American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Dva príbehy v jednej sérii? Nevadí, to už tu predsa bolo v Roanoke, i keď tam sa dej točil okolo tej istej zápletky. RED TIDE spočiatku celkom funguje, samozrejme musí byť niekto aj teplý, tak to schytal už veľký Kevin - Macaulay Culkin. S blížiacim sa finále ale skĺzne k niečomu, čomu sa hovorí nevyužitý potenciál = 3*  V DEATH VALLEY  máme pre istotu buzerantov už dvoch, a keďže je táto časť série o mimozemšťanoch, tak čakajú bábätká, budia sa v nich materinské city, plačú po pôrode, no katastrofa. 1* bližšie ale k odpadu.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Nie som fanúšik hororov, no celkom rád si ich občas pozriem. Prvých päť minút odohrávajúcich sa v chate pri vode celkom navnadilo, ale to bolo nakoniec všetko. Za hodinu a pol som sa ani raz neľakol, nečakal v napätí čo sa bude diať, iba sa pozeral na kvantum valiacej sa krvi, čo časom omrzí. Možno keby vymenili za panelák les, bolo by to o hviezdu viac. Takto desná krvavá nuda.

Bože, ty seš hajzl (2020)

Všetko sme už videli veľakrát predtým. V úlohe 16 ročného dievčaťa s rakovinou 25 ročná herečka, to fakt nie. Na viac ako jednu hviezdu tento snímok určite nemá.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Katastrofické filmy mám rád, ale tento bol (ne)katastrofa. Planéta je od prvej minúty už zachránená, hrozí jej iba primitívna sabotáž. Nič, čo by sme predtým už nevideli. Patrí do kategórie, pozri a zabudni. Slabých 30%

Švindlíř (2021)

Životná dilema, je spravodlivé ak za svoje hriechy pykáte iba vy a zvyšok sveta za ďaleko väčšie prečiny si behá na slobode? Zdá sa, že bývalý vojak Will sa už po odpykaní trestu so všetkým zmieril a bezcielne putuje po kasínach, kde počítaním kariet vyhráva malé sumy aby neupútal pozornosť. Do cesty sa mu pripletie mladý chlapec, ktorého otec mal rovnaký vojenský osud ako bol ten jeho. A takto to je, zožieranie sa pomstou a vedieť preniesť sa niekedy nad určité veci je spravidla nemožné. Slabšie 3*

Willyho kouzelný svět (2021)

Tak nám Nicolas Cage na staré kolená prestal rozprávať a začal mlátiť hračky. Chcelo to iné prevedenie a bolo by z toho trochu viac, C-čko ako sviňa. 1* zo súcitu

Premisa (2021) (seriál)

Päť poviedok. Kvalitatívne sa od seba odlišujú, veľmi rýchlo upútali hlavne prvé dva príbehy o sexuálnej nahrávke ako dôkaz v súdnej sieni a minúte ticha. Ďalšie dve časti situované do tínedžerskeho prostredia už boli pre mňa menej zaujímavé, ale pol hodiny pozornosti si zaslúžili. Celú sériu zaklincoval análny kolík o šikanovanom chlapcovi. 5* za inovatívnosť, nenudil som sa.

Nepřestávej dýchat (2022) (seriál)

Seriály s takou stopážou dávam bežne naraz behom jedného víkendového dňa. Ale toto som pozeral asi mesiac. Pri hodnotení som kolísal medzi odpadom, ale nakoniec slabé 2* si to zaslúži. Dráma o "silnej" dievčine a z väčšej časti nekonečné nezaujímavé návraty do jej života od detstva až po súčasnosť.

Pach krve (2021)

Máme tu opäť partiu párikov na výlete v americkej divočine, ako inak jeden z nich musia byť buzeranti. Sú tak rozmaznaní, drzí a namyslení, až vo filme držíte palce záporákom a neviete sa dočkať kedy ich konečne zlikvidujú. Čakal som odpad a dostal som silné 3*. Pozerajte až do konca, keď začnú titulky nevypínajte.

Sucho (2020)

Prostredie austrálskeho vidlákova sužovaného suchom, kde každý každého pozná, príjemne dotvára atmosféru dvojhodinovej drámy, kde sa po celý čas nič nedeje. Rozuzlenie príde ako vždy až na záver dvojhodinového zívania, kedy sa prebudíte ale na riť z toho nespadnete... slabé 2*