Vlkochodci (2020)

Co se týká animace, tak je tenhle snímek opravdu osvěžující a naprosto jsem si ho užíval. Příběh bohužel není až tak silný jak jsem očekával a postavy mi vůbec nesedli. Jednooký král mezi slepými je pro mě Robin, která ve mě dokázala probudit emoce (od nespokojenosti s její retardací až po pochopení) a pak nemůžu opomenout nábožensky fanatického záporáka, který hrdě bojoval až do samého konce. I když je tu cítit potenciál pro překvapení diváka, tak se to bohužel vše strhne ke klasickému klišé, které očekáváte (je to tu několikrát). I přesto, že to beru jako bajku nebo pohádku, tak podle mě nadhodnocený snímek, u mě solidní 3*

Boratův navázaný telefilm (2020)

Po mnoha letech se vrátil Borat na scénu a já doufal, že zopakuje přepálenost z jedničky. Té jsem se dočkal, bohužel tentokrát to tíhlo spíš k trapnosti než vtipnosti a mezi tím je bohužel u tohohle druhu filmu tenká hranice. Není to čistý průser, několikrát jsem se opravdu zasmál, hlavně začátek a konec filmu v Kazachstánu je hodně povedenej. To mezitím je právě na té hranici a většinou to dobrý není. Každopádně to alespoň uteklo poměrně rychle a bylo fajn zase zavítat do Kazachstánu, třeba Sacha opět po XX letech něco vymyslí a bude to tentokrát povedenější. Silnější 2*

Wonder Woman 1984 (2020)

Nejspíš je to tím, že jsem podle hodnocení očekával totální odpad, ale nakonec to nebyl takový průser jaký jsem očekával. Každopádně, na jedničku to absolutně nemá. Pro začátek pozitivní věci na filmu. Herci mi přišli v pohodě, Oscarový výkony nelze čekat, ale bavili mě svým pojetím a to všechny hlavní postavy. Olympiáda na Themysciře palec nahoru. Bohužel to další je buď takový 50 na 50 a nebo špatný. Je tu dost prostoru pro postavy, ale mnohokrát je to až extrémně natahovaný. Pro mě smutná absence záporáků (Max ani Cheetah tak neberu a je to promarněný potenciál). Za návrat Trevora jsem rád, filmu to dodalo opět tu správnou romanci, bohužel způsob jakým to je udělaný mi nepřijde dobrý. Což v podstatě platí pro celý koncept filmu (zkrátka kámen přání je dost slabota). Co je však největší průser, tak to jsou akční scény. Nechápu kdo tohle vymyslel, ale je to nekoukatelný. To samé choreografie soubojů. Závěr je už fakt hodně špatný, ten proslov WW byl na hranici trapnosti společně s Maxovým prozřením. Za mě lehoulince silnější 2*

Duše (2020)

Očekávání byla velká, bohužel podařilo se je naplnit zhruba z poloviny. Co se týká hlubšího smyslu filmu, tak to je u Pixaru téměř ve všech jejich filmech standart. Tady se to povedlo na výbornou a opět jsem si z toho odnesl pár zajímavých námětů k přemýšlení. Animace v ''posmrtném'' životě je kolikrát šílená, ale to se mi líbilo. Navíc originalitou se tu nešetří. Bohužel tímto můj výčet skvělých momentů končí. Joe byl pro mě nudná a ne zrovna sympatická postava. Jazz jako hudební podkres celého snímku je pro mě ubíjející. Emocionálně mě film v závěru nedojal, to svědčí o tom, že celkový příběh a postavy pro mě nebyli až tak zajímavé. Za mě tedy solidní 3*

Mank (2020)

Okey, hned po pár minutách mi bylo jasný, že rozhodně nejsem cílovka pro tento snímek. Z toho důvodu nemůžu dát víc jak 2* za Oldmana, který mě bavil a to jakým stylem je film natočený (kamera). Páč jinak jsem se nudil, tempo se táhlo, vedlejší postavy mi byly ukradený a ani nevím jak se jmenovali. Dialogy 20/80 kdy mě zaujali a kdy jsem absolutně nechápal co to tam melou. Doufám, že to je především zapříčiněno tím, že jsem neviděl Občana Kanea a až na něj někdy mrknu, tak potom třeba tenhle snímek docením. Nebo taky ne a zůstane to pro mě absolutně zapomenutelný.

