Na ostří nože (1997)

Tohle je jeden z nejlepších dodrodružñáků, který je skvělý ze všech stran. Scénář, hudba, napínavá atmosféra, výborní Hopkins s Baldwinem, krásná aljašská příroda a scény s medvědem úplně nejvic. Za ty roky jsem si z Edge vytvořil svůj osobní kult, který si málokdy nechám ujít a vždycky si ho užiju naplno. Tedy až na poslední, nedávno vysílanou předabovanou verzi :-(. 90%.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Tenhle film nemám rád. I když je to komedie, působí na mě hodně pesimisticky a vyvolává ve mě stavy úzkosti, skoro až deprese. Navíc mě při něm po většinu času při soucítění s hlavními protagonisty hrozně bolí koule. Ne fyzicky, ale duševně. To mi vůbec není příjemný a proto tenhle film nijak nevyhledávám. Musím ale uznat, že trio Donutil, Hanák, Stivínová je výborné a zvlášť díky Mirkovi a jeho vejšplechtům a grimasám je to místy hodně zábavné. 60%.

Sezn@mka (2016)

Pytlovina na entou. Režijní debut jakési Marinovové těžká tragédie. Langmajer už asi nic jinýho nez kurevníka zahrát neumí, Gondíková se za herečku považovat nedá vůbec a za přehrávajícího Vondráčka mi bylo až trapně. Jedna hvězda, vzhledem k úrovni tohohle braku, za tu jednu, celkem slušnou soundovou scénu a druhá za to, že si film kupodivu celou dobu udržel mojí pozornost, takže jsem vydržel až do konce a neutekl jsem. 30%.

Vrchní, prchni! (1980)

Jedna z mých nejmilejších srdcovek. Film má skvělou atmosféru starých dobrých časů českých hospod a restaurací, kde kromě vopice za pár kaček člověk dostal i obsluhu na úrovni. Jedinečný scénář a kultovní ústřední píseň provázející svou melodií celý film, nostalgické návštěvy všemožných pohostinství a hlavně pak Josef Abrhám v jedné ze svých nejlepších rolí dělají z tohohle SvěrákovskoSmoljakovského výtvoru dokonalou perlu české filmové tvorby. 95%.

25. Český lev (2018) (pořad)

No, tak to bylo teda vzrůšo! Je jasné, že když je ve všech kategoriích nominováno pár filmů a celých 120 minut se nominace opakují pořád dokola, že to asi žádný rozmanitý a překvapivý zážitek nebude, rozhodně šel ale vyzdvihnout alespoň trochu vizuálně. Minimálně zvukovým doprovodem. Tohle byla dost katastrofa. A to pískání pro ukončení děkovaček, kdo tohle mohl vymyslet?! Pro zpestření také mohlo být v přenosu použito mnohem vice ukázek a záběrů z nominovaných filmů. A Adéla, i když jí mám jinak moc rád a dneska odvedla profesionální výkon, působila dost chladně, jako by byla "z ledu". 30%.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tahle Wolveriská sólovka se teda hodně povedla.Výborný prequel X-Menovské ságy, který je kromě téměř nepolevující akce hodně sytý i po emocionální stránce. Navíc tu dostáváme i pár odpovědí na otázky z předcházející trilogie týkající se hlavně Loganovy minulosti. Jackman opět skvělý, lepší je už snad jen magor Schreiber. A to intro, nejhustější co jsem kdy viděl! Za mě velká spokojenost. 88%.

Trestná lavice (2005)

Výborná komedie, která nasadí na začátku a jede si na stejně vysokým levelu až do konce. Super vtipný a netrapný dialogy, banda těch největších vězeňských hovad, skvělé zpomalené sportovní scény a do toho dost slušný soundtrack. Nejlepší Sandlerův film, který patří v tomhle žánru k mým nejoblíbenějším...jo a Raynolds je fakt borec. 90%.

Krvavý diamant (2006)

Hodně se mi líbí vzájemné skloubení těch dvou žánrových linií. Dodrodružná honba za klenotem Sierra Leone na pozadí krutého vojenskopolitického dění. Ta první je pro diváka určitě zajímavější. Ta druhá mnohem důležitější, zato hůře stravitelná. Ač spolu úzce souvisí, na zotročování domorodců, obchody se zbraněmi a jejich následné využívání v dětských vražedných armádách, ať jsou jakkoliv pravdivé a skutečně, se kouká jen těžce. Film působí dost reálným dojmem a závěr je skutečně dojemný. Celkově je to skvěle vyvážený snímek s nulovým počtem nicneříkajících pasáží a s obsahem, co má co říct. Leonardo je vážně Pan herec. 88%.

Bláznivá dovolená (1983)

Zběsilá jízda Clarka Griswolda s rodinou napříč Státy na Vánoční prázdniny sice nemá, ale povedené to rozhodně je. 75%.

Prokletý ostrov (2010)

První hodina mě neskutečně bavila. Napětí, že by se dalo krájet, neuvěřitelně opravdová, děsivá atmosféra a ta hudba! Z toho by se jeden podělal. Pak to ale z nějakých důvodů jde pěkně dolu. Scény začínají být dlouhé, dialogy nudné. Pointa sice výborná, ale po uvedení věcí na pravou míru to tolik očekávaný konec pošle do kopru úplně, takže žádnej velkej orgáč se bohužel nekoná. Hlavně diky tomu brilantnímu nástupu a Ruffalovi s DiCapriem...75%.