• Krátkometrážní

Halloween (1978)

Pure Evil. Fear itself. Michael Myers. Jeden z nejdůležitějších filmů v historii žánru spolehlivě zaujme a funguje i dnes, což se o mnoha jeho pokračovatelích říci nedá. Osobně bych sice uvítal více vražd, ale snižovat kvůli tomu hodnocení by byl nesmysl. Horror movie of the year

Pátek třináctého (1980)

Průměrný kempový slasher a začátek jedné z nejslavěnjších slasherových sérií, jejíž vrcholy však teprve přijdou - a stejně to nebudou žádné osmitisícovky :-)

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

U toho hotelu, kde se to točilo, je keška, ale hvězdičku za to dávat nebudu.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film)

Jako hodně malýmu klukovi se mi to docela líbilo, ale bohužel jsem to nedávno zhlédnul znova. No, párkrát jsem se zasmál, ale to tvůrci ,myslím, nechtěli.

Motel smrti (2007)

Dosti napínavé béčko, které nenudí, a u něhož hlavně nemusíte kroutit hlavou nad stupidním chováním postav. Zdejší hrdinové totiž jednají překvapivě reálně a jejich boj o přežití je tak bez problému uvěřitelný. Tento významný klad trochu napravuje mínus v podobě hlavního záporáka, jenž zrovna mnoho charismatu nepobral a spíš než děsivě působí křečovitě. Ačkoli mi nedělalo potíže přesně odhadnout závěr, tak jsem se bavil dobře, a toho si na filmech cením. 71%

Identita (2003)

Jeden z mých nejoblíbenějších hororových thrillerů. Palec nahoru za skvělou, zajímavě podanou pointu. Horror movie of the year

Cabin Fever (2002)

Na filmy Eliho Rotha mám přesně opačný názor než ostatní. Cabin Fever se mi totiž líbil zdaleka nejmíň. Tedy vlastně - nelíbil se mi skoro vůbec. Pár nechutných scén film z marastu nevytáhne, až parodický závěr to pohřbívá úplně.

Hostel (2005)

Jedna z největších nespravedlností na ČSFD. Hostel rozhodně není nijak přelomovým dílem moderního hororu a aby se mohl řadit k žánrové špičce, musel by nabídnout mnohem víc, nicméně se jedná o mírně nadprůměrný snímek, který postihla ta smůla, že se na něj podívali i lidé, kteří se na podobné snímky vůbec dívat nemají. Protože jestli někdy od exploitačního filmu čeká, že se bude bát a lekat, tak to je problém dotyčného a ne onoho filmu.