JFK návrat: Za zrcadlem (2021)

Pro Olivera Stonea je vražda Kennedyho očividně srdcovou záležitostí. V tomto dokumentu nám představuje nové důkazy a svědectví (nechápu, proč někteří uživatelé věří, že se nedozvíme žádné zásadní nové informace... očividně při sledování křoupali popcorn a nevědnovali pozornost), která byla odtajněna a zpřístupněna veřejnosti. Každý rozumně uvažující člověk musí usoudit, že vláda celou věc ututlala a zveřejnila svoji verzi, kterou pak lidi zblajzli i s navijákem (co taky čekat od komise plné starých páprdů, kteří si musí udržet svou image a mají konexe na všechny agentury a můžou jednoduše donutit každého, aby řekl, co si přejí, viz doktor). Třeba se někdo za pár let odváží posvítit si na 9/11, protože tam to samozřejmě taky neproběhlo tak, jak to americká vláda prezentuje. Pochopitelně, že to v obou případech byla inside job. S velkou mocí přichází ještě větší touha po moci.

Akta X - Čert z Jersey (1993) (epizoda)

Zvláštní díl, ve kterém Muldor nahání (asi) odnož lidské rasy, která pojídá bezdomovce. Bohužel mi připadalo, že se v celé epizodě vlastně nic moc nestalo.

Akta X - Informační kanál (1993) (epizoda)

Další vynikající díl, tentokrát o zmizení jedné holky a jednom osmiletém klučinovi, který dostává z televize různé zprávy ve formě jedniček a nul.

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda)

Pravděpodobně jediná epizoda Akt X, kterou si pamatuju dodnes, protože sám jsem klaustrofob a při představě, že bych se plížil tak těsnými prostory se mi obrací žaludek naruby. Vynikající je samozřejmě herecký výkon Douga Hutchinsona, kterého jsem v době zhlédnutí epizody před x lety vůbec neznal. Až Zelená míle mi jeho obličej vryla do paměti :). Ten chlápek umí hrát zatraceně dobře pouhými výrazy obličeje a očima! Z finálního záběru na malou škvírku ve dveřích pro podávání tácku s jídlem a šílený výraz v jeho obličeji mi běhá mráz po zádech.

Rick a Morty - A Rickle in Time (2015) (epizoda)

Začínám mít neodkladný pocit, že Rick a Morty nebude tak kulervoucí seriál, jak jsem očekával po zhlédnutí prvních tří dílů 1. série. Protože od té chvíle jsou díly přinejlepším průměrné. Sice plné skvělých a potřeštěných nápadů, ale humor se jaksi vytratil. Dějová linka s rozdělením realit je například super nápad, ale do toho musíme sledovat, jak rodiče zachraňují postřeleného jelena. Proč?

Rick a Morty - Série 1 (2013) (série)

První série začala bombasticky, aby jí hodně rychle došla pára. Vynikající díly vystřídaly ty průměrné až nadprůměrné. Něco na pomezí 3 až 4 hvězdiček.