Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

I když jsem měl jako snad každej smrad radši ty animované, tenhle večerníček jsem miloval a až do dneška pro mě zůstal tím nejlepším a dosud nepřekonaným. Před krásnou kulisou, za úžasné ústřední melodie a účinkování toho už tak notoricky známého kvintetu herců a jedné ptačí práskačky se odehrávají pohádkově zrežírované příběhy o malostatkáři, který v každým díle přemejšlí, co by kde ukrad a s kým by jak vyjebal, skvěle odkazující na povahu, neříkám že většinového, ale taky ne tak ojedinělého, člověka českého. Ač pro děti, důležité ponaučení na konci každého dílu by si měl vzit k srdci i nejeden odrostek z let usmrkaných. Zábavné, milé, poučné, prostě vynikající. 98%.

Ocelová pěst (2011)

Výborná kybernetická show. Tomuhle našláplýmu bijáku z prostředí novodobých kohoutích zápasů kromě skvělé akce nechybí vtip ani emoce. Jak adrenalinové, tak ty, co je z nich člověk naměko. K tomu slušný příběh, skvělá ústřední dvojka herců, kde žádný z nich sice nehraje prim, ale u Dakoty se to samozřejmě cení mnohem víc, a fakt, že máloco je víc než vlastní krev je důvod, proč tenhle film žeru a s klidným svědomím a finálovou slzou v oku dávám pět. 88%.

Setkání v červenci (1978)

Skóre filmu hodně zvedá Tomáš, který je jako vždy perfektní, jinak by to byla další průměrná a nevýrazná věc. Pro mě ale pořád jen lepší tři. 65%.

Prezident Blaník (2018)

Politika šla vždycky dost mimo mně, takže nejspíš tenhle film nejsem schopnej docenit ale každopádně vůbec nemůžu pochopit, jestli to byly peníze, vyšší, mě neznámý cíle a myšlenky, vzajemná solidarita nebo prostě jen nějaký kamarádšofty s tvůrci filmu, co donutilo takových politických a společenských osobností se na tomhle výtvoru podilet, nebo k účinkování v něm dát vůbec nějaký souhlas. Z národa, co tleská kandidátovi Tondovi jak chcá z pódia, dělá bandu zaostalých debilů...no, já jsem asi úplně mimo, vážně to nechápu, nejspíš budu politicky retardovaný, ale tohle prostě ne! 30%.

Moje první láska (1991)

Asi jsem tak trochu masochista, protože na tenhle film se vždycky dívám, i když je to pro mě citově docela rozporuplná záležitost a vlastně ani nevím, co se mi na něm líbí. Nejspíš to bude atmosféra americkýho předměstí 70' let, herci jsou taky bez problémů, ale sotva se film rozjede, už začínám bejt v nějakým takovým zvláštním napětí, protože vím jak to skončí a čekání na to smutný finále ve mně vzbuzuje zvláštní neklid. Ale objektivně vzato, je to milý a citlivý film. 70%.

Bláznivá střela (1988)

Výborná bláznivá komedie, ostatně jako snad všechny filmy s Leslie Nielsenem. Docela mě překvapilo, že je tak letitá, hádal jsem jí skoro o deset let míň. Každopádně humor, který mi sto%ně sedne a tvůrcům těchto prodlužovačů života poklonu a velký dík. 85%.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Příjemné zabití nedělního odpoledne. Velká stálice českých televizních obrazovek mě víc než scénářem, režií, nebo jakýmkoli jiným kulturním přínosem vždycky zaujme výbornou sestavou herců, z nichž na většinu zbyla bohužel už jen vzpomínka. Ač žádná velká kvalita, jen kvůli nim radost na to pohledět. 65%.

Mys hrůzy (1991)

Působivá scéna Roberta vycházejícího z basy prozrazuje všechno podstatné. S tímhle chlapem nebude žádná sranda. Díky jeho psychologickým hrátkám pod Scorseseho taktovkou a za výrazného, hrůzunahánějícího hudebního doprovodu vznikl film, který jakoby říkal: " To jsem já, thriller co mu říkají mrazivý, pojď si se mnou hrát...!" 84%.

Test (2003)

To, co filmu chybí na akci, bohatě vynahrazuje hutná atmosféra podtržená tak sugestivní hudbou, že jsem skoro celej film strávil pod slušným napětím a v ustavičným čekání, co přijde. Celkem průměrný, skoro až epizodní scénář vůbec není na závadu a skvěle vyvrcholí ve stejně jednoduché, ale dost působivé finále a nakonec, ne Al Pacino, ten hraje přirozeně jako vždycky, ale Farrell je tu ta hvězda co to táhne a komu tleskám. Takže nebojte se zdejších hodnocení a oTESTujte. 80%.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Třetí série je jakoby vzdálená příbuzná prvnich dvou. Slabý odvar, který oproti nim postrádá tu notnou dávku napětí, děsivých scén a šokujících zvratů nahánějících husí kůži. Nejenže pojem smrt tady ztrácí svůj mrazivý tón, protože většina násilně zabitých lidí stejně obživne, ale všechno dění jakoby se tu točilo pořád nějak dokola, bez výrazně vyvíjejícího se příběhu. Sama o sobě by Coven asi nebyla tak špatná série, nebýt toho velkého nabuzení chuťových pohárků těmi předcházejícími dvěmi. Ale Jessica je tu opět úžasná a velkou měrou přispívá k slušnému nadprůměru. 70%.