Český žurnál - Obnažený národ (2014) (epizoda)

Moje vysoké hodnocení je za námět, pač více si film opravdu nezaslouží. Moc postav, které jsou všechny šíleně stylizované a jednoduše nejsou uvěřitelné, a to je v dokumentu opravdu veliký problém. Nejhorší bylo, jak dvojici Čech a Chorvatska nastylizovali a přitom měli, tak zajímavý osud, jenže trapnou maškarádou na pláži se stali pro diváka komedianti. Naopak musím uznat, že se do dokumentu dostali většina věcí, které jsou s dovolenou v Chorvatsku spojené: Přes paštiky, až po takové detaily jako chorvatský zmrzlinář prodávající zmrzlinu za pomocí českých vulgarismů. Ale třeba motiv bílých ponožek, se ve filmu objevuje se strašlivou kadencí, jako by dokument dělal osmiletý kluk, kterého tento fakt překvapil a neustále jej musí překládat, až je to trapné. Někdy méně je více, příště bez Vietnamců a dalších, neudělat z nejzajímavějšího příběhu frašku a trochu si lépe pohrát s motivy.

Český žurnál - Gadžo (2014) (epizoda)

Skvělý nápad, který bohužel nejde do hloubky, ale zkoumá jenom jednu rodinu a o veliké skupině jsem se nedozvěděl prakticky nic. Ale Kratochvíl je stokrát příjemnější a přirozenější než Klusák, jelikož necpe do dokumentu svůj názor, ale nechává divákovi si názor vytvořit sám. Tohle bylo zajímavé, ale námět byl opět lepší než samotný výsledek.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Problém nejhlavnější: Sledujeme masky, nesledujeme lidi. Novotný a spol. si s Klusákem pohráli jako kočka s myší. A chudák divák nedostal nějakou výpovědní hodnotu o bulváru, a ani o osobě ,,dělníka,, Pavla Novotného. Celkově je to špatně sestříhaný, vystupuje zde moc lidí, který dostávají prostor pro nic a nejsou důležití, jak pro děj, tak pro bulvár. A hlavně motivy, které jsou v dokumentu použity jsou jak od amatéra, pokud to byl nějaký záměr, tak smekám, ale myslím si, že ne a dostal jsem další polotovar od Klusáka.

Zodiac (2007)

Naprostá parádní práce z motivy, aneb v Kalifornii moc sklepů není.

Paříži, miluji Tě (2006)

Některé příběhy byly více než slabé, některé byly více než skvělé a ty by to dokázali i utáhnout na plnej počet hvězd. Jenže jsem očekával nějaké skvělé propojení nakonec, které bylo průměrné a nic neříkající, škoda, jelikož tenhle film mohl mít značku kultovní.

Gravitace (2013)

Dlouho jsem neviděl v kině tolik lidí, co odešlo až po titulcích. Film na který se musí jít kvůli jeho formě do kina a už jen kvůli tomuhle je revoluční.

Český lev 2013 (2014) (pořad)

Trapnost vystřídala nuda. A ta trapnost alespoň vyvolala emoce.