Armáda mrtvých (2021)

Zombie žánr mám rád a i přesto, že jsem příznivce klasických pomalých zombie, tak myšlenka na rozvíjející komunitu myslících mrtváků okolo Alfy je zajímavá. Bohužel se scénářem filmu je to horší. Jít tam vykrást trezor je ještě v pohodě, přeci jen tak 200 mega nikde neseženeš, ale následná zrada všech jen kvůli hlavě myslící zombie a únikový ''PLÁN'' v rozbitém vrtulníku je kokosárna. K nasrání nesmysli jsou následující: Dceřin útěk a pokus o záchranu, přežití nabušenýho černocha v sejfu po zásahu atomovky + pokousání který nebylo vidět do posledních vteřin a jako bonus stání a povídání si u vrtulníku, když mám 5 minut do výbuchu atomovky a za zády nasran*ho Alfu. Každopádně film mě dost bavil a držel mě v napětí. Taky tam bylo několik fakt super momentů u kterých jsem uznale přikyvoval hlavou a nebo se zasmál. Bohužel klišé je tu dost, hlavně ke konci až zbytečný. Top postavy pro mě jsou kasař, borka s červenou čelenkou a Alfa. Za mě slabší 4*

Znovuzrození boha (2021)

Byl jsem podveden, trailer sliboval epickou starověkou řežbu draků, samurajů či božstev a dostal jsem poměrně zdlouhavou békárnu, která neoslní, ale naštěstí ani neurazí. Nejlepší postava Ka-Sha (dívka co přijde o nohu) v půlce filmu zmizí a objeví se na konci, super, díky moc. Ostatní postavy zapomenutelný a spousta scén zbytečně natahovaný. Přeci jen 2* za to, že tam bylo několik zajímavých nápadů (vizuálně i myšlenkově) a zvědavost, jak to dopadne. Na závěr poznamenám, že jsem zkoušel Čínštinu, ale po 20 minutách jsem to opravdu nedával a musel to přepnout do Angličtiny (hold Čína není Japonsko).

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Očekával jsem že to bude průser, jak je u pokračování po XX letech zvykem. Nakonec to tak špatný nebylo a na jedno kouknutí pohoda. Bohužel děj se vůbec neodehrává v USA (cca. celkem 5 minut), ale v Zamundě. Zápletka s nemanželským synem není špatná, ale huntuje tu krásy lásky Akima a slečnou McDowlovou z jedničky. Kvituju návrat téměř všech postav (herců) z původního filmu, bylo zajímavý vidět, jak všichni zestárly, především ve flashbackových scénách to bylo znát. Syn byl v pohodě, ale hodně mě iritovala jeho máma a strýc. Věřím že bez nich by bylo jeho počínání v Zamundě podstatně zajímavější. Za mě slabší 3*

Rodina na baterky (2021)

Road trip akční animák, kde se řeší vztah mezi dospívající dcerou a otcem. Může se to zdát jako paskvil čímž film i je, ale skvěle zachycuje náročnost komunikace mezi generacemi a navíc je tu fakt dost momentů kdy jsem vyprskl smíchy. Animace je dobrá, hodně připomínala Spiderman paralelní světy. Příběh není originální, ale je pojatý očima náctileté holky, která miluje filmy a to se mi zdá jako zajímavý nápad. Charaktery jsou občas dost otravný, ale následně to zabijí nějakou hláškou a tím si napraví reputaci. Alespoň na jedno shlédnutí to určitě neuškodí, za mě lehce slabší 4*

Mortal Kombat (2021)

Můj letošní druhý nejočekávanější film, bohužel nesplnil má očekávání tak jak jsem doufal a jak se prezentoval v traileru. Film sám o sobě není špatný, najde se tu několik super momentek, příběh dává smysl a vypadá to i zajímavě. Bohužel to zabíjí nesympatičně prkenní herci, kteří nesahají castingu z roku 1995 ani po kotníky. Občasná televizní kvalita efektů super schopností, která škodí krvavým fatalitám. Hlášky tu nefungují a choreo zápasů je tak 50/50. Škoda že se tu nezaměřili spíše na zemitý souboje, který se tu občas najdou a hned to má grády. Dosazený Cole Young je zbytečný, jeho linka s rodinkou o ničem. Tady měl být hned Johnny Cage pasován do hlavní role. Dost filmu ubližuje i fakt, že tohle má být rozjezd pro další snímky a navíc se těžko určuje jestli chtějí být epičtí, vtipní, drsní nebo co?! Hold je to dost rozpolcený a i když tu lítá krev všema směry, tak to působí občas dost dětsky. Najde se tu opravdu spousta chyb, ale stejně mě to bavilo. Což je tím, že jsem fanoušek Mortal Kombat a jsem vděčný že vidím známé postavy ve filmu. Remix songu z roku 1995 paskvil a nelíbil se mi. Pokud bude pokračování, rád mrknu, ale doufám ve zlepšení zbytečných chyb. Za mě solidní 3*

