Osudový dotek (2004)

NEBEZPEČENSTVO SPOILEROV :)) Film ma absolútne pohltil už od začiatku. Od začiatku som sa dostal do dobrodružstva ktoré bolo okorenené skvelým dejovým spádom. A prakticky toto sú dôležité substancie pre kvalitný moderný scifi film. V mojom prípade nebol čas sa nudiť. Ale samozrejme nedosahuje filmové maximum v tomto žánri. To dosahuje 12 opíc. Už od začiatku som mal ale pocit že sa jedná o trochu pubertálne prevedené scifi. Možno to bolo kvôli láske, školskému prostrediu a blabla :). Samozrejme, čo sa týka deja bolo to temer ideálne, ale niektoré prvky v scenári boli trochu nedotiahnuté do konca. Tým chcem povedať že z logického hľadiska, sa mohol hlavný hrdina po neúspešných pokusoch náprav "osudu" postáv vrátiť do pôvodnej situácie a tú vyšperkovať, ale on sa stále len viac a viac zamotával do nezmyselných situácií a do nových návratov. Miesto (čas resp. obdobie kde sa môže vrátiť) návratu mal stále vo svojich rukách ( teda až na výnimky v base a pod. ) tak prečo sa stále vyberal komplikovanejšou cestou? Pre zistenie čo sa odohralo počas výpadkov nemusel ovplyvňovať minulosť. Toto mohlo byť dáko ošetrené. Viac menej nemám čo viac tomu vytknúť. Čiže keď som si počas pozerania odpustil tento nedostatok a nechal som sa jednoducho unášať tým čo mi film ponúkal, bol som nad mieru spokojný. Ale keby to malo byť asi podľa logiky, film by bol príliš krátky :) A jasné, záver filmu ma neuspokojil. 90%

Los ojos de Julia (2010)

Bol som príjemne prekvapený atmosférou filmu. Začiatok u väčšiny filmov býva pomalší a pomaly sa rozbieha. Vlastne ani nie pomalší ale nudnejší, ale tu som sedel v gauči napätý od začiatku až do konca. Možno malú chybu by som dal, že koniec bol príliš natiahnutý a zachovaný podľa tradičných hororových konvencií.

Robin Hood (2010)

Na čo budem písať niečo, keď to niečo napísal už " flipper " úplne výstižne. Až tak výstižne, že by som to sám tak dobre nenapísal. Ale jednu vec si pluggnem od neho. A to je... "Robin bol všetkým možným, len nie tým charizmatickým a vtipným zlodejom, ktorého sme chceli. Dva a pol hodiny si miesiť cesto na hlavný príbeh (ktorý neuvidíme), je ako keby sme sledovali videozáznam dovolenky Petra Parkera a tety May na dovolenke." :D

Všemocný (2011)

Prihliadnúc ku malým chybičkám krásy, maximálneho využitia mozgu a účinkom drogy, musím povedať, že ma film viac než dosť prekvapil. Začiatok trochu pomalší, ale potom to nabralo tie správne gule!! :) Naozaj zaujímavý filmový námet a spracovanie nebolo o nič slabšie. 90%.

Insidious (2010)

Ešte stále sa rozhodujem či dať 5ťku... Moje psychické rozpoloženie mi ale nedovoľuje plnohodnotne ohodnotiť tento film. Ale musím povedať, že zopár krát som sa nenormálne zľakol. Film, ktorý bol presne na toto zamerný, preto niekedy navnadenie strachu bol až príliš prehnané a vnucované.. Tým chcem povedať, že som si už potom na démonov a duchov už celkom zvykol :)

Street Kings (2008)

Takýchto filmov tu už bolo veľmi veľa. To že príde " veľký súboj " na konci medzi dvomi kamarátmi mi bolo jasné hneď po prečítaní obsahu a pozretí si prvých 15. minút filmu. Prekvapenia boli slabučké a jediné čo stojí za zmienku je svižnosť ktorú tento film mal. Ale ani tá ma nedonútila dávať 100% pozornosť na hlavných aktérov a dejový priebeh. Reeves mi v tomto filme nesedel, ale za to s Whitakerom som bol nad mieru spokojný.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Až prehnane teenagersko - holywoodska dráma s predvídateľným koncom doplnený množstvom klišé. V podstate ma film ale nenudil, ale viem že za pár dni zabudnem že som vôbec dáky film pozeral.

Souboj Titánů (1981)

Mám pocit že čo sa týka efektov sa dal tento film zvládnuť lepšie. Možno že na tú dobu bol ten film trošku technicky náročnejší, ale videl som rôzne sci-fi resp. fantasy s tohto obdobia ktoré vyzerali oveľa lepšie. Čo sa týka dobrodrúžstva a výpravy musím udeliť 100 %. Tak isto aj masky boli skvelé. Prakticky jediné čo sa mi nepáčilo na tom boli až komické efekty aj keď možno veľa ľudí s tým nebude so mnou súhlasiť, ale tie plátna a mechanické pohyby boli cool tak v 50 a 60 rokoch. Ale aj tak súboj s medúzou som si veľmi príjemne užíval. Ináč veľmi veľmi kvalitné 4 hviezdičky. Možno po uležaní v hlave dám aj tých 5.

Blonďatá a blonďatější (2007)

Kvôli denis richard som ochotný dať tomuto monštru 1 hviezdu. Ale ináč taký silný odpad nerobil ani ED WOOD JR. Toľko úplne nevtipných scénok ktoré mali byť akože vtipne vás donúti tento film vypnúť určite skôr, ako je jeho dĺžka. OTRAS a trapas. Od škaredej skrachovanej Pamely s obrími prsiami by som to čakal, ale od Richards nie. Prachy sú prachy :) Fakt nechápem ako im mohli takto medzi prsty utiecť maliny :)) UPOZORNENIE : po dopozeraní hrozí degradácia svojej osobnosti :))

Enthiran (2010)

Za tú komédiu si to 1* naozaj zaslúži :D