Tom a Jerry (2021)

Jestli Warneři chtěli původně dát tento snímek do kin, tak jsou to obyčejní zloději. Za tohle zaplatit, tak bych byl těžce nespokojen. Takto jen mávnu rukou a řeknu že to byla ztráta času a kokosárna na druhou. Velký rušivý element je animace v reálném světě, dost často mě to vytrhávalo z děje. Návrat do dětství proběhl na maximum, páč Jerryho jsem nesnášel celý film, stejně jako tehdy. Jeho šikana vůči Tomovi je příšerná a nejsmutnější na to je, že záměrem režiséra je aby se tomu divák zasmál. Na to že tu mají poměrně dobrý herce, tak nemají co hrát a to je zkrátka bída. Nejsmutnější je, že kdyby to nebylo o T a J a dalších hrozně animovaných zvířatech, mohla to být docela zábavná komedie o tom jak se holka která si nikdy neudrží práci, podvodem dostane do managementu hotelu. Na to bych se klidně podíval a tahle linka mě i bavila za to taky ta 1* víc si to nezaslouží.

Země nomádů (2020)

Film se s váma nemazlí, jste vhozeni rovnou do vody aniž by jste uměli plavat a unáší vás na vlnách emocí, vnímavosti a soucitu. Pokud je tento snímek v něčem opravdu silný, tak jsou to dialogy o vnímání života a jeho účelu. Frances McDormand je opět na herecké špičce. Bohužel film je pro mě těžce skousnutelný skrz jeho střih, kdy působí až jako videoklip. Toto životní drama je natočeno originálním způsobem, který není tak obvyklí což cením, bohužel mě to moc nesedlo, což film opět o něco sráží. Tato osamocená jízda životem Fren, rozhodně dokáže zasáhnout vaše emoce i skrz dobře zvolenou hudbu. Za mě silné 3*

Raya a drak (2021)

Tak tohle je pro mě ohromný překvapení. Po trailerech jsem vůbec přemýšlel jestli tomu dám šanci a díky bohu, že jsem se k tomu dokopal. Vynikající příběh vystavěný na zradě, nedůvěře vs. láska, víra v dobro. Raya je skvělý charakter, není dokonalá, dělá dost chyb, ale taky je charismatická a umí se z nich poučit. Dračice se mi taky dost líbila z lehce otravné postavy přepínala do charakteru epického čistého dobra, což bylo super. Vedlejší postavy jsou zapamatovatelný a mají svůj charakter. Svět jako celek je nádherný a srší z něj potenciál a epičnost, všemu tomu dodává až mrazivý náboj nádherná hudba. Po delší době snímek, který není jen vymaštěnost pro děti, ale má i určité poselství. Za mě jen slova chvály a jednoznačných 5*

Palmer (2021)

Výborný film pojednávající o mladické nerozvážnosti, následcích a vykoupení. Justin Timberlake tu předvádí vynikající dramatický výkon a mladý Ryder Allen mu skvěle sekunduje. Drama které mě drželo celou dobu v napětí co se stane a jestli Palmer svou podmínku pos*re nebo ne. Budování vztahu mezi Sammym a Palmerem je velmi dobře pojato a věřil jsem tomu na 100%. Celkově vztahy ve filmu jsou bravůrně vykreslený, nejsou stereotypní, každý má mezi sebou různou dynamiku a za to palec nahoru. Tento snímek si určitě rád pustím znovu, jasných 5*

Jako v bavlnce (2020)

Dokud se film držel v dramatický rovině, tak měl fakt koule a neměl jsem při sledování dobrý pocit (což bylo dobře). Bohužel místo toho aby se drželi strategických soubojů, tak se to strhlo v boj o přežití, kde hlavní postavy (absolutně nesympatický a arogantní feministky, který za žádnou cenu nemohou prohrát s někým kdo má penis), tak zjistíme, že mají nejspíš nadpřirozený schopnosti (extrémní síla a regenerace lepší než Wolverine) páč jinak si jejich přežití nedovedu vysvětlit. Každopádně, pokud vynechám těchto několik zbytečných scén a iritaci vůči hlavní postavě, tak námět je totální pecka. Závěr to hodně zachránil a celkem jsem to uznal. Nakonec mi to vychází na silnější 3 hvězdy.

Tvůj souboj s divočinou: Poprask na safari (2021) (pořad)

První zážitek s interaktivním filmem a nutno říct, že těch 45 minut uteklo neskutečně rychle a drželo mě to v pozoru celou dobu. Beara Gryllse občas sleduju v jeho pořadu o přežití a tady to bylo více méně stejné. Jeden moment byl totálně brutální a šokovalo mě to. Za to velký palec nahoru pro tvůrce. Je to super věc na večer pro pobavení a tak vřele doporučuju.

Zprávy ze světa (2020)

Tak toto mi sedlo. Poklidný a válkou ostřílený šaman Tom Hanks se snaží dostat indiánskou nespokojenou Němku k její jediný přeživší rodině do 400 mil vzdálený osady. Zde se ukazuje co všechno se během takhle dlouhý cesty na divokém Západě může pokazit. Film je na pohled krásný, Hanks a Zengel hrají úžasně a film vás drží v napětí co se v další scéně přihodí. Skvělá westernovka a Netflix si u mě po letošních pár nesmyslech zvedl důvěru.

Čističi vesmíru (2021)

Béčková scifárna, která není zábavná a ani ničím zajímavá. Probíhá tu dvou hodinový výplach nesmyslnosti při které se díváte na hodinky a říkáte si ''to teprve uběhlo pět minut?!'' Postavy mě až na hlavního Korejce nezaujali (on měl alespoň solidní příběh, kdy je šance se s postavou sblížit). Film je sice nabitý akcí, ale je tak nepřehledná, že jsem se v tom ztrácel (rychlé střihy a rozklepaná kamera hold nejsou cool pro každého). Příběh je klasika o zničení Země, velmi zlém záporákovi a nesmrtelných postavách, které přežijí absolutně vše. Očekával jsem bohužel něco jiného, tohle však bylo opravdu špatný a jen se mi potvrzuje že od Netflixu jen dramata a pohádky.

Střípky ženy (2020)

Téma, které není pro citlivější povahy aneb smrt dítěte po porodu a následné vypořádání rodičů. Nejdříve jsem si myslel, že film svým výkonem potáhne Shia, ale opak je pravdou. Ten mě tu nebavil a naopak mě překvapila Vanessa Kirby. Oba se snaží vypořádat se ztrátou dítěte po svém, každopádně ani u jednoho to není hezký pohled. Hodně mi tu chybí hlubší rozbor psychiky obou postav, který by nastínil proč dělají zrovna to co dělají (a že toho je dost). Těžkopádně uchycená látka, která mě chvílemi sice nudila, ale i tak mě to drželo u televize. Počáteční 20 minutová scéna porodu, mohla být zkrácena klidně na 5 a bylo by to dostačující. Závěr s Vanessou je pěkný a zlepšuje pocit z filmu. Standartní 3* kdy jsem rád, že jsem si to pustil, ale znovu už ne, děkuji.

Maják (2019)

WTF? To nejspíš popisuje celý film. Herecký koncert Pattinsona a Dafoea, kteří se tu utrhli z řetězu a předvádějí umění herectví. Atmosféra je kule rvoucí, napětí stoupá, jisté mystično a šílenost je tu prostoupená po celou dobu a vyvrcholení? Velké nic. Celý film jsem čekal na nějaké objasnění a nedočkal jsem se ho. Evidentně nejsem dostatečně sofistikovaný, abych v tomhle našel nějaký smysl. Víc jak 3* nelze udělit.