Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Vynikající, strhující protiválečné drama, které patří mezi nejlepší filmy Juraje Herze, jen nutno brát v potaz, že jde o nízkorozpočtový (až trochu divadelní) televizní film. Kubařová s Trojanem brilantní. 75 %

Já, padouch 3 (2017)

První, a zejména špičkový druhý díl byly lepší, ale i tento třetí ční nad průměrem animovaných filmů. Kvalitní zábava, vtipy, mimoni jsou zkrátka skvělá věc, ke které se s nadšením s dětmi vracím, dokonce bych řekl - jedna z nejlepších animovaných sérií pro děti vůbec. 70 %

Melodie podzemí (1963)

Rutinní neambiciózní oddechovka. Sice příjemná, v černobílé verzi občas i dobře vypadá, ale není to víc než lepší průměr, bohužel. 60 %

Uncharted (2022)

Lacině vypadající nudná blockbusterová akce. Víc scénáristického balastu než dobrodružství, což se při herní adaptaci fakt nevyplatí. My diváci chceme prozkoumávat, objevovat, cítit napětí, vidět něco nového... 35 %

Afrikou na pionýru (2019)

Cesta na Pionýrech byla ještě chytlavější než všemi dosavadními trabanty, ale spíš to bude tím, že je to novější dokument, který má zas o něco lepší kameru a víc zkušeností účastníků. Jako vždy se dovíme relativně málo, ale koncept je spíš o svobodě, odvaze a dobrodružství. Tohle už jsou hodně silné 4 hvězdy.

Selský rozum (2017)

Naprosto tendenční dokument, stejně marný a manipulativní jako Matrix AB. Sejde se několik odpůrců Andreje Babiše, a zároveň neexistuje opačné odborné vyjádření někoho z 34 tisíc lidí, které Babiš zaměstnává. Objektivita je tak položena na oltář politické orientace diváka. Podobné schéma by se tak dalo (a mělo) natočit o téměř každém poslanci. Nevznikl tak tento dokument spíš na objednávku?

Hledá se Yetti (2019)

Anglie na konci 19. století, dobrodružné přírodní expedice s poctivou stop-motion animací, navíc nejde o prvoplánovou zábavu, takže je potěšen spíš dospělý náročný divák. Stejně jako předchozí práce režiséra Norman a duchové nedoceněný a krásný animovaný film. 75 %

Himalaya, la terre des femmes (2008) (TV film)

Jsou dokumenty, kde se hodně dozvíte, a pak jsou tu ty, které lze prožít, protože jsou zaměřené na postavy, jsou velmi osobní, což je tento případ. Nesmírně zajímavý způsob života, strhující poselství.

Batman (2022)

Dlouhá stopáž s neadekvátním obsahem a navzdory temnotě a dobré atmosféře nízká věková cílová skupina. Pro dospělého je tak stále přínosnější pustit si raději realistickou kvalitní kriminálku. Pro mě osobně přijatelnější film než Joker (2019), vlastně můžu říct, že je to po 5 letech americký komiks, který mě neurazil, avšak nejlepší Batman (1989) či vrchol Nolanovské trilogie Temný rytíř (2008) se bohužel nekoná. 60 %

Velké dobrodružství Čtyřlístku (2019)

Když jsem byl teenager, přečetl jsem asi stovku úžasných časopisových Čtyřlístků. Ovšem zde je komiksová legenda zacílena na mnohem mladší děti, takže dospělého diváka lačnícího po nostalgii nezaujme. I přes průměrnou animaci je to však přijatelnější než většina amerických akčních superhrdinských komiksů. 60 %