Kniha džunglí (2016)

Hravé, živelné a kvalitně zpracované. CGI zvířata se povedla, neměla jsem problémy je brát jako opravdové postavy, obzvlášť Baghíra a Šér Chán jsou úžasní (plus samozřejmě malý vlček Grey). Příběh zasahuje všechny správné citové struny, je zábavný a napínavý a zvlášť děti naučí mít vztah ke zvířatům. A to i přes to, že několik z nich tady zemře drsnou smrtí. Ale i to je zákon džungle. Tahle Kniha džunglí je rodinná zábava v tom dobrém slova smyslu.

Noční recepční (2016) (seriál)

Hlavně ze začátku poměrně náročné za zorientování (např. jmenování hned několika britských organizací, u kterých vůbec netušíte k čemu jsou). Hlavním lákadlem je tu Hiddleston, ale popravdě, jeho postava není moc zajímavá, ani nijak extrémně dobře zahraná. Stále jsem viděla jen hrajícího Hiddlese, ne jeho postavu. To Hugh Laurie jako "nejhorší muž na světě", zbraňový baron Ropper, exceluje. Jeho nebezpečného a inteligentního asociála mu věříte. A pak tu máte krásné exotické lokace, na televizní minisérii až neslýchané. V podstatě se jedná o pomalý, pozvolna budovaný špionážní film rozdělení do šesti hodinových dílů. A vyplatilo se to. Ač já osobně bych klidně o hodinu krátila, i tak se jedná o kvalitní podívanou.

Ve jménu krve (2016)

Průměrný akčňák o polepšeném postarším badassovi, co musí splatit svůj dluh (tentokráte dceři). To nejzajímavější na Ve jménu krve je zarostlý, vrásčitý, nabušený Gibson. Tahle role mu sedne. Jako oddechovka ideální.

Spring (2014)

Americký nezávislý film v tom nejlepším slova smyslu. Tenhle mix zvláštní romance, hororu, sci-fi a pohádky (!) je fascinující - sledujete cestu sympaťáka Evana, který se vypořádává se ztrátou; obdivujete divokou krásu itálské Apulie (točilo se hlavně v Polignano a Mare) i fascinující Evanovu femme fatale Louise, u které je hned jasné, že s ní něco není v pořádku. A hlavně chemie mezi oběma hlavními hrdiny je skvělá. Spring dokonce i dokáže divákovi naservírovat i několik poselství o životě. Výborné. 90 %

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

A opět tu máme další "soutěž" (je jasné, že minimálně sto tisíc na charitu dostane každý tým), kde nevidíme normální lidi, ale televizní celebritky. To se toho české televize tak bojí? V devadesátých letech to nebyl problém (i původní francouzská Pevnost Boyard byla postavená na soutěžení týmů složených z obyčejných lidí), ale poslední roky to je samý Prachař, Agáta, Žilková, kdejaká hvězdička z u uslintané mýdlové opery... a Bouček. Bože, lidi, co se dívají na televizi pravidelně, musejí mít pocit, že na ně Bouček vyskočí i z poza hajzlíku. Je nesympatický, mluví jako moderátorský robot, nevyzařuje žádné emoce, není vtipný, často působí falešně. A přesto je v každé druhé televizní show. Ostuda. Jinak soutěž o klíče a indície je hoooodně zkrácená a prokládaná přemírou reklam, takže nějaké napětí se nekoná. Znovu říkám, nějaké prachy vyhraje každý tým, takže ve své podstatě se jedná jen o další pořad, kde exhibují známé tváře - a ne o soutěž. Vtípky, glosy, pokusy o vtipy, zákeřná radost, když má někdo hysterák o hadů/pavouků/myší... Mimochodem, neodvolávejte se na nostalgii. Stačí si pustit některý ze starých dílů a uvidíte, že ta úroveň tam byla o několik levelů vyšší.

