Prostě sexy (2002)

Pesnička o penisoch. Ou jéééé!

Vybíjená (2004)

Vinceho Vaughna ako komedianta nemám skoro tak rád ako Bena Stillera. Bena Stillera nemám rád skoro rovnako ako Adama Sandlera. A Adama Sandlera NAOZAJ nemám rád.

Hancock (2008)

Zo začiatku to vyzeralo ako snový námet. Potom sa to zvrhlo do obyčajného podpriemerného superhrdinského filmu, bez štavy a charizmy, ktorý akosi zabudol, o čom pôvodne mal byť. Pritom ten začiatok bol taký skvelý!

Zrodila se hvězda (2018)

Toto že má 86%? Akože, dobre sa na to pozeralo. Ale na tomto filme je všetko, úplne všetko také generické, predvídateľné a pátosové, že to proste nemôžem oceniť viac ako priemerne. Príbeh tu bol už toľkokrát, iba teraz je trošku viac ocukrený. A to ho tentoraz ani netočil George Cukor. Pri pesničkách som si iba hovoril "teraz pôjde tento akord, a teraz pôjde takýto...". Tak veľmi generické tie skladby boli. Lady Gaga mi ako herečka vyhovuje viac ako "speváčka". Na to, že je to Bradleyho prvotina, tak dobré. Na dnesnú dobu ľahký nadpriemer. To ale všeobecne znamená, že je to úplne, úplne nemastné a neslané. Ľudia, ako môžete takto dobre hodnotiť tretí(!!!) remake toho istého námetu??

Deadpool 2 (2018)

Prvá polhodina bola vynikajúca. Potom to šlo dolu a dolu a dolu a koniec bol utrpením. Bolo to málo vážne na to, aby som to bral vážne a málo prehané na to, aby som to nebral vážne. Takže nedokážem ani presne posúdiť, nakoľko si tvorcovia robili srandu zo SJW agendy a nakoľko to mysleli smrteľne vážne, aby sa nejaká fialovovlasá gender neviemčo necítila urazená. Alebo urazený. Ja už dnes neviem.

Venom (2018)

Tak ma napadlo, že Venom je vlastne PG-13, menej inteligentná verzia Upgrade. Hrá tam týpek, čo vyzerá ako Tom Hardy, a má v sebe niečo, čo sa s ním zhovára a riadi jeho telo. Inak, prekvapivo zábavná, hlúpučká, jednoduchá výplachovka, ktorá sa nehrá na niečo viac, ako skutočne je. Samozrejme, úroveň drží Tom Hardy a jeho dialogy s Venomom sú väčšinou vtipné. Vôbec ale nerozumiem tomu PG-13 ratingu. Film svojou náturou vôbec nebol pre deti ani s týmto ratingom a to Rko by bolo úplne bez problémov.

Panna nebo orel (2010)

To by akože naozaj celú školu zaujímalo, že nejaká náhodná baba prišla o panenstvo? V tomto veku? Film je debilina.

Neopouštěj mě (2010)

Yada, yada, yada. Ano, chápem. Títo ľudia majú ešte menej času a dokážu sa tešiť a užívať si tento veľmi obmedzený čas. Mega. Ale to je nepochopenie nášho systému. Bežný život nie je ľahké zvládnuť aj preto, pretože musíš myslieť na budúcnosť. A máš zodpovednosť za ľudí okolo seba. Takže niekedy musíš obetovať súčasný čas napríklad na to, aby si pracoval v práci, ktorá nie je až taká zábavná, aby si v budúcnosti mohol zabezpečiť lepší život sebe a svojim potomkom. Celý tento príbeh je zasa iba šuter v pseudofilozofickom obale pre otupelú súčasnú populáciu, keď sa modrovlasé študentky filmových vied budú so svojim vyučujúcim, čo vyzerá ako údržbár komunistickej fabriky, budú navzájom masírovať v tom, aké hlbokomyseľné to je. Nie je. A film tiež nie je nič extra. Jediné, čo ma zaujímalo boli presne veci, čo vo filme neboli vysvetlené. Inak je to plytká hra na city.

Noční hra (2018)

Jedna z nadpriemerných komédií poslednej doby. Pozeral som to v lietadle, počas nočného letu, takže som sa dusil smiechom. Inak by som budil celé lietadlo. Rachel McAdams je proste čarovná. A komédie s Jasonom Batemanom sa pomaly ale iste stávajú istotou aspoň nejakej kvality. Čo je v dnešnej dobe extrémne korektného humoru (rozumej: v dnešnej dobe už dobré komédie už v podstate vymreli) veľmi vzácna vec.

Ghost in the Shell (1995)

Čo robí toto anime takým známym? Je to myšlienka? A to už prečo? Je to dookola omielaná záležitosť. Asi to bude mať silný efekt na niekoho, pre koho je tento žáner novinkou. Ale zamyslenie sa, čo robí ešte človeka a kedy je to už stroj má ako svoju hlavnú tému mnoho sci-fi už mnoho desaťročí (a mohol by som menovať a menovať). A v tomto anime mi myšlienka vôbec nepríde tak dobre prepracovaná. Lepšie je to zvládnuté napr. v Battle Angel: Alita alebo Blade Runner. Druhým aspektom môže byť vizuál a spracovanie námetu. Tu je to trochu lepšie a oceňujem kvalitu. Bohužiaľ mi to dokopy nepríde ničím nadpriemerné a niekedy veľmi nudné. Nejaký "expert" niekedy prehodil, že "toto muselo byť inšpiráciou pre Matrix" a všetci ostatní "experti" to teraz omieľajú. Ja tam teda veľa podobnosti nevidím. Vytiahnite si to zo zadku a prestaňte sa brať tak vážne.