Kdo s koho (2001)

Celkem slušně natočený, ale příliš zdlouhavý snímek. Hlavní devízou tu jsou především herecké výkony.

Fotr je lotr (2000)

Velmi příjemná komedie, na kterou se vždy o vánocích s radostí podívám.

Neúplatní (1987)

Nejlepší mafiánský film 80. let a spolu s filmem Hadí oči i to nejlepší, co Brian De Palma natočil.

Batman (1989)

Batman je mou nejoblíbenější comicsovou postavou (protože to není typický uhlazený klaďas typu Peter Parker/Spider-Man). Je proto příjemné, že právě Batman patří mezi nejlepší filmy natočené podle comicsu. Může za to především skvělá režie Tima Burtona, který dokázal po celou dobu filmu udržet temnou atmosféru, která posledním dvěma filmům bohužel chyběla. Michael Keaton podal coby Batman svou zřejmě životní roli a Jack Nicholson patří mezi nejlepší záporáky všech dob.

Den poté (2004)

Ve druhé polovině sicefilm ztrácí dech, ale vizuální efekty to zachraňují.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Spolu s Kódem Navajo nejlepší válečný film od dob Spielbergova Zachraňte vojína Ryana.

Pluto Nash (2002)

Eddie Murphy si patrně myslel, že natočí něco, co se po vizuální stránce i komerčním úspěchu bude rovnat Star Wars, ale místo toho vznikla vyložená pitomost a obrovský kasovní propadák.

Jsem agent (2002)

Další průměrná komedie. Nejdříve jsem chtěl dát pouhé **, ale po alespoň trochu slušném výkonu Owena Wilsona jsem se přiklonil k slušnějšímu ***.