Přepadení ve vzduchu (1992)

Bruce Payne jako jeden z neslizštějších a taky nejpřihřátějších záporáků 90's akčňáků. Když mi bylo 12, tak mi takovýto film k radosti stačil. Dnes bych si to samozřejmě už ani nepustil. 55%

Mise na Mars (2000)

Od Briana De Palmy by člověk teda čekal něco kompaktnějšího a uhlazenějšího, ale já bych zase úplně tento filmek nehejtoval, protože zejména scénáristicky tady jde nalézt nejeden nápad, který ač se mohl v Misi na Mars mohl zdát jakkoli slabý, později si jej s pompou vypůjčili jinde. Tohle určitě hodnotné je, takže i když existuje mnoho lepších sci-fi, k zatracení Misi neodsuzuju. 69%

Présumé coupable (2011)

Jedná se o rekonstrukci justičního "omylu", ve kterém čistá, sprostá lež, kterou posvětila arogance státních zástupců a soudců, zničila životy několika chudáků. Je docela s podivem, že tohle vypuklo ve Francii, tématem zneužívání dětí by to odpovídalo spíš na severské země. Filmařina je to reálná, znepokojivá a soucit vyvolávající. Kdo by jste měli na něco podobného chuť, určitě doporučuju, jinak je to samožřejmě něco, co vám klid do duše nevnese. 85%

Povídky z New Yorku (1989)

Průměrná podívaná, která spíš v nedobrém slova smyslu klame slavnými jmény. Pecka to určitě není, některé povídky jsou suchopárné, ale třeba Woody Allen mě i rozesmál. Doporučit nemůžu. 60%

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Tohle akční béčko jsem měl za mlada strašně rád. Není to nic extra převratnýho, ale jistá stylovost tomu upřít nejde. 75%

Blade (1998)

S velkou spolehlivostí se dá konstatovat, že Snipes stojí za hovno. S jistotou však říkám, že se to netýká upírobijce Bladea a hláškujícího vrahouna Simona Phoenixe. Blade je poprávu dnes už bez mála 20 let starou kultovní peckou, které nějaký Underworld nesahá ani po ráfek kára. Pro spešl srdcovka díky ústřednímu songu, kterej jsme za mlada slýchávali na nejedné diskotéce a stojí jako jeden z mála za mou láskou k electronic music. Plná pro klasiku!

Volání o pomoc (2007)

Je to ošizená pětka hlavně díky úplně zbytečnýmu a prvoplánovýmu strojení za pomoci 9/11/11 (nic lacinějšího už použít opravdu nešlo), navíc mi vadila pointová rozkolísanost v závěru, ale dávám stejně plnej, protože se jedná o pravdou a nefalšovanou tragikomedii, ve které jsou si obě složky rovnocenné. Don Cheadle je vynikající herec, ale tady naprosto neuvěřitelně válí Adam Sandler, strhávající všechnu pozornost na sebe. Já se na tyto filmy moc nedívám, ale tohle nemůže zklamat nikoho. Doporučuju! 85%

Obřad (1995)

Napodstatných 100 minut posledních 10 tahá z totálního srance do standardního hovínka. Nebavilo mě to ani trochu, asi blbej den. 40%

Snowtown (2011)

Jo, je tam pár znepokojových scén, jenže všemu vévodí dané prostředí totálních špin, kterým bych lácl sám lopatou jednu dobře mířenou mezi voči. Tímto způsobem film dokáže znepokojit, ale rozhodně se nejedná o nějakou napínavou kriminálku, takže thriller vylučuju, mysteriózní je úplně mimo mísu, takže z toho zbývá drama dle skutečné událoti o magorech, jež je natočné tak, že po dvou hodinách budete spát s občasným zlovětsným zaškubnutím v horním víčku. Nebrat. 35%

Ronaldo (2015)

No....když se v první minutě objevil Kristyjánek ve slipech, nevěděl jsem, jestli to dřiv vypnout, nebo vrhnout. Naštěstí jsem posbíral zbytky realističnosti a vzpomněl si, o jaké hvězdě jakýho sportu to je. Nakonec to není úplný gayporno, ale dokument si taky představuju trochu jinak. Potěší pár záběru z mládi, ty jsou super. Dostatečný je i maping Ronadlovy fotbalové kariéry, i když bych uvítal vice zajímavostí, které mohl o patřičných špílech prozradit. Katastrofální je výprava do Ronaldova skromného soukromí, kde se míchá jaksi podivně současnost s minulostí, a kde se rozhodně film nemůže pyšnit "výjimečnou a objevnou výpravu", jak v obsahu uvedeno jest. Pro hejtry neschůdné, pro lajka natažené, pro Ronaldova fanouška asi v podstatě nepřínosné. Existuje mnoho lepších dokumentů (obecné tvrzení z pohledu Ronaldova nefanouška). 50%