Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Dost teenergerovské drama, které popisuje partu která krade, fetuje a pije. No tomuto životu jsem naštěstí nikdy nepodlehnul a přijde mi dost divné dávat takovéhle lidi za idoly a borce. Děj byl i dost sci-fi když jim každý lup vyšel hodně jednoduše a nikde nebyl žádný alarm ani ostraha. Natož pak nahlášení krádeže. Na druhou stranu udělali tvůrci dobře, když nechali partičku vyřádit a zatknout ji až na konci filmu. Aspoň jsme se podívali do (smyšleného) soukromí hvězd, avšak tato podoba nemusí být daleko od reality. Aspoň botník Paris Hilton bych si tak představoval :-). Filmu dávám 40% - lepší dvě hvězdy.

Babovřesky (2013) odpad!

Do kina mě tento film opravdu nepřilákal i když měl slušné uvedení a komedie od Trošky? To má v Česku renomé. Ale bohužel musím říct, že jsem rád, že jsem nezaplatil za takovou blbost. Opravdu za více než dvě hodiny jestli jsem se dvakrát pousmál, je málo na komedii. Přišlo mi to jako hodně amatersky natočený film, kde už ani babky nehrají ty svoje důvěryhodné role jakož tomu bylo v ságách Slunce seno... Prostě pro mě velké zklamání a vyhozené peníze. Dávám 15% - odpad.

Jen Bůh odpouští (2013)

Akce až přilíš uměle se snažící nastolit rádoby drsnou a napínavou atmosféru mě moc neoslovila. Divný střih mi občas zamlčel co se přesně stalo a všude jen drsný flegmatismus mě ve scénách už i nudil. Děj taky nebyl extra zajímavý, jen jedna vražda navazovala na tu druhou a najednou konec. Ryan Gosling určitě nepodal špatný herecký výkon, ale jeho potencionál je určitě vyšší a tentokrát zůstal nevyužit. Bohužel film mě moc nebavil a dávám 30% - dvě hvězdy.

42 (2013)

Mám rád filmy se sportovní tématikou a ani 42-ka mi nemohla ujít. Pravdivý příběh o Jackie Robinsonovi mě bavil a bylo velice zajímavé sledovat, jak se rodil první hráč tmavé pleti v baseballu. Jackie to neměl vůbec jednoduché, spíše naopak a s podporou svého manažera dokázal svoje jméno a celou rasu prosadit k respektu u ostatních. Celkově odsuzuju prvky rasismu a nelíbilo se mi chování protivníků při začátku trnivé kariéry tohoto baseballisty. Příběh byl moc hezky ztvárněn a natočen, tak že tomutu drama dávám 80% - čtyři hvězdy.

Teď a tady (2012)

To téma není moc hezké, ale film je moc hezky natočen. Děj je od začátku sice veselý, ale přesto v pozadí je strašlivá pravda, že Tessa skoro ví, kdy asi umře. To musí být strašný pocit. Nepřál bych to vůbec nikomu na světě, aby věděl kolik týdnů života vám schází. Emoce čišily z filmu měrou vrchovatou a konec se dal čekat jak asi dopadne a bylo to velice smutné. Těžkou roli nemocné Tessy výborně zahrála Dakota Fanning, ostatní role si myslím, že mohly být ztvárněny lepší. Film je hezký, ale na druhou stranu strašně smutný. Dávám mu lepší tři hvězdy - 70%.

Velký Gatsby (2013)

Vše vypadalo jako velkofilm, ale mě Gatsby nikterak neuchvátil. Určitě kostýmy, efekty, megapárty a luxus byli na velké úrovni a film byl zrežírován velice kvalitně, ale chyběla mi tam větší pointa a děj. Leonardo byl ve své roli jako ryba ve vodě a moc se mi líbil jeho výkon. Stejně i tak Spiderman Tobey Maguiere byl ve filmu výborný. Neříkám, že je to špatný film, ale já prostě čekal a chtěl víc, proto jen tři hvězdy a 65%.

Útok na Bílý dům (2013)

White House Down je slušná akce s výborným hereckým obsazením. Už při zjištění, že se bude jednat o film, který nabídne útok na Bílý dům jsem se těšil. Mám rád akce spojené s reálným prostředím, které všichni známe. Je zajímavé, že během jednoho měsíce šly do kin dva filmy s totožnou tématikou, a to útok na nejstřeženější místo světa. Nabízí se tudíž srovnání s filmem Pád Bílého domu. Nechci říkat, který mi přijde lepší, každý má své pro a proti. White House Down je akčnější a s více efekty, ale zase na druhou stranu méně reálný a méně promyšlený. Všeobecně nemám rád ten klasický americký scénář, kdy jeden frajer zlikviduje celý arzenál ozbrojených protivníků, ale budiž. Jinak tento film chválím, líbilo se mi i jak byla budova Bílého domu zrealizována a jak bylo vše důvěryhodně natočeno. Dávám 70% - slabší čtyři hvězdy.

Příběh mého syna (2012)

Film to nebyl vůbec špatný, jen mě lehce zmátla režie a střih, která mě vodila jinam, než nakonec děj byl. Ale asi to byl záměr lehce diváka mystifikovat a v závěru vše uvést na pravou míru. Výhradu mám takovou, že tam na mě bylo málo akce a moc dialogů, jinak kvalitní film.

Scary Movie 5 (2013)

Jak pořád říkám, když je ten "levný humor" udělaný dobře, tak se prostě zasměju a to vícekrát než někdy u komedií vážných. Neříkám, že film je kvalitní, ale prostě s dávkou rezervy se prostě musíme někdy zasmát a to je podle mě cíl této ságy parodií. Chválím i slušné herecké obsazení a nápad vymýšlet nějaké nové vtípky. Dávám 60% - tři hvězdy.

Divočáci (2007)

Průměrná komedie s pár dobrýma hláškama a scénama která neurazí ani nepřekvapí. Průměrných 60% - tři hvězdy.