Austrálie (2008)

No tak moje finální hodnocení je na 4, ale spiš silou vůle a hlavně díky poslední půlhodince, která mě konečně "přikovala". Ono bavit se na téma výprava a kamera (po předešlých zkušenostech s Luhrmannem) ani nemá cenu, Jackman by si takový charaktery mohl nechat patentovat (generace našich matek ten film budou milovat), ale ten příběh, ten je Tak děravej.....každou chvilku, tahá pilku někdo jinej a, i když je tam od začátku "vypravěč", tak mi celou dobu chyběl nějakej ten dějovej oblouk. Ve zkratce řečeno, po závěrečných titulcích nejsem schopnej říct, o čem ten příběh je. O klukovi? O lásce? O australské přírodě? A tak tedy, od filmu kterej se tváří jako velkofilm, bych čekal mnohem, mnohem víc.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Dobrá, dobrá, souhlasím, je to slatanina. Osobně si myslím, že v rámci kvality mohli základní dějovou kostru rozdělit na poloviny. První film by lépe popsal "něco ze života malého Jimmyho (Logana)" a druhej třebas na téma "jak William Stryker ke Weapon XI přišel"...což by určitě prospělo i vedlejším postavam, které v záplavě skoků, letů a výbuchů vlastně vůbec nedostali prostor. Na třech hvězdách to se to drží jen za ten pověstný Sabretoothův drápek.

Most do země Terabithia (2007)

Most do země Terabithia není klasická rodinná komedie ala Pixarovky, kde ti mladší mají šklebící se potvůrky a starší sarkastický popkulturní odkazy. Řekl bych, že je to spíš drama o tom, jak obrovská může být dětská představivost, jakožto únik z nudné reality. Kdybych měl méně než 12, tak by mě zážitky ze sledování království Terabithia určitě budily ze spaní. Takhle se hodí jenom napsat "milý film".

Terminator Salvation (2009)

Tak a mám to za sebou a zdaleka nejsem tak pesimistický jako okolní uživatelé. Na druhou stranu téměř nejsem zasažen "mytologii" předchozích dílů a taky z obav před nenaplněným očekáváním, jsem si nečetl žádné recenze ani komentáře. Díky tomuto jsem si užil akční film pod heslem "Determinuj nebo budeš determinován", kde záporák je sakra nezničitelnej. Další věc je, že si ale nedokážu představit, že toto byl pouze první díl trilogie. Snad jedině že by se příští scénarista smiloval nad suitou vyznavačů T-800 a minimálně polovinu příštího dílu by byla "obyčejná konverzačka", kde by John a spol. do puntíku vysvětlili "vo co jim jako sakra jde" (ve druhé půlce by samozřejmě zneškodnili nějakýho robůtka, ať jsou spokojeni všichni) a tím by si připravili půdu na dechberoucí závěrečný díl. Ortel: Já jsem si to užil, 4 * oprávněně. PS: Člověk to má blbé, když si okolí zvykne na jeho vysoký standart, a pak se nad tím ani nepozastavuje. A tak my všichni bereme herectví Christiana Balea. Holt pech, že ho nikdo nepochválí. Na podruhé zážitek z filmu o něco horší a z Christiana Bale lepší.

Star Trek (2009)

Vážené dámy a pánové dovoluji si Vám oznámit, že J. J. Abrams se přiřadil po bok Christophera Nolana na piedestal Hollywoodských režisérů, kteří si na "větrné hůrce" budou moct dělat co chtějí. A teď přímo k filmu. Při první zprávě z finálního castingu jsem byl zaskočenen Chrisem Pinem (James Tiberius Kirk), ale nakonec byl "Ten" nejlepší. Jakožto celá první polovina filmu, která jej přímo představovala, byla skvělá. Ve druhé mi chyběla větší epičnost, což se snad zrcadlí v mém osobním názoru, že Nero tam byl snad uplně zbytečný. PS: Závěrem bych chtěl poděkovat Michaelu Kaplanovi (Costume Designer) za návrhy kostýmů pro Zoe Saldana (Nyota Uhura). PS2: Na podruhé ještě lepší. Na potřetí....ten scénář je doslova lahůdka.

Rychlí a zběsilí (2009)

Jednička se mi líbila moc. Ve dvojce mi chyběl Diesel, ve trojce i Walker, a tak jsem na Čtverku těšil velice. Bohužel rejža Justin Lin, to pěkně odflákl. Dialogy jsou neskutečně děsivý (= vysoká hladiva iritace při jejich strojovém odříkávání). U lítajicích aut by si i slepecký pes všimnul, že vznikly v počítači a né na place.

Pingu (1990) (seriál)

Toto nestvořil "normální" člověk. Je až neskutečné jak podprahový význam mají Pinguho životní patalie.

Hrdinové (2006) (seriál)

Konec třetí serie nakrku, kvalita až neunosně klesá (rozuměj jde do prdele). Hodnocení nechávám snad jen z nostalgie, ale co bych chtěl vyzvednout je Zachary Quinto. Nemužu říct přesně, jestli je to přímo postavou Sylara, ale mám takový mravenčení (už podle traileru), že udělá Leonardu Nimoyovi to, co udělal Heath Ledger Jacku Nicholsonovi.