Americká elegie (2020)

Velký potlesk pro Netflix a jeho tvorbu dramat. Pravdivý příběh, který je natočen s brutální realističností vás nenechá jen tak během sledování vydechnout. Je to především reálný náhled do rodiny bez peněz, s těžkou problematikou drog a nejspíš i psychických poruch. Trojlístek hlavních postav, je výborně napsaný a zahraný (především Amy Adams je kolikrát až brutální a nechutná fetka, za to palec nahoru). Totálně jsem uznal postavu babči, která byla těžce nespokojená. S hlavním hrdinou nejde jinak než soucítit i když v průběhu filmu několikrát škobrtne. Herci jsou skvěle vybraní, páč ta jejich podoba s reálnými postavami je hlavně u Adams a Close až neuvěřitelná. Jediná výtka že hudba i přesto že ji složil Zimmer není tak výrazná jako v jiných filmech. Za mě tento film jasný kandidát na Oscary a nechápu tady to podhodnocení.

Vánoční kronika: druhá část (2020)

U jedničky se povedl silný a dojemný rodinný příběh bratra a sestry, humor a vytvořil se tu nový pohled na Santu Clause. Dvojka je průser. Dojemný příběh o ''evil impovi'' je tragédie. Jeho satisfakce a následná protekce na konci filmu mě spíše sr.la, než aby mě dojala. Příběh byl dost zdlouhavý a humor těžce nepovedený (trapnohumor, ale ne tím dobrým způsobem). Skřítkové evidentně za dva roky zeslábli a to razantně když nesundají devítileté dítě (v jedničce porazili suverénně cca. 12 dospělých gangsterů). Absence Teddyho byla znát více, než jsem si na začátku filmu myslel, páč právě on a cesta k napravení byla hnacím motorem prvního filmu. Ale ať nekydám jen špínu, tak alespoň tu rozšířili mytologii světa okolo Santy a díky tomuhle pokračování jsem podstatně více docenil jedničku. Za mě slabý 2* a jak se na jedničku rád podívám znovu, tak toto budu raději ignorovat

Chicagský tribunál (2020)

Snímek založený na nespravedlnosti, dialozích u soudu, retrospektivně přehrávaných situacích doplněný komentářem a navíc hustá atmosféra, která je nasáklá po celou dobu filmu. Jo, tak to si dám rád. Herecké výkony jsou na vysoký úrovni, nejvíce mě zaujal Sacha Baron Cohen, který dokázal být jak vtipný, tak i dramatický. Film má spád, tak že vám uteče velkou rychlostí. Je tu vidět že celkový systém justice v USA je založený špatně a manipulace je tu na denním pořádku. Je jasné, že ne vše bylo ve skutečnosti tak, jak nám tu bylo ukázáno, ale ani se moc neodbočovalo. Po celou dobu filmu jsem byl v tenzi z toho jak to celé dopadne a to je velké plus. Soudce byl fakt zm.d, ale bylo vidět že i pouhá loutka výše postavených politiků. Za mě pěkné 4*.

Mizerové navždy (2020)

Ne nadarmo se říká 'do třetice všeho dobrého' a za mě nejlepšího. První dva filmy jsou klasický akční výplach Míši Baye, který mě nikdy tolik neoslovil. Tady je znát velká změna a pro mě k lepšímu. Nechybí tu přehnaná akce, ale jsou tu i reálnější scény. Pro mě to nejdůležitější je, že se tu dost věnují i osobním linkám a změnám myšlení hlavních ''hrdinů''. Jsou tu šokové scény (postřelení, smrt), které mě posadily na zadek s otevřenou pusou. Najde se tu i telenovelské klišé (syn), ale ve výsledku mě to bavilo. Mladá krev pro Bad Boys bohužel nedostala tolik prostoru kolik bych si přál. Jediný kdo mě zaujal je nabušenej IT technik, který si to na konci povodil i proti betonovýmu sloupu. Fajnovej mišmaš, který si klidně pustím někdy zase. 4* poctivý i zásluhou nestárnoucího akčňáka Smitha a supportera Lawrence.

Sváteční rande (2020)

Klasická romanťárna se všemi svými klišé, přednostmi i chybami. I když to není žádný zázrak, nutno dodat, že jsem se bavil. Emma Roberts a Luke Bracey tu jsou uvěřitelný pár. Herecké výkony žádná velkolepá jízda, ale stačilo to. Přeskakování ze svátku na svátek mi vadilo, rád bych sem tam viděl co každý dělal i sólo. Supporter Black Panther totálně mimo. Na jedno shlédnutí dobrý, ale zapomenutelný, slabší tři hvězdy ideální.