• Western

Spalující touha (1999)

Všichni říkají že byl Kubrick emocionálně chladný a odměřený. U mně se tento pocit dostavil až u tohodle snímku. Pořád ale ještě dost dobré.

Osvícení (1980)

Kdyby mi někdo vyprávěl o co tam jde, řeknu si že je to plné klasických hororových klišé. Osamělý hotel s podivnou minulostí, manželovi trochu přeskočilo, bezbranná manželka. Ale jak to Kubrick natočil by nedokázal nikdo. Nechá černocha jet hodiny rolbou ve vánici, aby mu pak nedovolil říct ani sekera.

Olověná vesta (1987)

Kubrickův pohled na válku ve Vietnamu, aneb jak to natočit zase trochu jinak. A ta skvělá bojovka ve městě nám připomene, že Vietnam nebyl jen samá džungle.

WR - mystéria organismu (1971)

Víte proč pořád lidi říkají, že za komoušů se žilo líp? Tohle je odpověď.

Čistá duše (2001)

Zaplaťpánbú za Hollywood a tyhle jeho příběhy.

Erin Brockovich (2000)

Amíci prostě umějí točit filmy z právnického prostředí.

Zelig (1983)

Ještě donedávna jsem si myslel že Allen točí pořád stejný film. Ale kdepak. On je skoro jako Leonard Zelig filmařský chameleon.

Batman začíná (2005)

Burtonovi Batmani byli fajn. Tohle je úplně jiné a ještě o trochu lepší. Nejde o to že to je dobře zfilmovaný komiks (což není tak úplně pravda), ale hlavně je to dobře natočený film. Skvělé herecké obsazení. Nolan se zatím v Hollywoodu chová jako doma.

Legendy z Dogtownu (2005)

Příjemný, ne typicky sportovní, film. Hustý prkýnka.

2001: Vesmírná odysea (1968)

#6 všech dob dle kritické obce. Je zvláštní, že se jeden z nejlepších filmů všech dob nedostal tady ani do TOP 200. Nuda? Možná, ale strhující. Snad to někdy budu mít příležitost vidět v kině. TV to zabíjí.