Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Nejhorší jsou vždy očekávání a zvláště u pokračování filmů, které mají značku kultovní. Ale pěkně od začátku, mě osobně chybí v Česku momentálně film, který by byl zrcadlem naší společnosti od dob Slunce, sena a právě prvního dílu Děditství nic takového u nás nevzniklo. Druhý díl Děditství bych nazval takovým zrcadýlkem, které ale spadlo na zem a rozbilo se, takže když se do něj podívám, tak nevidím vše co bych vidět měl. A to zrcádélko se mimochodem rozbilo protože ve filmu byla spousta věcí co být neměla. Scénář nemá žádnou dramaturgii a chvílemi chyběla i samotná režie. Polívka si to psal na tělo a nutno dodat, že jako jediný film uhraje, teda pokud nepočítám tetky z Kyjova, které jsou taky skvělé. Zbytek postav jsou neuvěřitelné karikatury a nebo by bylo lépe i bez nich (Čvančarová,Roden a mnozí další) a samotný Bohuslav Stejskal není tím Bohuslavem Stejskalem, kterého jsme znali, teď to byl mnohem víc takový mišmaš, který občas byl Bohumilem Stejskalem. Co filmu chybělo byla lehkost prvního dílu, bohužel tady to bylo těžkopádné, žádný náznak improvizace i když s takovým hereckým obsazením se dalo něco dělat. Ale rozhodně nedejte na recenzanty, kteří jsou v naší republice stejně kvalitní jako místní produkce filmů. Tenhle film byl jednoduchý cíl, ale rozhodně není tak špatný jak se píše, rozhodně si na něj zajděte a alespoň si udělejte na něj svůj vlastní názor. I když já mám k němu svoje výhrady, tak může podle mě uzrát jako víno a třeba na druhý pokus se mi bude líbit více.

Donšajni (2013)

Občas je to nuda, jak v opeře. Psychologie a motivace postav jsou nedotažené a všemu vévodí naprosto šílená Šafránková, která snad podala svůj nejhorší herecký výkon v kariéře. Přesto každý film, který skončí svatbou je dobrý film, tak hodnotím tento film dobře.

Chata v horách (2012)

Tenhle film bych pojmenoval BBB. Ten nápad je totiž super, ale popravdě nechytl mě Béčkový viziuál, výběr herců a lokalit, který z filmu udělal Béčko, ale sakra dobrý Béčko.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Tady se na nic nehraje a tak to má být. Tomuhle filmu jsem uvěřil, víc netřeba rozepisovat.

Klauni (2013)

Krásný film, při jehož sledování mi bylo dobře. Celkově jsou Klauni velmi významné plus pro celou českou kinematografii, která po dlouhé době dokázala vyprodukovat film, který má světovou úroveň. A závěrečná scéna je za totálních pět nasazených hvězd.

Bahno z Mississippi (2012)

Od prvního záběru jde cítit, že se jedná o autorský film. A tleskám tvůrcům za film, který mě vrátil o pár let zpátky, díky.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ze začátku musím uznat, že druhý díl Hobita je to nejlepší, co může kino nabídnout. Jelikož je to vynikající zábava, která v kině funguje. Ale je tu velké ALE. Nezajímá mě, jak se moc drželo předlohy, pojďme na úplný začátek filmu, který mě nechytl, ale pak jsem se do filmu dokázal ponořit a užíval si skvělou popcornovou podívanou, ale jakmile měl přijít vrchol filmu: Drak Šmak. Tak ten drak film schodil do estrády, jelikož je neuvěřitelně stupidně ukecaný, vážně jen jsem čekal, kdy si vezme ještě k tomu mikrofón a začne vyprávět vtipy, ale vtipnej byl po celou dobu, bohužel to nebyl záměr. Kdykoliv byl stupído Šmak na scéně, tak jsme viděli, že mohl Bilba a spol v pohodě pozabíjet. No a jakmile začali titulky, začal zpívat zpěvák alá Justin Bieber a já už jen čekal, že po konci titulek všichni začnou zpívat, jak v Shrekovi, kde mimochodem drak budil větší respekt. Škoda, tomuhle filmu jsem chtěl dát pět hvězd. Ale rozhodně mám v plánu je dát třetímu dílu, kde doufám, že co nejdřív stupidního draka zabijou, abych filmu tu hvězdu zase nemusel ubrat.

Informace (2013) (studentský film)

Já osobně se dívám na filmy, protože mě zajímá jejich autor, který do filmu dává svoje touhy, myšlenky a propůjčí mu svoji duši. A pro mě Tom zajímaví je a dá se říct, že v určitých bodech jeho osobnost chápu. A informace je od první vteřiny jasná Kotlantovina a vůbec nevadí, že film má vteřin jen šedesát. Já si v tom svoje od Tomáše Kotlanta našel.

Argo (2012)

Rozjezd filmu je parádní, ale pak je tam nastavovaných tolik náhod, až Vám náhodné nepřipadnou.

Babovřesky (2013) odpad!

Sodoma gomora hadr. I když tento film uznávám jako produkt, který se dokázal prodat. Na Slunce, senu od kterého se snažili tvůrci navázat, tak mě chyběla ve filmu taková lehkost, ale Babovřesky jsou těžkopádná natahovaná nuda s naprosto dementními ,,herci,,. Ano film měl i světlé okamžiky, kdy už jsem se těšil, že se vzápětí rozjede odraz současné společnosti, ale tyto náznaky byli hned v zárodku zničeni a raději se kopalo do koulí, jakože hulili péra....