Černí baroni (1992)

Výborná komédia, dokiaľ neodíde poručík Hamáček. Dovtedy dokážem plakať smiechom. Potom zvyčajne film prepínam, pretože mi zvyšok príde dosť smutný.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Bohužiaľ, druhýkrát to už nefunguje. Wow efekt je preč, postáv je príliš veľa. Tón je premenlivý. Ja nedokážem Ultrona brať ako obrovskú hrozbu ľudstvu, keď je každá scéna odľahčená nejakým jednoduchým humorom. Nakoniec toho veľa nie je v stávke, lebo riešime osudy nejakej fiktívnej rumunskej dediny. Viete si predstaviť ten chaos, ktorý reálne mohol Ultron rozpútať, keby začal ovládať internet? Veľmi, veľmi nevyužitý potenciál.

Thor: Temný svět (2013)

Ďalší zbytočný Marvel film, ktorý môžete kľudne preskočiť.

Iron Man 3 (2013) odpad!

Prečo? Prečo? Prečo?!?! Najprv zabijete Mandarina, potom urobíte zo Starka psychicke labilného blbca a nakoniec film zakončíte Gwyneth Paltrow, ktorá zachráni deň v legínach a športovej podprsenke. Úplný záver doteraz nikto nevysvetlil v žiadnom nasledujúcom filme. Toto je obdoba vysrania sa na plátno: Sú ľudia, ktorí to ocenia ako netradičné poňatie umenia a odvážny alternatívny prístup. Vo výsledku je to ale iba roztreté hovno a nie umenie. Tento film je iný, netradične poňatý. Ale to vôbec neznamená, že je dobrý. Ľudia, čo tomuto poňatiu tlieskajú, lebo vlastne nemajú radi komiksy by mali pozerať úplne iný žáner, pretože toto naozaj nie je cesta. Naozaj. Ak sa vám tento film páči práve preto, že na ňom zmenili úplne všetko, čo by Iron Man mal byť, prečo to potom musí byť film o Iron Manovi. Môže to byť film o čomkoľvek. Edit: Práve som sa dočítal, že v čínskej verzii tohto filmu vysvetlia, že Tony až na konci tohto folmu našiel tak výborného chirurga, z Číny, ktorý dokázal odstrániť tie šrapnely z jeho srdca. Tu asi niekde začal úplný predaj Marvelu. Znižujem hodnotenie na Odpad!

Avengers (2012)

Výhoda prvých Avengers bola, že všetky postavy sme už poznali, ale zároveň tých filmov a postáv ešte nebolo toľko, aby v tom jeden mal guláš a totálne strácal prehľad. Vyváženie humoru a akcie je brilatné. Je to klasické delenie na tri časti, kedy v prvej tretine postavy spojíme, v druhej ustanovíme ich vzájomné vzťahy a v tretej ich necháme spoločne bojovať proti mocnému nepriateľovi. Nepriateľ je síce nič-moc, ale ten pocit vidieť na plátne tú skvelú akciu to všetko vyrovnáva. Jediný film od Marvelu, čo prekonáva tento zázrak sú Guardians of Galaxy.

Thor (2011)

Je to lepšie ako Kapitán Amerika. Na filme je ale skôr zaujímavejší Loki ako Thor. A práve Loki je tá vec, čo film vyťahuje trochu vyššie z bahna úplnej nudnosti a nezmyselnosti. Thor má origin story. Ček.

Iron Man 2 (2010)

Tento film môžete v preskočiť.

Iron Man (2008)

Dobrý origin story (Fox by sa mal inšpirovať), ktorý vykresľuje charakter Tonyho Starka a ukazuje motiváciu, prečo sa stal Iron Man. Iron man je krásne vymodelovaný a jeho prenos do CGI na plátno vynieslo túto druhoradu Marvel postavu medzi nosné prvky celého komiksového sveta. Scénu, kedy Iron Man prvýkrát letí si môžem pozerať dookola.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ja viem asi, čo sa Snyder snažil urobiť. Ale je to skryté niekde pod veľkým nánosom hnoja. Keď sa tým nánosom hovien prehrabete, tak niečo nájdete a poviete si: "Jo, aha, toto vlastne nemuselo byť také zlé. Ale vôbec mi to nestálo za to, aby som sa prehrabal tou tonou sračiek." A preto tento film nemusíte vôbec vidieť. Pretože to utrpenie za to asi nestojí.

Úsvit mrtvých (2004)

Priznám sa, že originál som nevidel (shame on me). Táto verzia sa mi ale páčila. Ak raz uvidím originál a bude lepší, tak sa sem vrátim k prehodnoteniu.