Sador, vládce vesmíru (1980)

Jak je tu napsáno v jiných komentářích... Sedm statečných zasazených do Star Trek / Star Wars světa. Kouká se na to fajn. Třeba takové modely lodí jsou opravdu povedené a postavy svojí originalitou taky. V osmdesátém roce to musela být celkem pecka. Teď už je to jen slušné staré sci-fíčko, ale na čtyři to není. -"I'm from Earth. Ever hear of it?"

Kramerová versus Kramer (1979)

Famózní podívaná. Maryl Streep jsem nikdy neměl moc rád a nepřijde mi nějak herecky vyjímečná, ale zato Dustin Hoffman... Další jeho strhující výkon za mlada. Dokáže (dokázal) zahrát cokoliv a vždycky přidal postavě jedinečný rozměr. Líbil se mi i kluk, který nebyl protivný a naopak hodně věrný. Scéna kdy se hádají kvůli zmrzlině po večeři je jedna ze dvou, které se mi vryly do paměti. Druhá je jak Hoffman běží s klukem v náručí na pohotovost. U té jsem byl napjatý celou dobu a ani nedutal. -"I'm warning you, you take one bite out of that and you are in big trouble. Don't... Hey! Don't you dare... Don't you dare do that. You hear me? Hold it right there! You put that ice cream in your mouth and you are in very, very, very big trouble."

Alien Trespass (2009)

Náhodou... mě to jako nadšenému sci-fíčkaři přišlo náramně roztomilé. Úžasná hudba i výprava spolu s hereckými výkony tomu dává příjemnou retro atmosféru, která aspoň u mě fungovala. Nejde o parodii, ale o snahu natočit obdobu černobílých sci-fi filmů a to se podle mě povedlo. Nepřišlo mi to nudné ani zdlouhavé. Možná to není tak naivní jako padesátá léta, ale to by dneska zase moc nezabralo. Jenni Baird je neskutečně krásná a Robert Patrick slušně hlásí. I díky nim jsem si film opravdu užil. -"Laura McBride is having an emergency. A giant monster, she said." -"Laura is Susie McBride's kid sister, isn't she? That's a... That's one classy chassis."

Bryan Adams: Live in Lisbon (2005) (koncert)

I po tolika letech umí Adams svoje pecky zahrát úchvatně. Je spousta umělců, kapel, kteří hrajou na pódiu uplně stejně jako ve studiu (či hůře). Pak jsou tu tací, kteří umí udělat ze živého vystoupení nezapomenutelný zážitek. Takoví jsou třeba Queeni. Adams určitě nedokáže udělat takovou show jako oni, ale zvládá stále svoje vystoupení rozpumpovat, hity trošku měnit a vždycky některé podat v uplně jiném balení. Takhle je tady skvěle zvládnuté třeba Summer of '69. Už to sice není ta krásně rezonující tvrdá rocková kytara jako kdysi, ale stále výborná hudba.

Wonder Woman (2009)

Bohužel. Wonder Woman neni prostě můj typ superhrdiny. Celý se to točí kolem feminismu a po x-té narážce už se to nedá vydržet. Akce je ucházející. Závěrečná bitva ve Washingtonu ze začátku vypadala náramně, jenže nakonec nebyla zabraná ve velkym měřítku, ale jen tak zmateně. Lauren Montgomery komiksy umí, ale Wonder Woman mě nikterak neuchvacuje. -"They're messing with Lincoln! Nobody messes with Lincoln!"

Velcí bratři (2008)

-"I'm sort of engaged." -"I sort of have a boner." Nasmál jsem se hodně teda. Takhle zábavné jsem to nečekal. Neni tu ani moc trapností. Je tu ale hodně výborných hlášek, u kterých jsem se řezal fest. Překvapivě Scott nebyl odpornej a Rudd klasicky dobrej. Určitě pohodvá komedie na večer s kamarádama a pivem. Gag s párkem v rohlíku nebo narážky na různé filmy jsou na jedničku. -"Pick us up in two hours." -"Fuck you, Miss Daisy."

Green Lantern: První let (2009)

Montgomery opravdu umí. Její Superman a teď i Green Lantern je to nejlepší, co jsem z komiksových animáků zatím viděl. Akční po celou dobu (svižná hudba) a zároveň mě to vtáhlo hodně do děje, což se mi u ostatních komiksů moc nestalo. Lanterna jsem měl za takovýho šupáka se schopnostma, jak se zrovna hodí. Tady je ale velmi dobře zpracován a vše působí přirozeně. Navíc ten celovesmírný prvek mi hraje do sci-fi noty. Jinak tohle si dokážu představit pouze jako animák. Hrané tedy vůbec, protože těžko se někomu bude chtít natáčet "další" Star Wars. V tomto případě místo univerzálních mečů se všehoschopným prstenem. -"In brightest day, in blackest night, no evil shall escape my sight."

Ztracenci (1983)

Silné s výbornými hereckými výkony. Hlavně takový Dillon to válcuje na plné čáře. -"Stay gold."

12 kol (2009)

Podruhé Cena a opět kvalitní béčko. Akční, plný honiček, výbuchů a i pár hlášek se našlo. Jízda je to svižná. John Cena je míň topornej než v The Marine, nasranej ksicht má skvělej a nevidí problém v přeskočení žiletkovýho drátu s holýma rukama. Zatim si pokaždý vybral slušný béčko (narozdíl od Seagala, Lundgrena nebo Van Damma) a jestli bude pokračovat v tomhle tempu, tak budu jedině rád. Tyhle odpočinkový akčňárny se dneska už nedělaj a je to veliká škoda. Zrovna tenhle film má ještě nádech osmdesátek. Zábava to byla. -"I'm gonna hunt you down, and I'm gonna kill you."

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Takový mix Burtona a Amélie. V dnešní době originální nápad a zpracování. Hlavně v první sérii to šlape náramně. Vše je krásně rozkošné a to hlavně platí na Annu Friel. Její modýlky šatů a úsměvy mi zařídili srdeční arytmii. Chi McBride se zase svojí mimikou a hláškama postaral o časté vtípky. Lee Pace mi naopak vůbec nesedl, protože nemám rád tyhle typy postav, co dlouho kecaj, vlastně nic neřeknou a mají působit roztomile zbrkle. Prostě první série supr, druhá už mě místy nudila.