Surfařka (2011)

Ja fandím takýmto filmom, ktoré zobrazujú srdcervúci príbej zo skutočného života (o to viac, keď je z prostredia športu) a vôbec mi nevadí, že je to natočené formou "všetci sú krásni, usmievaví a chápajúci". :P

Hanna (2011)

Akokoľvek mám rád auru a herecké umenie Saoirse Ronan a akokoľvek dobre film začal, tak musím dať nekompromisne 60%, lebo ten scenárista to tak domrvil, že to nie je možné. Nie, že by dej nemal logiku (i keď to troška tiež), ale tak plocho a tupo ho podať...ach jaj.

Spalovač mrtvol (1968)

Asi najväčšia a najponurejšia psycháreň akú kedy český film zažil. Dlho som sa odhodlával k tomuto filmu a dlho som vlastne nevedel čo mám čakať. Rudolf Hrušínský je absolútne zosobnenie magora a myslím si, že tvorí 50% úspechu atmosféry filmu. Druhých 50% robia samotné filmové postupy. Nadčasová kamera, strih, réžia...proste všetko to do seba zapadá a tvorí jednu dokonalú atmosfericku psycháreň. Záverom chcem iba podotknúť (a nemyslím to v zlom), že ja osobne si neviem predstaviť že by som si film opäť pozrel, no na druhú stranu si myslím, že film by mali film povinne púšťať v prvom ročníku filmových škôl.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No ja som absolútne spokojný s ukončením série. Vôbec nejdem hodnotiť výkony hercov či efekty, lebo som si zvykol na vysokú laťku počas celej série a v poslednej časti neboli dôvody na obavy v tomto smere. Jediné čoho sa človek môže obávať pri projektoch takýchto rozmerov (vlastne toto je asi najväčšia séria aká sa kedy natočila...James Bond už nie je konkurencia), je to či bude divák spokojný s ukončením (obzvlášť keď kniha stála za to) a či po dopozeraní prepadne istej dávke nostalgie. No a u mňa to všetko bolo. Dokonale som si poslednú časť užival, lebo som vedel, že už nebude ďaľšia možnosť o rok ísť na ďaľší diel série. Vedel som, že "story is over" a že kniha aj film ktoré ma sprevádzali dospievaním dospeli ku koncu a ja sa už iba teším, keď príde ten čas, keď chytím prvú knihu Harryho Pottera, aby som ju večer začal čítať svojím vlastným deťom.

Rosemary má děťátko (1968)

Nooo...váhal som a aj stále váham medzi 4* a 5* ...Mia Farrow je úplne dokonalá v tomto miestami Hitchcockovsky budovanom napätí. Do poslednej chvíle som si hovoril, že filmu nemám absolútne čo vytknúť a sám som ku koncu tápal v tom ako chcú film ukončiť, na čo prišlo mierne sklamanie z toho až tak konkrétneho konca. Lepšie to neviem popísať, ale určite nelutujem...rozhodne treba pozerať v piatok/sobotu v noci.

Smrtící triky (1986)

No ja neviem...asi som bol moc unavený alebo čo, lebo normálne takéto filmy mám rád. Začiatok bol super a zápletka vyzerala sľubne, no po chvílke sa to zmenilo na absolútnu nudu plnú hrozných dialógov a ťahajúceho sa scenára.

U mě dobrý (2008)

U mě špatný! ...Jedna hviezda za ten kúsoček zmyselného deja niekde v druhej polke. No a je mi ľúto, ale ani Bolek Polievka neutiahne takýto scenár sám.

MR 73 (2008)

Francúzi stále vedia točiť filmy s pre nich tak charakteristickou atmosférou. Daniel Auteuil tomu dal punc.