Cesta (2009)

Dvě hvězdy za ten konec. Sto minut filmu se mi táhlo, jako by trval trojnásobně dlouho. Nezaujalo.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Líbí se mi scéna, kdy Bella skáče z útesu a pak taky ten napínavý skorozávěr, kdy se Bella snaží Edwardovi zabránit, aby se ukázal na slunci lidem. Ale mimo tyto dvě scény je to vlastně skoro odpad.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Akční záběry skvělé, ale mimo ně se film vlekl a nic se vlastně nedělo. Dvě hvězdy jen za kameru, akci a hudbu.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Když vynechám pubertální dialogy (na které už jsem si během celé série stejně zvykla) a opět se zkusím přenést do doby, kdy mi bylo ještě -náct, musím hodnotit Rozbřesk opravdu kladně. Mělo to spád, napětí, nechybí akce ani romantika. Díky bohu za Condona! Škoda, že se k Twilightu nedostal dřív, možná by zvládl zachránit i ty předchozí díly. Mimochodem - ta jedna hvězdička je za výkon Pattinsona, který se od doby prvního dílu opravdu zlepšil, a taky za namaskování Belly na konci filmu.

Stmívání (2008)

Nejdříve jsem k celé této upíří hlouposti byla opravdu kritická, ale rozhodla jsem se alespoň na první díl podívat, abych kdyžtak mohla kritizovat oprávněně. No, nakonec jsem byla docela překvapená. Ne přímo mile, ale trochu kladu se ve Stmívání přecejen našlo. Líbily se mi akční záběry a taky v jednom momentu (u Belly v pokoji při líbání) se povedla milostná scéna. Zato film jako celek byl docela hrozný. Nechápala jsem některé dialogy, nelíbí se mi, že byl celý film hozený tak nějak do modra a začátek mi přišel hrozně utahaný. Taky mi přijde, že Kristen Stewart neumí vůbec hrát, ve většině záběrů jsem jí nevěřila ani nos mezi očima. Robert Pattison mi tu sice taky moc nesedl (to bylo nejspíš tím make-upem), ale vím, že v jiných filmech hrál docela dobře. Námět je, myslím, dost dobrý. Zápletka taky. Konec taky ok. Ale to zpracování... Myslím si, že kdyby mi bylo třináct, do Twilight bych se asi taky zamilovala. Ale ve svých jednadvaceti letech jsem ráda, že už se na to podruhé dívat nemusím.

Schindlerův seznam (1993)

Až teď, po několika letech, co o filmu vím, a co mě na něj několikrát někdo odkázal, jsem se rozhodla ho shlídnout. Filmy o tématu holocaustu totiž nevyhledávám, protože mi jsou nepříjemné - o tom, co se všechno dělo, vím a nemám potřebu se kvůli tomu ještě víc trápit filmem. Z většiny takových snímků jsem akorát smutná a většinou mám vůbec problém se dodívat až do konce. Ale Schindlerův seznam mě velice překvapil. Byl emocionálně nabitý, napínavý a dokonce tak dobře zpracovaný, že jsem s žádnými záběry neměla problémy. Myslím, že Spielberg dobře odhadl hranici mezi tím, co se ještě snesitelné a na co už se nedá dívat.

Panna nebo orel (2010)

Sice na romantické teenagerovské komedie nejsem, ale tento film se mi vlastně docela líbil. Byl tam humor, romantika a nebyl to takový ten typický stupidní námět jako u většiny těchto snímků.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Po první epizodě ještě hodnotit nebudu, ale zatím mám ze seriálu dobrý pocit. Roden je Pan herec, nemusí toho moc namluvit, ale i tak vás dokáže přesvědčit o své postavě. Pauhofovou mám docela ráda a myslím si, že svou roli zvládla moc dobře. Zato druhý díl (s vojákem) mě skoro vůbec nenadchnul, ale myslím, že si každý z nás najde ten příběh, který mu nejvíc sedne. Jednoduše - jako běžný divák (který si nehraje na žádného odborníka jako padesát procent ostatních komentujících) jsem byla zatím spokojená.

Útěk do divočiny (2007)

Je to velice příjemný příběh s úžasnou atmosférou americké přírody. Hlavnímu hrdinovi jsem vyloženě záviděla jeho toulky a několikrát jsem si povzdychla, jak ráda bych se k němu přidala.

Box (2009)

Velmi dobrý námět, úžasný závěr, ale prostředek tak neuvěřitelně nudný, že jsem v jednu chvíli měla tendenci film vypnout. Ovšem po přečkání je to bomba. Asi se můj názor dost liší od ostatních, kteří tvrdí, že celý děj super, ale konec hrůza... ale mě se na tom prostředku nelíbilo nedostatek informací a hrozně táhlý děj.