Den poté (2004)

Z môjho pohľadu pokrokový film, v ktorom sa rieši podstatná vec a to problematika globálneho otepľovania. Je to možno zobrazené trocha prehnane, ale keďže je to katastrofický film tak to musí byť. (Doba ľadová však nie je výmysel) Tiež musím pochváliť špeciálne efekty, ktoré aj keď sú z roku 2004 rozhodne nesklamú. To je tiež jeden z dôvodov, prečo mám tento film rád.

Král Škorpión (2002)

Je to skôr taký Béčkový film, ale vďaka krátkej roly v Múmii, tento film vystrelil hereckú kariéru Dwayne Johnsona tým správnym smerom.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Parádna komédia, ktorá sa síce niekomu môže zdať nechutná, ale mňa bavila. Je to taká klasická bláznivá rola pre Adama Sandlera.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Hovorí sa, že tento animák robí z ľudí psychopatov, ale pravda je taká, že len dáva ľudom to čo občas chcú a to je brutalita. Takto si ju človek pekne v milom nevinnom animáku vychutná aj sa zasmeje. Len zaujímavé je, že aj keď je tento animák (pravdepodobne) 18+, tak ho pozerá prevažne publikum do 18+. Aspoň u mňa to tak platí, lebo čím som starší tým ma tento animák menej láka (naposledy som si pozrel nejaký diel asi rok - dva dozadu). To však neznamená, že je zlí. Mám na neho "pekné" spomienky.

Wanted (2008)

Celkom fajn akčný film aj keď aj celkom zvláštny v niektorých častiach, ale občas si aj takéto filmy treba pozrieť.

Radioaktivita (2019)

Po štvrťročnej karanténe je toto prvý film, na ktorý som išiel do kina. Nečakal som od neho veľa, keďže som o ňom pred týždňom ani nepočul, ale nebolo to tak zlé. Dosť sa mi páčilo ako bol dej sem-tam prerušený nejakou scénou, ktorá nám ukazovala to, čo Sklodowskej objav v 20. storočí vo svete spôsobil. Film na mňa však nejako extra nezapôsobil avšak niekomu kto sa viac zaujíma o život Sklodowskej sa film bude myslím páčiť viac.

Godzilla II Král monster (2019)

Nebolo to úplne zlé. Oproti prvému dielu tu máme viac monštier, len ma mrzí, že väčšina z nich je vidieť len v pár krátkych scénkach.

Bitevní loď (2012)

Dosť sa mi páči, že je ten súboj medzi mimozemšťanmi a ľuďmi taký viac vyrovnaný. Mimozemšťania nemajú okolo seba nejaký neviditeľný štít ako napríklad v Dni nezávislosti alebo vo Vojne svetov. Takže to bolo v tomto také zaujímavé, že sa ľudstvo nejavilo ako totálne neschopné. Ale celkovo na mňa dej a hlavné postavy nejako extra nezapôsobili. Je to taký priemer.

Ve spárech ďábla (2018)

Je to ako taký mix viacerých hororov. Miestami je to fakt celkom strašidelné, ale veľakrát človek dokáže sám predvídať čo sa stane. Je to taký jednoduchý dej, kde pri prvom pozretí je jasné, že to nebude nejaký prelomový horor.

Pařba na třetí (2013)

Vo štvorici po opici 3 sa už nedrží toho čo predošlé dva filmy tejto trilógie a to rozlúčky zo slobodou a následnej opice (samozrejme po titulkách niečo také je, ale k hlavnému deju to nepatrí). Ale aj tak ma tento film baví a nerobí podľa mňa hanbu predchádzajúcim snímkam. Hlavný hrdinovia tu musia riešiť problémy, ktoré pred štyrmi rokmi nechcene spôsobili vo Vegas. *Dosť sa mi páči rola Johna Goldmana ako maršala.* Týmto filmom sa ukončuje príbeh hlavných hrdinov bez nejakého otvoreného konca a nasilu natáčaného pokračovania. A za to som rád (aj keď aj trocha smutný, že odteraz bude táto trilógia len starnúť a spomienky spolu s ňou).