Oblečen na zabíjení (1980)

Dost dobrej oldschool thriller, kterému toho moc nechybí. Film je plný sexuálního napětí, obsahuje několik výborných hororových scén a je podbarven stylovou orchestrální hudbou, která tomu perfektně sedne. Dá se doporučit. 75%

Obřad (1995)

Napodstatných 100 minut posledních 10 tahá z totálního srance do standardního hovínka. Nebavilo mě to ani trochu, asi blbej den. 40%

Oculus (2013)

Tak tak průměrná duchařina o kouzelném zrcadýlku zabijáku, které působí na narcise jako spotřebovaná hrstka řádně výživných lysohlávek. Nemůžu říct, že je ten film špatný, ze začátku dokáže zaujmout, obsahuje pár dobrých scén a taky nepříjemnou, byť stereotypní hudbu, ale postupem času a asi i díky stopáži začne trochu ubíjet uzavíráním kruhu, který díru do světa určitě neudělá. Starší, či novější zrcadla mě bavila mnohem víc. 55%

Oči mé matky (2016)

Zlej film. V tomto smyslu jeden z "nejhorších" za poslední roky. Vlažnější přijetí hororovým obecenstvem mě docela překvapuje. Za sebe (ne)doporučuju!

Očista (2013)

Aniž bych jakkoli hodnotil nebo dumal na celým tím konceptem "očisty", který je už sám o sobě plný potenciálu jak k poskytnutí slušné porce hororové zábavy, tak ke strhání, musím říct, že z výsledku jsem na vážkách a inklinuju víc k té horší variantě. Herci jsou sice kvalitní, ale skoro všichni vypadají jak jedna velká nesympatická banda buzíků, režie je slušná, ale scénář s postupem čas dost vyhasíná, což je strašná škoda. Největším problémem je pro mě absence pořádných hororových prvků, kdy až se film konečně rozjede od obrátek, tak se omezuje na maximálně průměrnou akční střílečku. Stejně je na tom i s napětím, které se tam teda pohledat dá, ale nějaké to znepokojení v souvislosti s home invasion se vůbec nekoná. Čekal jsem mnohem lepší záležitost....60%

Očista: Anarchie (2014)

Druhé čištění se od úvodního dílu podstatně liší, no celková úroveň kvality se moc nehnula. Z lacinýho home invasion se přesouváme k expansivnějšímu night town survivalu, přičemž scénář chutná jako vyvařená sekyrka. Frank Grillo je týpek s dostatečným charismatem a potenciálem stát se drsňáckým hercem, no sám film s klišoidním scénářem utáhnout nemůže. Nebudu to dál rozebírat, tohle je thriller, který nijak neurazí, ale v hlavě vám víc jak do konce dalšího filmu nezůstane. 60%

Očista: Volební rok (2016)

Guilty pleasure. Je to tak blbý, až je to docela dobrý. Idea je úplný bizár, který by s kvalitnějším scénářem mohl klidně v kategorii guilty pleasure na pět hvězd dosáhnout. Bohužel měch je vycpán proleženou vatou, takže spočnutí je místy strastiplné. Dávám (jako všem dílům) lepší tři, protože některé scény jsou super, ale když se u mě Čištení na čtyřku nedostalo ani napotřetí, asi bych se s ní už potkat dál nemusel. 65%

Oddělen (2011)

Sice se jedná o těžkotonážní drama, což není něčím, nad čímž bych si hladíval bradavky, ale zde nejde o lacinou citovou vydíračku,takže pro mě bylo dost velkým překvapením, že jsem čuměl s otevřenou hubou. Adrien Brody, ač ho nemám zrovna mezi oblíbenýma hercema, prostě hrát umí skvěle, zde osamělého učitele na střední škole. Ostatně celý snímek je zasazen díky svým postavám i prostředí do školsko-vzdělávací tématiky, což samo o sobě stačí na hlubší filozoficko-morální zamyšlení. Přidáte-li k této pevné kostře takzvaný "american poor district high school stájl" se všema parchantama a pro nás nepředstavitelnou drzostí a bordelem, dostanete dost nepěknou podívanou, ze které čpí pouze pocit zbytečnosti, beznaděj a deprese. Asi takto: zábava 0%, humor 0%, optimismus 0%, emoce 100%, beznaděj 100%, deprese 100%. sebevraždy - několik, herci 100%. Ti herci jsou s puntíkem, protože samotná postava Sami Gayle mně tam připadala zbytečná, nereálná a místy i mizerně zahraná. Ale jako snažila se, holka, takže kvůli ní hodnocení srážet nebudu, ale co si budem povídat, na takovou Ellen Page nemá ani náhodou. Závěrem - na filmy tohodle typu se má cenu dívat, protože pak si třeba člověk uvědomí, že není zas tak špatně, jak se může zdát, protože dycky může být ještě hůř! Paradox, že? Doporučuju!

Odebrat z přátel (2014)

Jako cyberharassing, částečně vlastně supernatural horor Unfriended s přehledem obstojí díky full-realtime konceptu, bohužel tvůrci se nedokázali poradit se dvěma podstatnými prvky. Podstatnějším jsouce přizdiseroucí úmrtí jednotlivých účastníků zájezdu, méně podstatným jest absence jakéhokoliv objasnění, což na jednu stranu podmínkou nebylo, jsme v hororu, žeano, ale subjektivně se mi kombinace hi-techu a hacknutých sítí s jakýmsi poltergeistem liská tak silně, že je to jak potlesk v divadle. Ve výsledku bych scénaristu kopl do prdele, ale tak nemůžu říct, že jsem se nudil. 65%

Odpočítávání (2010)

Koketuji s myšlenkou dát plnej kotel, ale na to mě tam popíchlo moc věcí, takže krásný 4*. Neobyčejný thriller s gradující atmosférou a výbornými hereckými výkony. Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi?" Kdyby to nebylo americký, v Americe se odehrávající, tak věřím, že to dopadne líp. 80%