Vězněm v cizině (2007) (seriál)

Výtečný a zajímavě zpracovaný dokumentární seriál. Určitě se podívám na více dílů, protože mě opravdu bavily. Videa, která se míchá s bývalým vězněm jsou k věci, jsou dobře natočená a napínavá. Doporučuji všem, co zajímá něco ze zahraničí a chtějí si odpočinout po náročném dni.

Očista (2013)

Ploužení na jedné vlně se zlomilo zhruba v půlce. Pak to začalo být zábavnější. Do hudby se film moc netrefil a utahanost první poloviny není zrovna klad. Naštěstí příjemných 86 minut a a dobří herci zachraňovali situaci. Napínavost se scénám moc říkat nedalo, spíš napodobenina něčeho, co ma něco podobného s napínáním. Horor bych tomu asi také neříkal.Jinak vcelku oddechový film. Uvažuji mezi 3 a 4, ale protože mám dobré srdce a dobrou náladu, dávám 4. Lepší průměr. A pro info... hlavní záporák je borec :D. (Po 4 měsících a po té, co jsem viděl Chatu v horách dávám 3).

Pojedeme k moři (2014)

Zajímavý, předvídatelný, avšak ORIGINÁLNÍ film. Mádlův první film a hned takový... no, těším se do budoucna. Zajímavá kamera, která je tedy jen jedna (někdy dvě) a celkově si užijete nějakou tu zábavu. Problém však nastává v předvídatelnosti- ve dvacáté minutě jsem věděl jak to dopadne. Další problém je to, že film s tak jednoduchou zápletkou nemůže udržet celý film v pozoru. Ale jinak smekám, dva kluci udrželi celý film. Potlesk.

Jurský svět (2015)

Takové pokračování Jurského parku, které se mi líbilo víc, než skoro všechny díly Jurského parku :D. Vizuální efekty na úrovni, kamera dobrá, herci super. Ze začátku mi ale dinosauři přišli takoví zakaní, ale to se mi snad jen zdálo. Někdy se dal děj předpovídat, ale v celku hezká podívaná.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Bez úvodu rovnou do akce, ze které by vás neodtrhl ani zvonící telefon. Skvělá kamera a perfektní hraní ohledně všech herců. Na to, že je tam Tomovi 56, tak nez kaskadéra dobrý výkon. Dokonalá práce ze střihem a hudbou. Skvělá zápletka, která se vlastně furt mění, musíte neustále vnímat, jinak byste konec nepochopili. Samozřejmě se to neobešlo bez drobných chybiček (display mobilu) a některých předvídatelných věcí, ale co, bez toho by to nebyl pořádný film ;). 95% ve svém žánru.

Nouzový východ (2008)

V první zmínce o Paříži jsem si představoval následujících 100 minut o zabydlování a o těžkém fungování rodina- na závěr samozřejmě happy end. No... spletl jsem se. I přestože to nebylo klišé tohoto typu, bylo to divné. Lehounce nadprůměrný padesáti pěti procentní děj. Ovšem herci jej táhli nahoru a hudba na hodnocení taky změnila pár číslíček. Druhá polovina mě přiměla se nad filmem více zamýšlet. Byla mnohem lepší, než první. Konečně jste pocítili DiCapriův hněv a špičkové herectví hlavních hrdinů. Pokud nemáte rádi utahané vztahové povídky nebo sladké románky, není to film pro vás.

Vlk z Wall Street (2013)

PERFEKTNĚ zahraná komedie, která mě nezklamala. Ba naopak- byl jsem příjemně překvapen. Snad jediná chyba- na začátku (prvních 1-15 minut) se film snaží působit strašně drsně, až okatě moc, to mi vadilo. DiCaprio výborný a Hill taktéž skvělý, jako všichni ostatní. 85% ve svém žánru.

Můj kamarád gepard (2005)

Film znám prakticky na zpaměť, což už u mě kazí to nadšení, ale jestliže to beru z pohledu desetiletého kluka, co to dřív neviděl, tak jsem se náramně bavil. Záběry na zvířecí krajinu jsou pěkné a "smutný" příběh vás zabolí u srdíčka.

Velký Gatsby (2013)

DiCaprio jako vždy úžasný. Tobey výborný- od toho jsem to tolik nečekal. Celé to bylo zpracováno skvěle- z vyprávění Nicka. Kostýmy, výprava, vše na jedničku. Z kamery jsem byl na větvi úplně. Záběry byly tak úžasné, že lepší být už nemohou. Složitost a vlastně jednoduchost děje jen zdokonaluje samotný konec, který je více než úžasný (už se opakuju, vím). Na konci mi bylo Gatsbyho líto, ale to asi každému, takhle holt život chodí... 99.9%. Kýč ? Nikoli. Kinematografická špička ? Zajisté.

Orphan (2009)

Je až skoro neuvěřitelné, že někdo tak malý dokáže zahrát něco tak velkého. Je až skoro neuvěřitelné, že existuje něco tak geniálního, co nelze slovy popsat.