Kdo mi jde po krku (2021)

Akékoľvek B-éčko z 90-tých rokov by to schovalo do kapsy. Ak ste aspoň trochu príčetní, nepozerajte to, nikdy si to nezapnite, vyhoďte, spáľte aj keď vás Andželiiina bude zvádzať.

Cesta ven (2022) (seriál)

Všetko, čo už tu bolo. Mesto z ktorého sa nedá uniknúť, beznádej, nelogické chovanie postáv,  cieľovou skupinou budú zrejme tínedžeri. Hodnotenie pendluje medzi 1-3*, po silných momentoch sa opäť nič hodiny nedeje, aby na konci ostal otvorený záver. Počas druhej série som tomu chcel dať 1*, no nečakaný koniec priniesol trochu zmeny a dávam 2*, i keď 90% času bola nudná vata. Uvidíme, čo nás bude čakať v ďalšom kole...

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Ako by povedali naši bratia, to bol teda "vopruz", hlavne ku koncu. Typická Flanaganovka so super kamerou, fajn hudbou, priemerným príbehom ktorý mohol fungovať ako film, no na seriál je to rozťahané až sa to nedá dopozerať, pretože človek musí dávať pozor aby nezaspal a myšlienky mu počas seriálu újdu inam, lebo je to fakt celkom nuda. Keďže nám Mike emigroval z Netflixu do Prime, počkajme si na natáčanú Kingovku, ktorá má vyjsť budúci rok. 2*

Sestra II (2023)

Pre fanúšikov hororu istotne sklamanie, tých praskajúcich kostičiek, ľakačiek a levitujúcich démonov sa veľmi nedočkáte. Ak máte radi mysteriózne filmy, tak ste na správnom mieste, napätie, atmosféru a príbeh to má celkom slušný. Záver filmu ak ste neodišli z kina skôr, prípadne nevypli pri záverečných titulkách dáva otvorené dvere Mníške 3. Trochu podhodnotené tu na čsfd.

Proč právě on? (2016)

Nenáročná komédia na americký spôsob. Nezvyknem sa na ich humore baviť, skôr naopak, no toto bolo tak dementné, vulgárne, hlúpe že až nechápem ako to mohli natočiť, a ako som tomu mohol dať 4*. Super oddychovka na spláchnutie jedného večera.

Antebellum (2020)

Záverečná tretina filmu ho vytiahla na 3*. Chcelo to divákovi vysvetliť príčinu oveľa skôr, popracovať na koncepte úteku a venovať mu viac času. Takto je to hodina filmu takmer o ničom smerujúca k odpadu. Záver sa vám ale odmení, že ste vydržali až dokonca.

Život (2017)

Dobre natočené, no s predvídateľným dejom. Nuda pri ňom určite nehrozí od prvej minúty až do konca, čo pri podobných filmoch sa stáva viac než často, mimozemská existencia rovnako super zvládnutá a neotravuje. Záver možno trochu prekvapil, ale príjemne, aspoň jeden hollywoodsky snímok sa hádam môže skončiť aj inak. 3-4 *

Nezměrnost noci (2019)

Na navodenie atmosféry 60-tých rokov minulého storočia použité filtre, cez ktoré poriadne nič na obrazovke nevidno. Hlavná postava Everett neustále niečo melie, je tam spočiatku odhadom 20 postáv a divák nestíha sledovať ani počúvať, až zistí že to ani nemusel lebo sú nepodstatní aj ľudia i kecy a kľudne mohol tretinu pretočiť. Veľa melie i Fay, ale to až tak nevadí, no irituje zasa neustálym pobehovaním po meste, keď jej rupne v bedni a vy pozeráte kam to zasa uteká. Honba za zvukom z vesmíru. 1-2*, išiel som do toho naslepo, nevedel som o čom film je.

Směna (2020)

Všetkých slniečkárov, liberálov a podobných by som priviazal ku stoličke a púšťal im ten film od rána do večera, dookola. Ešteže si to natočili sami Belgičania, nemôžu sa vyhovoriť, že ruská propaganda.

Wakefield (2016)

Stroskotanec vo vlastnom dome, či vlastne garáži. Má čo chce. Nádhernú ženu na ktorú žiarli viac než je normálne, veď keď sa vidí v zrkadle tak aj musí, až mu jedného dňa z toho prepne a začne žiť inkognito samotársky voyersky. Samota bez povinností spôsobuje veľa voľného času, a vtedy má človek viac možnosti rozmýšľať a takto plynie aj celý film. Nekonečné úvahy, monológy, varianty čo sa môže stať, špehovanie a nepodarený záver, to všetko vás v tomto snímku čaká. Za pozretie stoji, no nie je pre každého. 3*