Rychle a zběsile 6 (2013)

Nebyla to vůbec špatná podívaná, akce čiší z každé scény a efektů je také dost. Jen už to prostě není staré dobré Rychlé a zběsile, kde hlavní roli hrají auta a závody ve městech. Už to spíše svádí k akčnímu filmu, kde hlavní hrdinové umí výborně využívat své nadupané vozy. Vin Diesel, Paul Walker či Dwayne Johnson jsou prostě drsňáci tělem i duší a pro film zárukou úspěchu. Úplný závěr nám poodhalil další pokračování a možné téma následujicího dílu. Zařazení Jasona Stathama? Hmm, určitě dobrá volba, už jsem zvědavěj a těším co nám tvůrci nabídnout. Za šestý díl této úžasné filmové série nejen pro milovníky aut dávám 80% - čtyři hvězdy.

Pád Bílého domu (2013)

Velice podařená akce z prostředí z jednoho nejstřeženějších míst světa. O to víc bylo zajímavé film sledovat. Líbilo se mi, že tvůrci nechtějí napodobovat nějaké skutečné postavy a fakta (např. že prezident nebyl Obama, atd.), ale že si šel svoji cestou a snažil se správně vystihnout prostředí a atmosféru dané situace. K tomu určitě přispěli i samotní herci a jejich skvělé výkony. Ono mít při ruce Gerarda Butlera, Morgana Freemana či další esa je obrovská výhoda. Film mě bavil od první do poslední minuty jsem byl napnutý jak to vše dopadne. Líbilo se mi i ztvárnění míst, které napodobovali Bílý dům. Žádné velké výhrady jsem v tomto filmovém díle neshledal a mohu mu udělit čtyři hvězdy - 80%.

SuperClásico (2011)

SuperClásico mi přišlo jako dost dynamicky temperamentní dílo, které v mnoha scénách hodně kontrastovalo. Láska X osamocenost, naděje X bezmoc, atd. Těch kontra tam bylo dost a bylo vidět, že se nejedná o nějaký americký film, ale něco charakterově jiného. Děj byl také všeříkající, nejdříve jsme tušili, že si jede Christian do Buenos Aires zpět pro svou manželku, nakonec se z toho vyklubal takový neutrální konec. Tomuto filmu dávám 60% - průměrné tři hvězdy.

Spring Breakers (2012)

Spring Breakers je velice kontroverzní dílo, místy dost mystifické. Ze začátku to vypadá na puberťáckou idylku na jedné obrovské party, poté se přidá lekce krimi a a nakonec se z filmu vyklube thriller. Harmony Korine zrežíroval dost netradičně tento scénář a chvíli jsem nevěděl co si mám myslet. Střih filmu napomáhal občasné mysterióznosti a tak jsem se i občas cítil. Dávám 50% - tři hvězdy.

Muž z oceli (2013)

Od zrození Supermana jsem čekal více. Film mi přišel přehršlený efekty a chvilku odpouštěl od hlavního děje. Prostě mi tam přišlo pár scén navíc. Muž z oceli určitě není špatný film, ale přes moje očekávání se nedostal a tak nemůžu dát více jak tři hvězdy - 65%.

Expres (2008)

Hezky natočené sportovní drama o podceňovaném hráči amerického fotbalu. Příběhy outsiderů mám prostě rád a dokáží mě dojmout. Ten Ernieho Davisa není vyjímkou a tvůrci ho zinscenovali velice pečlivě a jemně. Sice se nejedná o žádné převratné či extra originální dílo, ale i toto mi stačilo abych mohl udělit výborné čtyři hvězdy - 85%.

Na dřeň (2012)

Dojemný film který spojí dva odlišné světy. Impozantního tvrďáka Aliho svede osud k Stephanie, které jedno vystoupení s kosatkami naprosto změnilo život, když přišla o obě nohy. Ani jeden životní příběh není lehký, ale možná právě proto je to k sobě přitahuje. Každý má své problémy, ale spolu jsou šťastní, což se mi líbí nejvíc. Dále vyzdvihuji elegantní soundtrack, kameru (např. při znovusetkání Stef z kosatkou přes sklo byl nádherný záběr) a výkony herců. Nevím jak dokázali tvůrci tak věrohodně "připravit Stephanie o nohy", ale velká chvála i jim. Celkově mě toto dílo bavilo a vtáhlo do děje za což mu uděluji čtyři hvězdy - 80%.

Jak na věc v LA (2011)

Jak na věc v LA je pro mě rozporuplný film u kterého jsem se chvíli bavil, chvíli divil a chvíli se nekoukal. Ono už hlavní téma, ve kterém jde o to, že gay hledá práci a skončí v pornoprůmyslu není to co jsem hledal a vyžadoval. Přesto jsem film shlédl a nezklamal mě. Pár vtipných scén i hlášek přebilo homosexuální touhy. Spíš než děj by mě zajímalo, zda všichni herci jsou opravdový homosexuálové či se jen dokázali přeměnit do této role. Film špatný nebyl, ale podruhé už si ho nepustím. Dávám 55% - tři hvězdy.

Kuky se vrací (2010)

Pro mě to byl film, který se krásněji poslouchá než se na něj dívá. Kontrast hlasu Zdeňka a malého Ondřeje Svěráka je kouzelný a příjemný pro uši. Podle mého, v této dalo by se říct pohádce bylo až moc "zachmuřených a ošklivých" postav (loutek). Nápad s plyšovým medvídkem byl určitě originální, ale určitě nijak převratý a zajímavý. Líbilo se mi ale jak se tvůrci poprali s tímto nápadem natočit filmové divadlo s loutkami a určitě jsem se nenudil. Z filmu jde příjemná atmosféra. Všem zúčastněným Svěrákům gratuluji k pěknému dílu a uděluji jim lepší tři hvězdičky - 65%.

The Rise and Fall of a White Collar Hooligan (2012)

Těžko říct, zda je to hezký příběh, když se snaží fotbalový chuligán najít práci a udržet si přítelkyni. Tohle asi jo, ale jinak má film hodně ALE. Filmovému Mikovi není co závidět. Přesto je film dobře natočen, diváka vtáhne dějem a dramatičností a já mu mohu udělit slušných 60%.