Léto 84 (2018)

Nemastné-neslané, vleknoucí se. Filmy podobného ražení mám celkem rád, ale tady mě ten příběh příliš nezaujal. S trochou nadsázky lze říct, že se stačí podívat na trailer a máte všechno jasně a stručně řečeno ve dvou minutách. 55%

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Taxík byl zajímavější, ale i tak se to dá, když na to člověk náhodou narazí. Jen mi přijde nefér systém přihlašování, kdy se soutěžící mohou přihlašovat, až když je dočtena otázka, tudíž je to v této fázi hry dost často jen o tom, kdo se dokáže rychleji přihlásit.

Očista: Volební rok (2016)

Takhle ne! Po rozporuplné jedničce a fajnové dvojce přichází třetí díl, od kterého jsem čekal, že naváže kvalitou na dvojku, která mile překvapila. Bohužel toto bylo dějově špatné. Hon na "tu otravnou z Lostu" mi vůbec nesedl. Sice chápu, že tématika této série úzce souvisí s politikou, ale postavit na tom celý film, nebylo podle mě úplně šťastné řešení. Navíc s tou otravnou americkou korektností. 45%

V pasti (2018)

Asi jsem trochu vyměkl, protože toto není žádná pecka a dřív by si to možná takové hodnocení neodneslo, ale jednak námět filmu, několik opravdu povedených scén a solidní výkon dříve oblíbené Sandry mě přiměly dát nadprůměrné hodnocení, a to i přesto, že samotný děj není nic extra. Mám rád originální nápady, nicméně si myslím, že to šlo uchopit ještě o něco lépe. 70%

Toxický mstitel (1984)

Ulítlá šílenost. Ale nechci to úplně zatracovat, pár momentů bylo povedených a k pousmání. S trochou nadhledu si dovolím říct, že je to lepší než kde jaká současná superhrdinovská srajda. 55%

Zelená kniha (2018)

Film je to rozhodně pěkný a poutavý, ale že by to bylo nějaká bomba, která by měla dostat Oscara za nejlepší film roku? To bych řekl, že ne. Filmu nechybí silnější momenty, scény, které pobaví, ale neobjeví se nic navíc, co by to vyneslo na maximální hodnocení. Tady už je víceméně jasné, že jednou za 2-3 roky toho Oscara prostě musí dostat film, ve kterém nehrají prim běloši, jinak by to byla přece diskriminace a rasismus! Nová doba. Kdyby byl Freddie Mercury černoch, tak Oscara má možná jiný film. :-) 80%

Lhář, lhář (1997)

Klasická Carreyovina obohacená o fantasy námět. Prostě pohodová komedie, která pobaví, ale musíte mít toho šílence v oblibě. V některých momentech to hodně připomíná jeho další ujeté, ale oblíbené kousky jako Blbý a blbější, Ace Ventura nebo Já, mé druhé já a Irena. 65%

Čarodějův učeň (2010)

Průměrná kouzelnická fantasy určená spíše pro mladší publikum. 55%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Podobně jako u Hunger Games. Závěr se také příliš nepovedl. Čekal jsem něco podstatně zajímavějšího. Osobně mě to celkem mrzí, protože jsem si ty pubertální smrady celkem oblíbil, hlavně po fajnově netradičním dobrodružství v jedničce. 60%

Bez návodu (2013)

Příjemný film s pohodovým, ale i dramatickým dějem a celou řadou vtipných situací. Když začla biologická matka tlačit na pilu, tak to trochu začalo ztrácet. Možná to mohlo být o něco kratší. Každopádně velmi silný konec to zachránil. Už dlouho mě něco takto nedojalo. 75%