Jack Reacher (2022) (seriál)

Hodnotím po dvou sériích s pozitivním sentimentem k Childovým předlohám. Je zřejmé, že ke zhmotnění knižního Reachera opět bohužel nedošlo. Zatímco Tom Cruise mohl díky své fyzické konstituci splňovat pouze jeho intelektuální nároky, tak Alan Ritchson se svojí „hovadskou“ vizáží a „umírněným“ herectvím à la Arnold Schwarzenegger stačí pouze na požadavky fyzické. Geniální hora masa se tedy zatím pro obrazovky zdá být neřešitelným protimluvem. Tomu odpovídá i vyznění obou sérií: myšlenkové pochody a komplikované gejzíry inteligence ustupují do pozadí pěstím, zbraním a nekonečné škále technik zabití a mrzačení. Reacher se, i díky hereckému výkonu hlavního představitele, stává nepříliš sympatickým supermanem hulkovského typu, kterému se vyhýbají kulky ze samopalů a který bez potřeby zapojení svého „fištróna“ zlikviduje násobnou přesilu vycvičených a ozbrojených zabijáků, aby poté odešel ze zdemolovaného místa činu bez jakýchkoliv následků. Škoda, asi raději zůstanu u knih.

Dvě slova jako klíč (2023)

Pro někoho zřejmě plné vzletných myšlenek a pro jiné (mne) naopak plytká moudra novodobých šamanů. Ale možná pouze tak hluboké, že my slepí (střízliví?) jen nevidíme na dno. 1* za ukecání Pierre Richarda pro cameo.

Jako v bavlnce (2020)

SPOILER? Levicová agitka v aktuálním hollywoodském trendy stylu, ve které se peníze dají vydělat pouze krádeží a všichni bohatí jsou tak prohnilí a nenasytní, že jedinou šancí na jejich potrestání je zoufalý čin chudého člověka. Neschopná ruská mafie s tak „nenápadným“ kápem, že složitá inscenace jeho zmizení je totálně nevěrohodná a vlastně nesmyslná. Pro mne neuchopitelné: parodie, která se bere vážně, drama, které nenapíná či thriller, který neděsí. Takže možná snad trapas, který se vleče a nudí. Škoda, nápad nebyl špatný.

Lví král (2019)

Mně se to moc líbilo. Kroutily se mi tam spoustu emocí, chvíli jsem se smála a chvíli jsem skoro brečela. Urcite doporučuji se na to podívat! 😍

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Mě se to moc líbilo. Je super, že to bylo jiné, že tam byla SVĚTLOBĚSKA. Bylo to i smutné a zároveň roztomilé a veselé. URČITĚ DOPORUČUJI 👍

Kmotra (2008) (seriál)

Jak šel čas, tak jsem čím dál tím intenzívněji nabýval na pocitu, že ta půl tuna kokainu skončila u scénáristy... A ten závěr mě v tom utvrdil. Bohužel...

Birdman (2014)

Ano, ideální favorit na Oscara...

2012 (2009)

Bez urážky: kapitální békovina. A takové nebo makové triky jsou vzhledem k ulítlé stopáži zcela nepodstatné.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

OMG! WTF? Ani ze slabosti pro Bruce a oblíbenosti této série nemohu hodnotit výše. Film pro amerického diváka o hloupých neschopných Rusech a neporazitelných Američanech, kteří z Moskvy do Černobylu dojedou autem za 2 hodiny. Ne, tohle už není ten John, který soupeře porážel chytrostí a vtipem.