Mys hrůzy (1991)

Super réžia a famózna atmosféra, takisto herecké výkony...no už to viac nechcem vidieť...asi nikdy som si tak silno neprial, aby KONEČNE záporného hrdinu zabili, ten koniec bol ozaj vyčerpávajúci.

Monty Pythonův smysl života (1983)

No môj prvý Phyton...niektoré časti boli zábavné (Death, Fighting Each Other...) a niektoré naopak katastrofálne nudné (The Crimson Permanent Assurance...). Takže u mňa slabší priemer.

Tenká červená linie (1998)

Tento film si u mňa zaslúži niekoľko NAJ ako "najpoetickejší vojnový film" a "najrealistickejšie prevedenie skutočného boja". Film jasne kritizuje chorosť a nezmysel vojny a zbytočného umierania. Moc nechápem prečo film nezískal žiadneho Oscara, ale u mňa réžia, scenár, kamera a hudba boli cenené veľmi vysoko. Nevraviac o tej plejáde filmových hviezd čo za ten krátky čas čo dostali, odovzdali maximum. Mimochodom....po zhliadnutí bojových scén som mal pocit, že "Call of Duty IV: World at War" (hra na PS2) bolo silne inširované priamo "Tenkou červenou líniou".

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Mazarinův drahokam (1994) (epizoda)

Ďaľšia epizóda (podobne ako Zlatý škripec), ktorú mi pán režisér Peter Hammond úplne pokazil svojimi, podľa neho na tú dobu asi modernými postupmi natáčania. Kamera sa pozerá na posatvy z čudného uhla, úplna absencia Sherlocka Holmesa a Mycroft Holmes sa chová miestami úplne inak ako sme na to boli zvyknutý v predchádzajúcich častiach. Záverečný vizuálny efekt zobrazenia diamantu ako v slovenskéj rozprávke zo 70. rokov to celé úplne pochoval.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Zlatý skřipec (1994) (epizoda)

Normálne by som režiséra aj s kameramanom obesil za to čo spravili s touto epizódou. Znásilnili kameru a každý záber je skrz zrkadlo, sklíčko, okno alebo ja neviem čo ešte. Celý herecký koncert Jeremy Bretta mi pokazili.

Millerova křižovatka (1990)

Takí priemernejší Coenovci. Ale celkovo stále silno pozerateľné. 75%.

$ (1971)

Priemerná krimi-komédia s originálnym nápadom ako vylúpiť banku. Určite stojí minimálne za pozretie, nudiť sa nebudete. Goldie Hawn je perfektná.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Nemyslím si, že by táto druhá časť bola slabšia ako prvá. Jednoducho dej sa pomalšie odohráva a je aj menej dramatický (okrem záveru), pretože vývoj v Bolívii jednoducho nebol taký aký bol na Kube. Myslím si, že Steven Soderbergh odviedol skvelú režisérsku prácu. No a Benicio Del Toro predviedol parádneho Che.