Andělé a démoni (2009)

Podobně jako od The Happening jsem nečekal vůbec nic a podobně jako u něj, jsem byl nakonec velmi překvapen. Jedinou nevýhodou je rychlé střílení historického podkladu a mnoho věcí v latině, takže vlastně nestihnete, na jakých událostech z dob minulých se příběh buduje. Jinak mě to na ty dvě hodinky s přehledem usadilo. Celkem strhující tempo. Howardovi se to podle mě povedlo na jedničku. Hanks hraje svůj standart, ale hodně potěšil Skarsgard a hlavně McGregor a jeho postava vůbec. Dalším plusem u mě byla neustálá nejistota, kdo za tím vším je a jak to dopadne. Možná to ostatním docvaklo dřív, ale mě až v jednohom okamžiku ke konci u krbu. K tomu mistr zabiják a scéna na náměstí s vrtulníkem. -"Have you come to make a martyr out of me?"

Báječná dovolená (1988)

Hrozně příjemná komedie, která mi připomene podobé výlety za mlada. Krajina je nádherná, Candyho "just trees" to jednoduše ale přesně vystihuje. Spousta milých scén, které si pamatuju ještě z prvního zkouknutí někdy před deseti lety. Mezi nimi vede zdolání obrovskýho steaku. Pocit posledního sousta je k nezaplacení. Dál i spousta dalších: rybaření, hádka, vodní lyže... -"You bastard! You bastard! -"I think he's saying go faster."

Ozbrojení a nebezpeční (1986)

Pure 80's. Odpočinkovka se skvělý soundtrackem. Candy tady zase tolik neperlí, protože se musí dělit o místo před kamerou se sušším Levym, ale šlape jim to dobře + Meg Ryan za mlada. Výborná scéna v posilce. Mohlo to být vtipnější, přesto se u toho člověk uvolní a nasaje atmosféru osmdesátek. -"Wow, look at those monsters." -"Jimmy, get the dog off my head!" -"You wanna pet them? Come on, we'll go pet them.

Stalo se (2008)

Nenudil jsem se. Příběh je v žánru sci-fi dobrý, i celková pointa. A právě jako sci-fi je to potřeba brát. Na Wahlberga se příjemně kouká, hraje trošku jinak než normálně, možná lehce přehrává, ale nějak mi to sedělo. Deschanel to samé. Jejich vztah je spíše nezvykle platonicky, což je fajn. Napětí to podle mě má a kombinace kamery s hudbou ucházející. Občase jsem se i usmál. Za lepší hodnocením zřejmě stojí naprosto nulové očekávání. -"Hello. My name is Elliot Moore. I'm just going to talk in a very positive manner, giving off good vibes. - Plastic. I'm talking to a plastic plant... I'm still doing it."

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Earl je celkem standartní seriálová postava. Zbytek už standartní tolik není. Díly mají originální a velmi vtipné zápletky s úžasnými nápady a gagy. Co mě ale na celém seriálu nejvíc baví je Earlův bratr. Randy Hickey je jedna z těch postav, které vyčnívají nad zbytek (zkusím přirovnání: Rimmer, Bender, Dale Cooper, O'Neill). Aspoň u mě to tak je. Jeho myšlenkové pochody pokaždé pobaví. Jen tak dál...

Kanadská slanina (1995)

Výborná satira. Moore si dělá srandu z USA (zbraně, politická nespokojenost, armáda) i Kanady (zdravotní systém, francouzština, přátelské způsoby). Spousta vtipných scén a hlášek. Na Johna Candyho (jeho poslední role:() jako vždy radost pohledět, i na Alana Aldu. Často jsem se opravdu nahlas zasmál... "William Shatner, Michael J. Fox... všichni kanaďani, chodí mezi námi!", pálení cédéček Bryana Adamse, scéna s hnusným pivem na hokeji atd. Kdo má rád tyhle narážky, jak na USA, tak Kanadu, film si užije. -"Think of your children pledging allegiance to the maple leaf. Mayonnaise on everything. Winter 11 months of the year. Anne Murray... all day, every day."

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Liu je taková druhá liga komiksů. Neumí tak dramatické části jako prvoligová Montgomery a soustředí se jenom na akci. Ta je výborná a vůbec jsem se nenudil. Spolupráce Supermana a Batmana šlape skvěle a kooperační bitky jsou pěkně udělané. Po doběhnutí jsem měl velmi dobré pocity, ale za chvilku jsem si uvědomil, že krom akce tam vlastně nic nebylo. Určitě ale lepší průměr, který za zkouknutí to stojí. -"Do me a favor and lose the sense of humor. -"Do us both a favor and buy one."

Nepijte vodu (1994) (TV film)

Podle mě se tady Allen zachoval trošku sobecky a poutá všechnu pozornost na jeho postavu. Kamera je pořád na něm a M. J. Fox nedostane vůbec příležitost se rozjet, což je velká škoda. Jinak je to takový typický divadlení Woody s jeho klasickou neurotickou rolí. -"Fresh air. I can't believe it. Even communist air is better than no air."

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Daleko lepší než dvojka. Krásný prostředí, moji oblíbení dinosauři a military suprlasička Buck s geniálnim britským přízvukem Pegga. Ten sází jednu hlášku za druhou a třeba "roger" dialog je výborný. Jedině mi vadily stálé rodičovské rozmluvy, ale tak něco vážnýho tam zase být musí. -"What's that noise?" -"It's the wind. It's speaking to us." -"What's it saying?" -"I don't know. I don't speak wind."

Fletch (1985)

Typický Chevy Chase, u kterého si odpočinete, i když to zase není taková za břicho se popadající komedie. Na komedii to má lepší zápletku, ale zároveň spoustu dobrých dialogů. Soundtrack jsou osmdesátky v plný síle. Slabší čtyři, protože tenhle styl mám rád. -"Why are you doing this, Mr. Fletch?" -"I like men. I like to be manhandled. I like you."