Fakulta (1998)

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc než jen blondýnu, co se změní v příšeru, pana Froda a město plné mimoňů. Jedno velké zklamání až na několik napínavých scén. Dobrý nápad skončil podle mého názoru nezdarem. Tzn. vidět a zahodit. 40%

Město bohů (2002)

Výborný film, který mě sice nijak víc neuchvátil, ale možná je to tím, že jsem to viděl jen jednou. Po druhé to bude možná lepší a já si ještě více užiju drsné momenty z tohoto filmu, který se vůbec s ničím nepáře. 80%

Lesní duch (1981)

Jeden z nejlepších starých hororů, který jsem viděl. Atmosféra je především zpočátku perfektní a jedna z nejlepších hororových vůbec. Potom se to bohužel tak trochu zkazí, protože se objeví děsivé postavy, které jsou ovšem děsivé jen ze začátku a postupně se z nich stanou jen trapné krvavé nestvůry s debilním chováním, které nepůsobí tak jak by měly a prostě kazí atmosféru. A přitom to mohlo být tak skvělé, kdyby tam nedávali žádné obludy a nebo v menší míře a lépe to zpracovali, protože potenciál chaloupky uprostřed lesa a tajemné knihy mrtvých je velký! Navíc kamera, která léta před okny a perfektní hudba stojí opravdu za to. 75%

Halloween (1978)

Koncem sedmdesátých let to byl jistě hit, který má i nyní své kouzlo, ale dnes se točí lepší horory. Nebo aspoň pro mě je koukatelnější nynější hororová tvorba. Je to pouze můj vlastní názor, který nechci nikomu vnucovat. Na druhou stranu se mi v tomto filmu velice líbily denní záběry města a sem tam nějaká lekačka. 70%

Smrtelné zlo 2 (1987)

Když jsem to viděl v době mého působení na 1. stupni ZŠ, byl jsem z toho na pár let slušně rozsekán a pořád se mi to vracelo. Po uplynutí desetiletí mi to přišlo trapné a antihororové. Tento film jsem hledal, abych si oživil paměť a zjistil, co mě to tenkrát nedalo spát, ale bohužel jsem byl zklamán. Míchat do kupy prvky hororu a komedie je alespoň z mého pohledu nešťastný počin. Kdysi dávno mi to vtipné nepřišlo. Čím to? No prostě komediální prvky totálně narušují hororovou atmosféru a v hororové atmosféře nejsou vůbec komediální prvky vtipné. KOMEDIE+HOROR=ODPAD. Nostalgie a určité scény hodnocení vytáhnou, ale musím říct, že jednička je o dost lepší. 60%

VALL-I (2008)

Po dlouhé době jsem zavítal do kina. Vlastně do kina chodím tak jednou za rok. To se teď změní, ale zpátky... Od tohoto dílka jsem čekal víc (vždyť je to od tvůrců mých oblíbených animáčů Hledá se Nemo a Ratatouille). WALL-E se řadí hluboko za předchozí tituly. Proč? Příliš jsem se nezasmál a děj je poněkud slabší. Autoři se snaží navodit originalitu, ale příliš se jim to nedaří... Nechci tento animák jen odsoudit, protože je to chvílemi i zábava, ale doufám, že moje příští návštěva kina dopadne lépe! 60%

Slečna Drsňák (2000)

Sandra "Buldok" je fajn herečka a její filmy mám rád. Tady se nám představí jako agentka soutěžící v soutěži Miss USA. Docela dobrý nápad, který ovšem vyzněl celkem naprázdno. Humor nic moc, akce většinou hloupá. Nic víc, než chabý průměr. 55%

Gympl (2007)

Lehký podprůměr. Hlavními zápory filmu jsou nulový děj a naprosto tragický výkon tý blondýny, která jen odříkává co má, ale nehraje - to bylo strašný! Naopak Mádl a Vorel slušně zabojovali a jejich výkony jsou kvalitní. Už se na to asi nikdy nepodívám, ale za zkouknutí to stojí. 55%

Ratatouille (2007)

Jeden z nejlepších 5 animáčů to byl v té době, teď už ho dokázalo takových minimálně deset překonat. Bravůrní animace a originální děj daly vzniknout dílu, které opravdu nenudí a skvěle se u něj pobavíte. 75%

Loupež po italsku (2003)

Pohodový thriller u kterého se nudit pravděpodobně nebudete. Všechno to kvalitně a rychle utíká. Dobré akční scény. 70%