Ostrov (2005)

Výborný námet ktorý mal potenciál ma chytiť už od začiatku filmu. A aj celkom chytil, ale čo sa začalo diať asi tak od druhej polovice považujem za trochu blbý vtip. Sled úplne nelogických situácii sa v tomto filme pretekali ako o dušu ( trochu vnímavejší človek si ich určite všimne). Prvá polovica sa mi síce páčila, druhá bola už len ťahanie sa za ruky a utekanie zakončené úplne trápnym dejovým zvratom ( spoiler: mám na mysli, že lovec klonov sa dal na stranu klonov) a ešte trápnejším koncom. Pozitívum je u mňa hudba.

Green Lantern (2011)

Jediné za čo dávam plus sú zaujímavé zvláštne schopnosti a s tým späté aj boje Lanternov. Ináč bieda. Všetko je také, príliš americko klíšovité, predvídateľné, naivné a tie dialógy.....

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Pre mňa bol tento film veľké sklamanie, dokázal som to pozrieť iba asi do 3/4 filmu a aj to som skoro umrel. Očakával som sypanie sa humoru s každej strany, ale narozdiel od toho som dostal len " vtipy" založené na vulgarizmoch ( ktoré mi ináč až tak nevadia :) ) a tupých ľudí bez kúsku zmyslu pre humor.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriály veľmi neobľubujem. Česť výnimkám akým sú simpsonovci, futurama, priatelia a monk. Z vlastnej iniciatívy si doma nič nepustím, ale big bang theory ma tak zaujal, že si musím každý deň pozrieť aspoň jednu časť, aby sa môj deň zdal byť plnohodnotný. Jednoducho nápad s týpkami ktorí majú spoločenské IQ na úrovni idiota a matematické na úrovni géniou ma jednoducho dostala.

Strašáci (1971)

Ubehli už dva dni od môjho dopozerania a stále moje myšlienky behajú okolo tohto filmu. Niektoré scény nebudem spomínať, ale zmienim sa len že sa mi zdali byť také surové a realistické, že som sa triasol z nich ešte niekoľko minút po do pozeraní. Celkovo mi pôsobil až príliš realisticky. Odporúčam si ho pozrieť maximálne vo dvojici za chladného večera pod dekou a nerobiť nič iné ( či už jesť chipsy, popkorn alebo podobne), pre absolútne nasávanie atmosféry a pohltenie sa doňho. Dustin Hoffman hrá užasne a jeho postava prechádza psychologickou premenou z " trtka" ktorý je frajer akurát tak ku svojej infantilnej a nesmierne sexy žene, ku riadnemu nebojácnemu junákovi ktorý ukáže, čo sa môže nájsť v malom okuliarnatom matematikovi. Viac už nebudem ani prezrádzať a poviem jedine, že film mi ponúkol to, čo mi neponúkol už veľmi dávno žiadny film, napätie ešte aj po jeho do pozeraní a myšlienkové pochody s ním späté aj niekoľko dní po. Jednoducho úžasné a maximálne pôsobivé!

Šaráda (1963)

Piata hviezda za humor. Nielen že to bolo napínavé, ale aj som sa kvalitne pobavil. Veľmi kvalitná zmes rôzne možných filmových žánrov :) Chcel som dať 4, ani neviem prečo som vôbec uvažoval nad 4mi, lebo ani som sa nemal čas nudiť, ale asi mi len niečo chýbalo. Nakoniec som si to nechal zrekapitulovať všetko v hlave a rozhodol som sa pre 5.

Nákaza (2011)

V podstate som od tohto filmu nič neočakával, ale mal som možnosť ísť na IMAX a vzhľadom ku tomu že som IMAX ešte nevidel, tak som bol zvedavý. A keďže jediný film dávali "Contagion", tak som sa rozhodol si ho pozrieť. Mal som obavy že na IMAX sa to absolútne nehodí, keďže tu nieje žiadna akcia a zistil som, že nie že sa nehodí len na IMAX, ale nehodí sa na celkovú návštevu kina. Pripadalo mi to úplne nevyčnievajúce, zapadnuté do šedého priemeru. Musím vyzdvihnúť asi jedine chladnú hudbu a pokus o psychologické zobrazenie správania sa ľudí v stresových až vyhrotených situáciach. Filmárky myslím že tiež nie zle zvládnuté, ale aj tak o pár dňoch zabudnem, že som vôbec niečo pozeral.

Lovec jelenů (1978)

Jediný film tohto druhu čo som mal možnosť vidieť. Tri odlišné svety v ktorých sa hlavný hrdinovia vyskytujú sú navzájom prepojené a späté. Pred, cez a po vojne. Ovplyvnenie osobnosti vojnou bolo v tomto filme krásne zobrazené. Nebyť zbytočne natiahnutých scén, film mohol byť v mojich očiach oveľa vyššie. Takto sa tam striedali veľmi zapamätateľné scény, ktoré si budem pamätať asi do konca života, s nesmierne nudnými a skoro nikdy nekončiacimi sa scénami ( aspoň tak som si hovoril, " jeeejda ešte dlho bude tá svadba? " :) ) . Film som preto musel pozrieť na dva krát. Tá stopáž mi dala zabrať :)

Bezstarostná jízda (1969)

Já som to teda nepochopil. Nič sa tam nedialo a strašne išiel čas pomaly. Jediný moment za ktorý dávam 1 hviezdu je jack nicholson. Ked tam bol som mal najmenšiu chuť vypnúť to. Film v ktorom zažívajú "nedobrodrúžstva" . Nájdeme tam aj málo nudných momentov, žiadny dobrý a zvyšok filmu je len dokumentárny príbeh prírody Ameriky spravádzaný hudbou..