Žena ve vodě (2006)

V jednoduchosti, protože absolutně nevím, co si o tom myslet: Děj jakž takž ušel. Nad kamerou jsem kroutil hlavou, hezký záběr z pod vody na orla. Bryce roli krásně zahrála. Po grafické stránce si nejsem jist tím "vlkem", protože jsem na to koukal ve špatném rozlišení, ale přišel mi takový umělý= tvořilo to dramatycký dojem. Děj trochu utahanější. Lehčí nadprůměr a čtyři hvězdy za originalitu. Fajn film, ale někdy se kouknete, kdy bude film končit... 70%. A prosím, takový můj názor... vyhodil bych snad všechny vedlejší herce, přišlo mi, že snad šli po ulici a oni si je jen tak náhodou vzali. Herecká úroveň 0. Hlavní herci byli výborní. O 3 MĚSÍCE POZDĚJI... Měním na dvě, protože mi došlo, že to byla taková velká patlanina shod náhod, nic víc :).

Divergence (2014)

Jde o to, že kdyby byl film sebelepší, byl by stále "nudný". Vlastně se 2 hodiny koukáme, jak trénuje a následné rozuzlení nebo bitva (říkejte tomu jak chcete) trvá 10 minut. To by se mělo doladit. Buď film zkrátit (což by neuškodilo) a nebo to, co jsme viděli nacpat do 45 minut a závěr nějak zlepšit a prodloužit. S akčními scénami by se také mohlo pohrát více. S herci jsem také někdy bojoval, ale jinak hezký příjemný film. Cením kostýmy a atmosféru.

Truman Show (1998)

Film vás bude doprovázet 30 minuty nudy a vy si budete říkat, kdy film skončí. Od třicáté páté minuty se to zlepšuje a bere to na zajímavosti. Přemýšlíte nad tím, že vám je Trumana líto. Poté vám dojde, že je vlastně celý film nesmysl a genialita v sobě. Je to trošku scifi, to ano, ale vůbec nevím, co si o tom myslet. Svým způsobem je to dobrý, zajímavý a hlavně jiný film. Jim Carrey jako vždy výborný. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdičky, ale za konec a Jima dávám 4. --- po dlouhém přemýšlení 3. Možná mě trochu zklamalo zpracování. Myslím, že to mělo dobrý potenciál, který nebyl využit. Nápad úžasný, ale zpracování mě nenadchlo. 55-60%

Creed (2015)

Asi nejlepší hraný film ze světa sportu, který jsem kdy viděl. Skvělý nápad s Balboou. Akční záběry byly super. I přesto jsem si asi první hodinu (dokud se nezjistilo, že Stallone má rakovinu) myslel, že dám 4 hvězdy. Někdy byly tréninky až moc utahané, režisér tím chtěl udělat větší snahu na zápas, ale někdy to bylo moc. Skvělé záběry a scénář, ten cením, herci sympatičtí- nemám problém. Dopadlo to tak, jak to dopadnout mělo.

Na vítězné vlně (2014)

Když pominu předvídatelný klišé děj, tak hezký film s výbornou kamerou a hercemi. Takhle si představuji sportovní film. Nic víc není třeba dodat.

Petrolejový princ (1965)

Už se to moc opakuje. Poklad na Stříbrném jezeře ? Nemůžu nic vytknout. Ale v ostatních (v říši Stříbrného lva, atd...) už to nešlape. Dobře, není to tak hrozné, že nepočkáte na konec, ale neustále stejný děj a mluvení ve třetí osobě už mě nudí. Vlastně stejný děj měl "Vinetů"- poslední výstřel. Také tam ušili vraždu na někoho jiného, a bla, bla, bla... akorát tam nešlo o petrolej, ale o mír, ale zde šlo o mír kvůli petroleji také. Prostě "Vinnetou" zářil v Pokladu na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou- rudý gentleman, Vinnetou- poslední výstřel, poté už se to jen opakovalo a šlo to od desíti k pěti. A to ještě nehodnotím nechuť se na film koukat kvůli střílení do koní a zvířat celkově (to se týká i s filmy o Vinnetouovi).

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Předem upozornit, že na dobu OPRAVDU ŠPIČKOVĚ ANIMOVANÉ. Atmosféra filmu je neskutečně krásná a kdo by řekl, že se u animovaného filmu člověk může i bát. Hudba skvělá. Děj už trošku zaostáva a je docela předvídatelný. Myslel jsem, že kvůli tomu dám 4 hvězdy, ale kvůli pěknému (avšak předvídatelnému) konci dávám pět. Tim Burton opět nezklamal. Napětí, animace, hudba, text... to vše poskytne tento film v naprostém luxusu.

Norbit (2007)

Mě tato slátanina smíchu docela bavila a rád se na to kouknu znovu. Už jsem to viděl asi třikrát a baví mě to velmi. Možná to není po scénáristické stránce jednička, ale já se pobavil. To mi přijde důležité.

Útok na Bílý dům (2013)

Celé je to taková jedna bitva. Asi v hodině 15 minut jsem si říkal, co se tam bude dál dít. Happyend a konec, ale je to plné zvratů. Pro někoho jen nudná "válka" plná klišé typu: jeden neozbrojený muž zabije bandu po zuby ozbrojených bývalých vojáků, ale pro mě to byl skvělý zážitek se skvělými efekty a skvělými herci. Channing Tatum mě opět přesvědčil o ovládání hereckého výkonu všemi smysly. S ostatními jsem byl také VELMI spokojen. Všechny do svých rolích padnou skvěle a jsem rád, že jsem se k filmu po dvou letech dokopal. I s kouskem humoru u mě snímek uspěl na jedničku.

Prokletý ostrov (2010)

No... tak to je něco. Ležím tady asi hodinu po dokoukání tohoto filmu a přemýšlím nad tím, jak může být něco tak dokonalé. Zprvu to je něco, co jsem od filmu absolutně nečekal. O filmu jsem si přečetl první dva řádky, zaujala mě miniatura, měl volný večer, tak proč ne. Myslel jsem, že to bude celé o hledání jedné ženy. Ale ono ne. Dokonalý děj, který hraje všemi barvami vás zavede do zamotaného klubka, které se kousek po kousku rozmotává, ale pomalu a napínavě, dokonale. Občas se ale klubko nerozplete celé, a tak si můžeme domyslet, co vlastně následovalo. Skvělý zážitek, skvělí herci, skvělá kamera, atmosféra a děj, hudba samozřejmě také. Doporučuji, 97,5%. Po dvou dnech: SPOILER: Až teď mi došlo, jak to skutečně bylo. DiCaprio byl skutečně nemocný. Myslel jsem, že to má otevřený konec, ale ne. Doktor si myslel, že se v majáku vzpamatoval, ale když ráno na schodech řekl Chuckovi "parťáku", Chuck zjistil, že se nevyléčil a kývl na doktory, ať jej odvedou na lobotomii. DiCaprio se v ústavu při výslechu ptal na "Lejdise", lidé bláznili a utíkali, protože to byl on. Rachel vůbec neexistovala, byla to nasazená herečka a připomínala mu jeho děti, proto neměla poškrábané nohy. Na film se musíte kouknout znovu. Samozřejmě poté, co pochopíte původní zápletku, že DiCaprio je "Lejdis". Skvělý film na přemýšlení a celkově.