Modré diamanty (2018)

To jsem si sa zas dala pane velebnosti... Jedna hviezda za kozy rumunskej cigánky Ana Ularu, ktorá má byť akože Ruska. Len nejaká priúdená, slovanky vyzerajú trochu inak.

Ray Donovan: The Movie (2022)

Kto nepozeral seriál, nech si to ani nezapína, nebudete ničomu rozumieť a potom sú tu nezmyselné hodnotenia.  My čo sme zdatne dobojovali všetky série, sme sa dočkali po nie úplne ukončenej sedmičke veľkého finálne. Je pravdou, že posledné série boli viac rodinné drama na rozdiel od tých úvodných a v rovnakom duchu pokračuje i film, ktorý sa odohráva v Bostone, tam kde to všetko začalo. V návratoch do minulosti sa dozvedáme príčiny všetkého, rozuzlenie sa nekoná, no rodina drží pohromade za každej situácie. Ale aspoň sa dozvieme prečo to všetko bolo ako bolo. 4* film / 5* seriál

Room (2015)

Dlhé roky som tomuto snímku odolával, aj napriek kladnému hodnoteniu, ktoré nie vždy u mňa fungovalo. Táto dráma po úvodnej štvrťhodinke, kedy si poviete nech už to skončí a čas ukazuje ešte hodinu a pol dokonca nabehne na svižné tempo. Neiritoval ma ani malý Jack, veľmi dobre trafili detského "herca" a po konečnom vyslobodení čakáte, čo sa vám ešte dostane, veď ešte takmer polovicu filmu. Túžobné vyslobodenie sa u matky premení v peklo, spoznávanie sveta jej syna. Silných a zaslúžených 5*

Vesmír mezi námi (2017)

Mal som chuť na únik od reality niekam na Mars a dostal som 10% sci-fi a 90% filmu pre tínedžerov. Trefa naslepo pre mňa nevyšla. Mať tak aspoň o 30 rokov menej, dal by som tomu určite viac. Na toto už som starý pes.

Půlnoční nebe (2020)

Arktická mrazivá časť s Džordžom Klúnym alias smrteľne chorým vedcom zaujala. No čo by to bolo za sci-fi, keby sa na vesmírnej rakete nestala porucha, neskôr keby ju nepoškodil roj meteoritov a čuduj sa svete, astronauti museli opustiť loď a ísť ju opraviť do otvoreného kozmu, no a aby bolo dielo dokonané, jeden samozrejme pritom zatrepe bačkorami... Irenko proč? Ptám se proč??? Všetky sci-fi podľa rovnakej šablóny... 2* za mrazivú zimu.

My (2019)

Jeremiáš 11:11, biblický odkaz vo filme a žiadne vysvetlenie, tak googlim že nejaká pomsta... Každému príčetnému hneď došlo, kto je tá rodinka pri dome. Nelogické správanie sa hlavnej hrdinky, vyskakujúcej z auta bez pudu sebazáchovy behajúcej po lese. Zo zaujímavého námetu sa vykľulo 1 a pol* hviezdy, za posledných 5 minút filmu. Inak by to bola jedna *. Nie je to ani horor, nemá to ani dej, nemá to vlastne nič.

The Inhabitant (2022)

Námetom boli vraždy, ktoré sa v Amerike skutočne stali. Múzeum, ktoré bolo vo filme naozaj existuje, no prekliatie pretavené do príbehu rodiny Bordenových bolo prekliatím tento film dopozerať. 1*

Pojď za tátou (2019)

To je taký mix všetkého, že až ani neviem čo som to vlastne videl. Po udalostiach "žeby muj tata, nebyl muj tata?" som čakal, väčší rozbeh a nestalo sa nič, okrem nudnej swingers party na motely. Slabé 2*

Sláva (2022) (seriál)

Prvý diel o pomste ma doslova prinútil ihneď pozrieť ďalšie dve epizódy. No po úvodnej bombe to všetko smerovalo k mixu kvalitného kórejského thrilleru a ťahavej ázijskej telenovelovej drámy, navyše pri part 2 už sa vyskytujú časti, ktoré minutážou atakujú krátky film. Napriek všetkému seriál patrí k tomu lepšiemu, čo som za posledné roky videl. Silných 80%.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Na tento film som sa celkom tešil, po hodnoteniach tunajších čsfd stars ešte viac. Ale poslednú dobu, sa buď každému páči čo je momentálne v kurze, alebo som Džona Vika nedal iba ja... Desaťminútový dej takmer v troch hodinách, akčné scény super no natiahnuté do nepríčetnosti. Pozerať sa v závere dvadsať minút na Džona ako sa prebíja po schodoch, to som už nezvládal. Veľmi slabé 2*