Cherry (2021)

Za mě kvalitativně nevyrovnaný snímek. Máme tu rozdělení do různých kapitol a zároveň s nimi se mění i tón filmu. Je tedy jasné, že některé baví a některé ne. Rozjezd nic moc love story, dvě části z armády pecka, feťácká linka zbytečně dlouhá a závěr hezký, ale až moc sluníčkový. Holland tu ukazuje, že je skvělý herec a ne pouze dobrý soused Spider-Man. Bohužel s osudem hlavní postavy jsem vůbec nesoucítil, páč mě štval jeho charakter od začátku do konce. Vedlejší charaktery solidní, ale žádný zázrak. I přes délku filmu to poměrně rychle uteče, což značí určitou kvalitu a vtažení do děje. Mínusem je občasné mluvení hl. postavy na diváka, což mě vytrhávalo z děje. Za mě standartní 3* a už jen kvůli Hollandovu výkonu doporučuju.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ohledně scénáře jsem nic nečekal, nic jsem nedostal a tak nejsem nijak extra zklamán. Celá linka s Millie Bobby Brown stála za hov*o stejně jako v Godzille 2 a to jak se snažili udělat padoucha z chlápka, který se snažil udělat stroj jenž by chránil lidstvo? Opravdu ''hajzl'', jasný udělal několik přešlapů, ale záměr byl dobrej. Naopak linka ohledně Konga byla, alespoň zajímavá. Bitka na lodi zbytečnost, ale ve městě solidní nářez (i když nic moc choreografie, ale na efekt dobrý) jak mezi sebou, tak i pak proti MechaGodzille. Nejvíce uznávám, že Godzilla je ultimate fighter (čti jako: absolutně nepřemožitelné a nezranitelné monstrum), kdy nasype Konga a pak svádí vyrovnaný souboj s MG. Hold God je víc, než King. Hudba je hrozná a absolutně se sem nehodila. Za mě solidní 3* ale další snímky z tohoto světa úplně nepotřebuju.

Batman: Duše draka (2021)

Jiné pojetí a jiná doba pro Batmana, než je běžný divák zvyklí. Osobně si myslím, pokud je v názvu Batman, tak by rozhodně neměl být pouze vedlejší postavou. Není tu nic šokujícího, ale ani co by člověka naštvalo. Ten kdo sleduje animáky od DC ví přesně do čeho jde. Za mě nejlepší postava nespokojená Shiva, který jsem fandil. Filmek v pohodě za solidní 3*

Romance po irsku (2020)

Až neuvěřitelně hloupý film, který řeší dvě věci. Dědictví ohledně farmy jako vedlejší linka a ta hlavní proč Jamie nemiluje Emily (tomu je tu věnováno nejspíš hodina čistého času). Emily se snaží uhnat Jamieho už od jejich 10 let, ale nedaří se jí to protože Jamie má ''velké temné tajemství''. Nutno říct, že když jsem se dozvěděl co to je, tak jsem se zasmál, nevěřícně kroutil hlavou a řekl si ''proč, Bože proč?!'' Jsou tu všechny klasické klišé, které můžeme vidět jak v dramatech, tak v romanťárnách. Pokud by se film bral s nadsázkou a parodoval by tyto žánry, pak by to určitě stouplo, ale to se nestalo. Skvělé herecké obsazení je tu spláchnuto do záchodu a nevyužívá se jejich potenciál. Co ocením je skvělá ústřední píseň a občasné krásné záběry Irska. Za mě slabší 2*

Slet čarodějnic (2020)

2x se měnilo mé očekávání ohledně filmu. Z traileru jsem myslel, že to bude akční historická naháněčka, poté když jsem film pustil tak to vypadalo na hodně těžký drama kde se akorát režisér bude vyžívat v mučení (nic není vidět, ale vyvolává to ve vás ten pocit), ale nakonec to bylo fakt super psycho drama s několika zvraty událostí. Emoce tu bublají od začátku dokonce a člověk si až musí ťukat na čelo, jaká šílená doba to dříve byla. Hlavní herečka Amaia Aberasturi tu předvádí sólo jízdu hodnou zapamatování. Především chci pochválit zobrazení toho že ženy jsou silnější než muži, akorát musí použít jiné zbraně než fyzickou sílu. Zde je film dost podhodnocený a za mě má jasné 4*