Sherlock Holmes (2009)

Nový Sherlock Holmes je úplně nový :-) ... tak bych si ho sice nikdy nepředstavoval, ale pravda je, že film byl zábavný od začátku do konce, takže *****

Meč v kameni (1963)

Krásný animovaný filmík, který zaujme jak nejmladší tak nejstarší diváky a fanoušky animované produkce

Tváří v tvář (1997)

Skvělý a netradiční akční film s výbornými výkony herců. Není jako ostatní americké, prakticky po pěti minutách jste vtaženi do děje a jedete až do konce....

Underworld (2003)

V případě Underworldu o horor určitě nejde, někdy totiž chybí to hlavní - napětí. Chvilku trvalo, než jsme doma pochopili, o co vlastně jde a kdo je kdo, ale nakonec jsme se nepobavili úplně špatně. Myslím si ale, že na téma "Upíři" jde natočit daleko lepší film.

Smrt darebáka (1977)

Krásná Ornella Muti, výborný Alain Delon, Michel Aumont nebo Klaus Kinski ve špičkové kriminálce, kterou mezi Delonovými filmy řadím na posty nejvyšší. Přesto, že je film starší než já (a to už je co říct :-)), nepozbyl na své aktuálnosti ani dnes. Možná, že si na něj brzy vzpomenou i Ti, kteří o něm píší, že na ně nezapůsobil - jen co se česká korupce trošku rozhoupe :-)

60 sekund (2000)

Slušný akční film, hlavní role Nicolasovi Cageovi sedla, bavil jsem se narozdíl od filmu Con Air velmi dobře

Con Air (1997)

Film mě dějově poměrně dost zklamal, zápletka byla předvídatelná úplně od začátku. Když takové filmíky točil Arnie, dobře jsem se u toho bavil, protože tam vždycky byla taky notná dávka vtipu, ale u Con Air se člověk moc nezasměje i přesto, že je spousta situací absurdních, ale rozhodně ne k smíchu. John Malkovich je úchylák jako obvykle, nevybočuje z průměru jako třeba v seriálu Bídníci. Postavy ostatních věznů jsou snad okopírované z jiných filmů tohoto ražení... Ale i tak se na další filmy s těmito herci rád podívám, je mi jasné, že záměrem bylo udělat starý dobrý akčňák, což se asi povedlo, ale nejsem úplně přesvědčený, že se Nicolas do takových rolí hodí.

Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

Jak by bylo na světě dobře, kdyby tohle nebylo

Hvězdný prach (2007)

Krásná, nádherná, nápaditá, romantická, napínavá, zajímavá, pestrá... to všechno má v sobě pohádka Hvězdný prach, která zapůsobila nejenom na mě, ale také na všechny moje příbuzné a kamarády, kteří ji viděli. Nemám jinou volbu než pět *****

Horem pádem (2004)

Výborné výkony herců - ale co víc? Jsem zvyklý na otevřené konce, ale v tomto případě ani není co si domyslet. Film se mi nelíbil, i když chápu, že někomu jinému možná ano :-)