2001 maniaků (2005)

Dejovo veľmi predvídateľné, ale zato originálne zabitia. Maniaci sú fakt všetci do jedného, no proste desná dedinka Pleasant Valley. A Englund zase v úlohe najväčšieho maniaka. No jemu to proste sadne. Za spomínanú originalitu dávam 3*

Blade Runner (1982)

75-80% ... Na prvé pozretie pred 10 rokmi ma to takmer vôbec neočarilo. Asi som musel dospieť, aby som vedel poriadne oceniť tento sci-fi skvost. Ponuré kozmpolitné ulice budúcnosti (btw rok 2019), pod kožu lezúca hudba a prepracovaný vizuál dominovali. Príbeh jednoduchý, možno trochu rozťahaný, ale vypointovaný.

Ztraceni (2004) (seriál)

Strašne to naťahujú ale aj tak to milujem!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Najlepší komediálny seriál od čias Priateľov. It's going to be LEGEN... wait, wait for it... DARY

Podfu(c)k (2000)

Dokonalá krimikomédia s britským humorom tak jak ho všetci poznáme. Pittovi som ťažko rozumel aj v dabovanej verzii, ale plán bol vynikajúco vymyslený. Aj tak mi k tomu ešte niečo chýbalo.

Holky z naší školky (2007)

Velice EMOtívna komédia. Jednu hviezdu len za celkom dobrú hudbu a za Ruperta Everetta.

Psycho (1960)

Výborný dej, geniálne pozaplietané, dlho dobu mi nedochádzalo, čo sa tam vlastne deje a kto naozaj za tým všetkým je, herecké výkony na jednotku. Nebolo to až také hororové ako som čakal, a hudba sadla jak riť na šerbel k tomuto filmu. Super zážitok

Carver (2008)

Príbehovo to naozaj viazne ako tu väčšina vraví = nič extra, typická partia teenagerov sa vydá stanovať do lesa, tak čo už len sa môže stať. Ale štýl, akým boli zabití, filmu pridalo na kvalite, preto už len kvôli brutálnym vyvražďovačkám dávam 4*. A k tomu ešte typický tlstý psychopat a na začiatku a na konci skvelo hodiaca sa priam šialená hudba. ;)

Kameňák (2003) odpad!

Vy Česi nemáte čo robiť s peniazmi keď natáčate jednu blbosť za druhou??

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Jaws patrí ku klasike, ale toto pokračovanie tam s určitosťou nebude patriť nikdy!