, co bere drogy: "..nejsem sice psycholog, ale něco jsem postřehl... taky jsem párkrát telefonoval s kolegy... Vidíte, jak ji ten chlap drží? Podle mě to je homosexuál. To by taky vysvětlovalo, proč ji ještě neznásilnil. U tak hezký holky, by s tím chlap přeci začínal. TADY! Všiměte si toho posmrkávání. Může mít rýmu, ale když to přiblížím... VIDÍTE.. TADY.. na masce je bílej prášek! Podle mě to je kokainista a má narušenou nosní přepážku. ....To nejzajímavější teprve přijde... já si myslím, že mluví sám se sebou. Pravděpodobně je to schizofrenik!" LOL to se nedá..

Canterburské povídky (2003) (seriál)

Nadčasové povídky G. Chaucera v moderním kabátě, což by nevadilo, ale něco tomu trošku chybí. Jinak výborné herecké výkony. Těžko říct, který příběh je lepší. Všechny jsou originální, něčím zaujmou, ale zároveň v člověku nic nezanechají a nevtáhnou do děje. 1.The Millers Tale - celkem vtipná povídka o již zde zmíněném podvodníkovi, kterému všichni všechno zbaští. 2.The Wife of Bath - úspěšná stárnoucí herečka, která nevzdává hledání lásky a jde i přes zajíčky. Příjemné pokoukání. 3.The Knights Tale - 2 kamarádi, které rozdělí láska, a to v neobvyklém prostředí věznice 4.The Sea Captains Tale - marnivá indická kráska, která řeší své dluhy nevěrou 5.The Pardoners Tale - Johny Lee Miller v nesympatické hl.roli v povídce o třech looserech, zlu a chamtivosti 6.The Man of Laws Tale - černošku z Nigérie pronásleduje trauma minulosti a zakrátko i přítomnosti. Předsudky a míšená láska ji připraví další životní rozčarování.