• Krátkometrážní

Dukla 61 (2018) (TV film)

První díl uspokojivý, potěší vybarvení doby i herecké výkony - hlavně Issová překvapila. Dokumentární materiál je proložen dobrou filmařinou a vtipnými vsuvkami. Druhý díl postupně graduje k fatálnímu konci, podobně jako při potopení Titanicu.

Znamení ve zdi (2002)

Je to takový ten snímek mezi dvěma a třemi hvězdami, slabší příběh s nepřesvědčivým zpracováním, ale pár slušných chvil i silných scén se nabízí.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Vorlovina a Kohákovina dokupy, která vypráví příběh lehce neobyčejného kluka z obyčejné dědiny, Vedlejší role kamarádů s obličeji Budaře a Čtvrtníčka jsou dobrým oživením.

Záhada Silver Lake (2018)

Tento snímek je na hranici hodnocení, je dobře natočený, mystery atmosféra je poutavá, stejně jako exteriéry a noční život LA a například taneček na REM v podzemním klubu je výborný. Celé to však plyne k relativně trapnému rozuzlení a prakticky do ztracena. Stopáž je navíc krutá pro diváka.

Alberto Tomba: Vincere in salita (2023) (TV film)

Krásný dokument o jednom z nejlepších sportovců všech dob. Mimozemšťan z Boloně, který vytřel zrak všem klukům z Alp a poslal Stenmarka do důchodu. Úžasný člověk, dechberoucí životní příběh.

Zemský ráj to napohled (2009)

Pavlásková umí točit a zvláště vztahové kotrmelce má zmáknuté. Období od okupace 68 přes normalizaci je filmově přitažlivé, celkově snímek nemá příliš chyb, ale také diváka ničím nestrhne a není to adept na reprízu.

Noci s nepřítelem (1991)

Poctivý devadesátkový thriller, ve kterém musel každý fandit Julii. Psychopatický manžel a jeho návrat jsou již kultovní a snímek se nemusí za co stydět ani po více než třiceti letech.

Česko na drogách (2024) (seriál)

Cyril jako průvodce byl trefou do černého. Informace a nové poznatky nejsou vždy šířeji vysvětlené, protože to neumožňuje krátký formát, ale aktuální pohled na drogovou scénu překvapí.

Duna (1984)

Duna je doslova nezfilmovatelná, je obsáhlá a není jednoduše čitelná. Lynch se toho neměl ujímat, sám to několikrát přiznal. Výsledkem je směšné, chvílemi až trapné pseudosci-fi, které může konkurovat maximálně levným fantasy snímkům.

Škola základ života (1938)

Film, který mi navždy bude připomínat mou babičku, u které jsem ho viděl mnohokrát již od dětského věku. Čuřil, Krhounek a spol., kultovní záležitost v čele s perfektním Marvanem. Poslední zhlédnutí 2/2024.