Hněv duší (2004)

Z řady klasických duchařských B-hororů vybočuje Hněv duší snad jenom zasazením do neokoukaného prostředí americké občanské války. Všechny lekačky byly jak přes kopírák a člověk přesně ví, ve kterém momentě sebou trhne. Mé hodnocení je na rozhraní 2/3, pro fanoušky béček je to vcelku chutná jednohubka, která příjemně uteče.

Od vylodění po Berlín (2004) (TV film)

Komplexní válečný dokument, jehož hlavní devízou jsou velmi dobže natočené hrané rekonstrukce.

Valkýra (2008)

Precizní drama o nejslavnějším pokusu o atentát na Hitlera (Áďa jich údajně přežil nejmíň 40). S hereckým obsazením jsem neměl sebemenší problém, díval jsem se na několik Stauffenbergových fotek a Cruise byl pro jeho ztvárnění správnou volbou. Valkýra mě udržela v napětí, přestože jsem jako každý věděl, jak to skončí.To je další plus filmu.

Matrix (1999)

Rozhodně jsem se nenudil a akční scény se v mnohých případech dají označit za vizuální orgie. Na druhou stranu však v Matrixu nevidím žádný kultovní trhák jako většina ostatních. Pro mě zůstane jen efektním akčním sci-fi filmem.

Není nad Jimmyho (2000)

Ze začátku jsem se nechal zmást trochu seriálovým vzezřením a předvídatelným scénářem, ale nakonec musím uznat, že se jedná o celkem příjemný film. Příběh je pohádkově naivní, ale ve srovnání s americkými filmy tohoto typu (kde je fotbal většinou nahrazen baseballem nebo basketem) nepůsobí tak špatně. Fotbalové scény jsou přirozené a nepůsobí tak uměle jako například u Góóólu. Sympatické mi také bylo, že je zde upředňostňován Manchester City a ne United (kdyby byl film natočen až poté, co klub přešel pod vládu šejků, tak by mi to tak sympatické nebylo :-D). Pomyslnou třešničkou je Robert Carlyle a dobře zvolený sondtrack.

Mrtvý muž (1995)

Od Jarmusche jsem předtím viděl asi 30 minut z Kafe a cigára a nyní po shlédnutí Mrtvého muže už nemám potřebu vidět od tohoto režiséra cokoli dalšího. Dvě hodiny jsou vystlány několika zbytečnými scénami a dialogy, které vpodstatě tvoří celý film a pocit nudy byl velice intenzivní. Ze všech stran chválený hudební motiv je sice zajímavý, bohužel se vyskytuje tak často, že mě ke konci rušil. Zážitek mi nespravil ani Johnny Depp s ostatními dobrými herci. Tento pokus o alternativní černobílý western jde holt mimo mě.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Skvěle obsazený mozaikový film, jehož cílem je spracovat drogovou tematiku ze všech úhlů pohledu. Po technické stránce není snad co vytknout a barevné filtry se mi líbily. Menší spokojenost je však se scénářem, zvlášť u tohoto filmu mi vadil mírně naivní happyend.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Jako malý jsem Walkera žral a snažil jsem se nevynechat jediný díl. Postupem času jsem zjistil, že seriál je skrz na skrz protkán patosem a správňáckým "američanstvím". Bermudský trojúhelník býval dříve čtverec..dokud mu Chuck Norris neukopl jeden roh :-).

Vymítač ďábla (1973)

Ve své době musel film vyvolat velké pozdvižení, ale ani dnes neztrácí na působivosti. Prvních 30 minut jsem se celkem nudil, ale poté, co do Regan vstoupí démon, se začnou dít věci! Drsný chraptivý hlas z dívčina hrdla hýří perverzními hláškami, nemluvě o otáčení hlavy o 360° či masturbování krucifixem. Popravdě existují mnohem děsivější horory, ale už jen díky neuvěřitelným historkám z průběhu natáčení si Exorcista zaslouží být řazen mezi kultovní snímky.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Jeden z top českých filmů. Vše od zpracování reálií z dob Protektorátu až po herecké výkony. Vyzdvihnout si zaslouží především Dvořák, Trojan a v závěru také Preiss.