Drsňačky (2013)

Komedie o dvou odlišných agentkách, které ztvárnily Sandra Bullock a Melissa McCarthy. Musím říct, že mi ani jedna ve své roli moc neseděla, ačkoliv jejich role byly vtipné. Případ taky nebyl žádný hlavolam. Avšak film nenudil, lehce i rozesmál a dávám mu 50% - lepší dvě hvězdy.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Trochu zvrácené dílo neslo v sobě něco zvláštního, originálního. V úvodu se nás snaží pobavit zfetovaní zloději, pak vznikne dalších pět minipříběhů a skončí to vystoupením trapného imitátora Elvise Presleyho? No trochu jsem koukal jak puk, ale na jednu stranu film má svoji kvalitu, dokázal i rozesmát a diváka lehce rozhodit aby si řekl, co že to kur*a je?! Wayne Kramer zrežíroval chvílemi mysteriózní dílo, které má určitě něco do sebe. Dávám 55% - tři hvězdy.

Stážisti (2013)

Příjemná oddychovka, která se snaží rozesmát. Je pravda, že Vince Vaughnen napsal asi velice široký scénář a film je tak dost "ukecanej". Ale právě u Vaughnana a Wilsona to jde k srsti. Děj byl vtipný a snažil nám nastínit práci v Google (mimochodem zaměstnanci se zde mají neskutečně dobře), ale na druhé straně velice předvídatelný. Dávám slušných 65% - tři hvězdy.

Útok na Wall Street (2013)

První polovina filmu byla celkem dobře promyšlená a napodobovala určité smutné pasáže ze života. Po smrti manželky Rosie se film ale uchýlil k lehkému sci-fi. Protože Jimovi plány vycházely až moc jednoduše a bez zájmů ochranky, policie i okolí. Myslím, že dnes už to takhle lehce nejde. Dominica Purcella mám rád už od doby role v Prison Breaku a znovu bych vyzdvihl, jak po celou dobu filmu přesně vyjadřoval pocity, které musel mít. Je z něj cítit respekt a odhodlání. Jinak příběh ve filmu byl smutný, nic veselého, přesto film má svoji kvalita a já mu dávám 65% - tři hvězdy.

Rivalové (2013)

Rivalové je výborné sportovní drama natočené dle skutečného příběhu. Film v sobě skrývá žánr sportovní, akční, životopisný i drama a to je přesně pro mě, tak že se považuji za jednoho z cílové skupiny. Ron Howard je mistr v točení příběhů inspirovaných životem a tento o rivalitě Laudy a Hunta zvládl bravurně. Když jsem shlédl i skutečné záběry, líbilo se mi, že se hodně držel skutečnosti a i samotné herce v hlavní či vedlejší roli skvěle vybral dle vzhledu. Film měl náboj, tempo, drama, prostě vše co bylo potřeba a já mohu dát zasloužených pět hvězd - 90%.

jOBS (2013)

Životopisné drama jednoho z hrdinů poslední doby, protože dokázal technickou úroveň pozvednout mílovými kroky kupředu. Mozek Steva Jobse pracoval tak trochu v jiné dimenzi, než obyčejnému smrtelníkovi, ale to asi každému vynálezci, který navrhl něco nového, přínosného. Co se týče filmu, tak jsem čekal, že bude více popsán spíše závěr jeho života, kdy vznikly ipady, iphony a podobné špičkové elektronické věci moderní doby. To mě zajímalo více než prvopočátek Macintoshe, ale na druhou stranu i to bylo zajímavé. Překvapilo mě, kolik nástrah při své cestě za úspěchem měl a kolik úskalí musel řešit. Jeho úmrtí mě zklamalo, protože takovýto lidé jsou nenahraditelné. Jobsovi bych dal hvězdiček pět, tomuto dílu ale dávám hvězdy tři - 65%.

Pot a krev (2013)

V první řadě se mi nechce moc věřit, že je dílo natočeno podle skutečné události, ale dnes už je možné všechno. Za druhé Bay natočil jeho klasické dílo, které odsýpalo, mělo náboj i důvtip. Divák neměl čas se nudit. K tomu dopomáhala i výborná kamera a střih. Myslím filmařsky je film na výborné úrovni. Herci také dobře vybraní, jen mi tam prostě ještě něco výrazného scházelo. Nevím, do jaké míry se tvůrci drželi reálné události, ale ještě lepší děj by nebyl od věci a určitě by pozvedl i mé hodnocení, takhle dávám 65% - tři hvězdy.

Pařba na třetí (2013)

Asi poslední díl Pařby, který si myslím, že už byl zbytečný dělat. Filmu už chyběla myšlenka a nějaký vtipný nápad. Na druhou stranu vím, že tvůrci měli moc dobře spočítané že třetí pokračování se velmi vyplatí udělat, jelikož si první dva díly získaly velké renomé u diváků. Nejlepší z trojky byl neskutečný Zach Galifianakis alias Alan a jeho hlášky mě bavily. Vtipných momentů ale trojka nenabídla tolik jako předchozí díly, tak musím dát tři hvězdy - 60%.

Podfukáři (2013)

Dílo režírované Louisem Leterrierem se mi velice líbilo. Nečekal jsem tak skvěle promyšlené triky s takovou tématikou a vyvrcholením. Je pravda, že nejsem fanouškem sci-fi příběhů, ale v tomto filmu mi to vůbec nevadilo. Ono kouzla a sci-fi mají trochu příbuzný základ. Musím vyzdvihnout i skvělý výběr hlavních iluzionistů, Jesse Eisenberg a Woody Harrelson přesně zapadli do požadavku oné role a byli v ní výteční. Kouzla byly velkolepé a vždy skvěle divákovi podané. Skvělé bylo také, jak tvůrci dokázali nenápadně všechny triky divákovi vysvětlit pomocí postavy Morgana Freemana. Jen jedna věc mi tam neseděla, a to úplný konec, kdy se zjistí, že hlavní organizátor celé akce je člen FBI, který se snaží celý film Four Horseman chytit. To mi tam moc nesedlo, jinak výborný film. Dávám 80% - čtyři hvězdy,

Tohle je válka! (2012)

Roztomilá akční komedie kde není hlavní pointou zneškodnění nebezpečného gangu, ale touha získat srdce jedné ženy. Boj dvou spolupracujících agentů je vtipně udělán a vedle akčních scén se můžeme i zasmát. Tom Hardy je můj oblíbený herec a spíše mu šla role drsňáka než romantika, ale myslím, že tohle jeho role vyžadovala. Film mě bavil a dávám mu 70% - tři hvězdy.