Klub rváčů (1999)

Co dodat? Temné, depresivní, režisérsky i herecky brilantní a s šokující pointou. Klub rváčů by byl ovšem o něco lepší, kdyby Fincher nenatočil posledních deset minut.

Konec světa (1999)

Jedna hvězda za Gabriela Byrna, který je dobrý i v té největší kravině, a druhá za jeho roztomilý rozhovor s Arniem.

Magnolia (1999)

Škoda, že nejzajímavější částí filmu, je úvodní úvaha o náhodách. Pak už se děj jenom zpomaluje a závěr se táhne (díky bohu za déšť žab, který mě probudil z podřimování). Hodně hrdinů, hodně citů a snaha být civilní - Anderson to všechno ukočíroval, ale možná toho chtěl na jeden film vyprávět až moc. Ale Wise Up od Aimee Mann je skvělá: It’s not / What you thought / When you first began it / You got / What you want / Now you can hardly stand it, though / By now you know / It’s not going to stop / It’s not going to stop / It’s not going to stop / Til you wise up / You’re sure / There’s a cure / And you have finally found it / You think / One drink / Will shrink you til you’re underground / And living down / But it’s not going to stop / It’s not going to stop / It’s not going to stop / Til you wise up / Prepare a list of what you need / Before you sign away the deed / Cause it’s not going to stop / It’s not going to stop / No, it’s not going to stop / Til you wise up / No, it’s not going to stop / So just give up /

Matrix (1999)

Kult Matrixu se dobře zabydlel po celém světě a připravil si dobré hnízdečko pro pokračování. Tenhle film mě vyloženě nedostal, ale má chytlavou myšlenku, dokonalé triky a bojové scény a Keanu Reevese. Pak ještě promyšlenost a dobrý scénář, charisma Hugo Wievinga a spoustu dalších věcí, mimo jiné vychází z kovbojek, budhismu, japonských animáků atd. A proto nevidím jediný důvod, proč Matrix neohodnotit plným počtem bodů.

Mladý Indiana Jones: Přízračný vlak (1999)

Příběh se odehrává v Africe, kde Indy potká rotu staroušků, co chtějí vyhodit do povětří vlak, který převáží obrovské dělo, které je schopné střílet na obrovské vzdálenosti. Jedna zajímavost: Paul Freeman, představitel jednoho ze starochů, si zahrál v Dobyvatelých ztracené archy Indyho konkurenta, archeologa Beloqa.

Mumie (1999)

Indiana Jones bez toho, co máme na Indiana Jonesovi tak rádi. Na druhou stranu Sommers je jako režisér schopný, Brendan Fraser jako O´Connel se v téhle roli našel, Rachel Weisz je rozkošlá a Arnold Vasloo coby Imhotep je zajímavý záporák. Příběh jednoduchý, ale funkční - s tajemnem, vtipem i napětím. A hlavně Mumie funguje i při opakovaném zhlédnutí, i díky povedené hudbě a krásným lokacím.

Myšák Stuart Little (1999)

Tenhle film mě zklamal. Stuart je sice úžasně roztomilý, prostě cool myš bez chybičky, ale scénář... to vykopali z hrobů desítky zapomenutých komedií a filmů o opuštěných dětech. To, co funguje u Honu na myš, tady prostě nezapracovalo. Pokud se při tom má člověk opravdu pobavit, musí mu být nejvíc osm let.

Nemocnice na pokraji zkázy (1999) (seriál)

Zastavili nám Českou sodu i Nemocnici, tak co máme teď, my chudáci, co bychom se chtěli trochu zasmát nadprůměrným vtipům, dělat? Děkuje České televizi, že nás nechává u vtipů "mistrů" Suchánka a Genzera.

Odplata (1999)

Po Smrtonosných zbraních jsem něco s takovou dávkou brutality od Gibsona nečekala. Neříkám, že to bylo špatné, nebo že by byl špatný on, ale tenhle film by byl asi lepší bez něj.

Od soumraku do úsvitu 2 (1999)

Přiznám se, že mě bavilo na to koukat. Ty chlápci jsou fakt roztomilý :). Všechny výtky jsou pravdivé, ale proti Kameňáku...