Už teď mi chybíš (2015)

Řeknu to rovnou - postava Toni Colette (Milly) je v tomhle filmu hrozná p*ča. Ano, bojuje s rakovinou a za to ji mohu litovat, ale jako člověk stojí za prd. Je sobecká a využívá lidi kolem sebe - a já jsem si jistá, že takhle to tvůrci zamýšleli. Naštěstí je tu Jess (Drew Barrymore), která je vtipná, sympatická a Milly v její nemoci podporuje jak se dá. Spolu tvoří silnou kamarádskou dvojku, jejíž příběh má ukázat na sílu ženského přátelství. Což je hezký a záslužný nápad. Až moc často jsou ženská přátelství považována jen za kvokající slípky vyměňující si recepty a okukující obchody a chlapy. Jenže tvůrci šli moc daleko a například manžel Milly (Dominic Cooper) je totálně odsunutý na druhou kolej - a to ve chvíli, kdy má jeho manželka smrtelnou nemoc! Coby mužský divák bych to považovala skoro až za urážlivé... Jinak ale ano, Už teď mi chybíš je emotivní, chvílemi vtipný, funkční a v několika ohledech dost netradiční film. 60 %

Brooklyn (2015)

Můj bože, tohle bylo tak strašně předvídatelné... Nějaké velké napětí se tu nekoná, protože (*spoiler*) víte, že ctnostná hlavní hrdinka si vybere svůj nový (a nejistý) život v U, S and A, protože se holt musí trochu polaskat americký páreček. To klišé "Amerika - země neomezených možností" je prostě už hrozně ohrané. Knižní předloha údajně obsahuje i temnější témata jako rasismus (věděli jste, že s Irčany se jednalo prakticky jako s otroky?), ale tenhle film je prostě jenom pohádka. Přihlouplá a bezpečná. Navíc pro mě osobně nemá nic, proč bych se na ni dívala znovu. 50 %

Batman vs. Joker (2016)

Pár DC animáku už jsem viděla (třeba původní Suicide Squad) a dovolím si tvrdit, že The Killing Joke není tím zdaleka tím nejlepším. Ano, znám pověst, jakou má původní komiks Alana Moora, ale na plátně zkrátka část toho kouzla zmizela. Co zůstalo, to jsou skvělé dialogy (inteligentní, úderné, místy zatraceně vtipné) a místy zajímavá grafická stránka. Osobně mi přidání úvodních třiceti minut, kde figuruje hlavně Batgirl/Barbara Gordon, nevadí, ač je kvalitativně horší než navazující (už opravdová) adaptace komiksu. Barbara je sympatická hrdinka a je dobře, že z ní udělali něco víc než holčinu, kterou je třeba pomstít. Co mi vadí víc na celém filmu je fakt, že Batman tu není moc zajímavý (neprospívá tomu jeho emocionální odtažitost) a jako Bruce Wayne (který je z těch dvou stránek téhle postavy moje oblíbenější) se objeví jen asi v jedné scéně. I tak ale dávám palec nahoru, film je krátký a dobře ubíhá. Geniální počin to ale není.

Buchty a klobásy (2016)

Skvělý komentář na téma víry a náboženství. Ale za mě ve spojení se sprostým seth-rogenovským humorem nefunguje. Jednotlivé scény jsou opravdu dobré - vznik padoucha pičifuka (lol), závěrečné "šokující" odhalení nebo vedlejší dějová linka tlustého malého párečka. Ale žádný geniální moment se nekoná a to, jestli hlavní párek zasune do svojí bagetky, nebo jestli ho brutálně ugrilují, mi bylo úplně jedno. 60 %

Tajný život mazlíčků (2016)

Animace hezká, ale Tajný život mazlíčků nenabízí nic, co byste neviděli jinde. Obzvlášť Toy Story (1 i 2) se tu vykrádá slušně - ke starému psovi Maxovi (kovboji Woodymu) přibude pes nový (Buzz Rakeťák), zpočátku si nerozumí, pak se ztratí a musejí najít cestu domů, následuje honička s auty, setkání s opuštěnými zvířátky (v Toy Story hračkami) atd. atd. Mazlíčky jdou na jistotu, jdou po penězích rodinek s dědičkami, které se budou rozplývat nad roztomilými zvířátky a přímočarými vtípky. Neurazí, nenadchne. Kdybych film neviděla zdarma v rámci čsfd projekce, ale musela za něj platit, tak bych byla přísnější, protože tohle je zkrátka jen sériový produkt. Chcete vidět originální animák dělaný srdcem? Zkoukněte radši Zootropolis.