P.S. Miluji Tě (2007)

Tento film hodnotím čistě na základě toho, že mě hned na úvod rozbrečel a udržel to až do samého závěru. Na romantiku se dívám v situacích, kdy se většinou člověk vybrečet potřebuje, ale málokterý film tohoto žánru to dokáže. Pocity hlavní hrdinky se dokázaly naprosto přenést i na mě samotnou, což si myslím, že je u filmů důležité. Kvůli tomu, že jsou tu občas hloupé dialogy, strhávám jednu hvězdičku. Ale míň dát prostě nemůžu. (P.S. Nejsem třicetiletá žena, která sleduje Poštu pro tebe, jak tady škatulkuje Matty. Na romantické filmy se dívám jen opravdu zřídka).

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Výborný komentář napsal Cival. Víc nemám co dodat. Záběry jsou úžasné, Jackson tohle prostě umí. Nádherné lokace, nádherná kamera. Ale ten příběh je tak zdlouhavý, tak únavný, že měli tu novou "slavnou" trilogii spojit v jeden film a udělali by líp.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

(Spoiler) Začátek byl nechutně přeslazený, musela jsem se stále smát (i když je to mnohem menší zlo než u předchozích dílů). A pak, jakmile začalo plánování bitvy, až po její (zdánlivý) konec, jsem byla unešená. Vůbec jsem nechápala, že tohle je opravdu završení ságy - té otřesně nudné, kýčovité a totálněbezakce ságy - a byla jsem nadšená. Jenže ten konec? Jakmile jsem zjistila, že bitva vlastně neproběhla, byla jsem doslova znechucená a měla jsem pocit, že už se ani nebudu dokoukávat do konce. Takže to skončilo dobře, bez žádných ztrát. A to se mi nelíbí. Ovšem to už je spíš hodnocení knihy než filmu, ale i tak - ten závěr mi celý poslední díl dokonale zkazil.

Antikrist (2009)

Film jsem hodnotila jako umění, takže si zasloužil 4*. Kdybych ho ale hodnotila podle toho, jak se mi líbil jako obyčejnému průměrnému divákovi, musela byt dát jen 1*, protože tahle volba byla na úterní večer s přítelem vážně přešlap. Zajímavé, ale já na tyto filmy nejsem a už nikdy víc.

Opera Jawa (2006)

Velice povedený indonéský snímek, i když to byl spíše vizuální zážitek z krásné kamery, kostýmů, tance a prostředí. Na člověka nedotčeného Indonésií a zejména Jávou samotnou nejspíš film tolik nezapůsobí, ale já z něj byla unešená.

Město (2010)

Začínám mít pocit, že by byl z Bena Afflecka výborný režisér, kdyby se za kameru stavěl častěji. Další povedený snímek, i když předchozí Gone, baby, gone na mě udělal mnohem větší dojem. Tady je zase více akce a jak píše KevSpa, je to film, který si člověk pustí znovu, zatímco onen předchozí už si znovu asi jen tak nepustím.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Žlutou rodinku coby seriál opravdu miluju, možná proto, i když jsem se u filmu smála celou dobu, si stejně nemůžu odpustit komentář: MOHLO TO BÝT LEPŠÍ. Sice maličko, ale mohlo. :) Každopádně se těším na to, až se tvůrci rozhodnou přesunout Simpsonovi na plátno podruhé.

Tootsie (1982)

Asi ze všech filmů, ve kterých se chlap vydává za ženskou, mám Tootsie nejradši. Dustin je skvělý jak jako muž, tak i jako žena :)

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Proboha, vy, co si tady hrajete na odborníky, copak si nedokážete někdy film "prostě užít"? Všechno nemusí dávat smysl, všechno nemusí mít komplikovaný a rafinovaný příběh a excelentní herecké výkony. Charlieho andílci (jedna i dvě) jsou odlehčenou parodíí, tak vypněte ty svoje namyšlený mozečky a zkuste se jednou nezávazně bavit! ;)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ne, nelíbí. Chvalte si to jak chcete, ale já pořád nechápu, proč udělat "remake" tak úžasného filmu, jako je ten původní. Daniel Craig je nasazená figurka pro to, aby nalákal ke sledování spoustu uchcávajícíh ženských a Rooney Mara je skoro až odporná. Zlatý originál...