500 dní se Summer (2009)

Bylo by pěkné, kdyby se i v tom přílivu sequelovývh vyvražďovaček nevalné kvality, sem tam v české kinodistribuci objevily i takovéto nezávislovky. Kdybych tady netrávil tolik času, a z nudy neprolízal cizí profily, tak bych přišel i o Juno, Určitě, možná a Volání o pomoc......"Souhra náhod. To je to, čím všechno je. Nic víc, než souhra náhod."

Království nebeské (2005)

Tři hvězdičky dávám snad jen abych to povýšil nad ten Stoneův paskvil. Protože, i přes mou obrovskou snahu hledat a najít něco kloudného se mi to nepodařilo. Problém možná bude v tom, že jak Ridleyho režie, tak ani panákové herectví Orlanda, se neporvalo se scénářem, který 2 hodiny osciluje mezi krvelačnou vyvražďovačkou a filosofickým rozjímáním nad smyslem válčení za víru toho či onoho Boha. S počtem postav a Obrovskou snahou vysvětlit myšlenkové pochody všech zúčastněných by možná tomuto tématu slušela verze několikadílné série. PS: Po nějakém čase je nuda sledovat Neesona, Ironse, Blooma, Thewlise (klaďasi) a Csokase, Gleesona (záporáci) v jejich typických hereckých škatulkách over and over and over again. PS: Ridley je pěknej hovnař. K čemu je mu jeho hvězdné postavení, když si u studia neumí prosadit svou vizi filmu. Proč má divák čekat půl roku po kino premiéře na Directors cut, aby se konečně dostal k pravému vyznění filmu. Proč pouští do kina zas a znova nedodělaný škvár. Tříhodinová verze je kvalitativně na míle vzdálená tomu blafu co šel do kina a pravidelně ho uvádí v televizi.

Na Hromnice o den více (1993)

Na Hromnice jsem se chystal docela dlouho, a to hlavně kvůli Billovil, a u závěrečných titulků jsem byl velice překvapen, jak tato "romantická komendie" není vůbec laciná. Žadné to klasické, hlavní hrdina (= grázl) musí do poloviny filmu dostat přes prsty, aby si uvědomil, že vlastně miluje hlavní hrdinku, aby se mu ji na konci filmu povedlo dostat atd, atd, atd. Peripetie hlavního hrdiny Phila jsou pak celou dobu neobyčejné a v tom velice zabavné.

G. I. Joe (2009)

Tak jako nějakej ten myšlenkovej lapsus to obsahuje, což nejspíš vychází z toho, že scénář je vetchej jak domeček z karet, ale co bych měl čekat, když námět je postavenej na "nějakých" plastikových figurkách. I přesto mě to ale vcelku pobavilo a snesl bych další nášup. PS: Na podruhé je to ještě hloupější a Rachel se Siennou to sekne ještě víc....

Zrzavá veverka (1993)

Zatím za 3. Pro mě to bylo doposud nejslabší setkání s Julio Medem. Jako jeho trademark ("snová záběry", kamera, fashbacky, s*x) tam je a žeru mu ho pořád stejně, ale po předešlých zkušenostech mě ve Veverce téměř nezaujala dějová linka nebo mi spíš přišla hodně slabá. A proto na první setkání s Juliem doporučuju buď toto profláknuté anebo tento jeho finskej cestopis.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Sice za 4 *, ale za hodně slabé čtyři. Nemám rád filmy, které skončí takovým koncem-nekoncem. Nebo-li hodinu a půl jsem vsáván do víru vášně, aby mě pak na konci bylo podáno naprosto racionální vysvětlení (na druhý pokus to třeba bude lepší). To, co V.C.B. povyšuje do lehkého nadprůměru je především forma (atmosféra letního Španělska, režie, kamera a ústřední herecký kvartet). A nakonec nechci nijak snižovat kvality Penelope Cruz, ale tady byl Oscar udělen hlavně zato jak ta postava byla napsaná (=> díky Woody).

Piráti na vlnách (2009)

To je tak, když se pod vedením oblíbeného tvůrce sejde partička oblíbenejch herců (Nighy, Frost, Ifans, Seymour Hoffman, O´Dowd) a příběh se odehrává v době, kdy rock měl ještě koule (názorně dokázáno soundtrackem) a to by pak bylo, aby nevzniklo něco vyjímečného. PS: Ten Curtis snad neumí vyplodit lejno?!

Vzhůru do oblak (2009)

Osobně necítím tolik sympatií k poslednímu dílku ze studia Pixar, a to i přesto, že jsem měl to štestí vidět před promítáním nový kraťas Partly Cloudy (v tomto jsou Pixaři o světelný parsek daleko před konkurencí) a úvodní pasáž "ze života Carla Fredricksena" mě taky nadchnula. To však zazdila druhá polovina o mluvících psech (Líšáka mám rád, ale rolí idiotů už bylo dost). Snad jako by se Pixaři zalekli natočit film čistě pro dospělé anebo jim správce kasičky nakukal, že peníze jsou především na prvním místě, a proto je důležitý udělat zábavu pro celou rodinu. Momentálně mě nenapadá jak by se dalo (mělo) ukončit film o naplňovaní dávných snů, ale tento konec je prostě špatně. Takže za 3, ale to čistě v konfrontaci s ostatními koňmi ze stáje Pixar. PS: Asi jsem k tomu musel o trochu víc zestárnout.....+*

Dexter (2006) (seriál)

SPOILER: To takhle byli dva bráši, kteří ale ze začátku nevěděli že jsou bráši a jediný co je spojovalo byla taková malá (téměř) neškodná úchylka. Zabíjeli lidi. Jejich škoda byla, že je to společensky nepřípustná činnost, a tak to museli skrývat. Škoda, protože v tom byli setsakramentsky dobří. Jmenovali se Dexter a Ice-truck killer a měli takový charisma, že by ho mohli vyvážet do zemí třetího světa. PS: Osobní výlev. "Dexter Morgan je prostě sympaťák."...po pár letech, když si člověk protrpí 2. a 3. sérii, dostane se mu neopakovatelný zážitek, vygradovaný posledním dílem. Let's get puzzle.

Iron Man (2008)

Iron Man má podobné bolesti jako před ním např. Hellboy nebo nový Betman Begins, kdy se jim vyčítá slabý děj. Dalo by se říct, že je to pravda, ale holt "ono" to seznámení s hlavní postavou přece jen něco trvá a pak už na jiný věci nezbývá čas. Naštěstí Robert Downey se pro tu roli narodil (miluju klišé) a i zbytek osazenstva v čele s plešatým "Dudem" stojí taktéž zato. Prostě popcornová zábava jak má být. PS: Je obrovská škoda, že nedávají v kině přímé upozornění na "Něco" po titulcích. Já pak do dnes nechápal, kdo je Nick Fury, ředitel S.H.I.E.L.D.