• Thriller

Interstate 60 (2002)

Vynikajúci úvod, odzbrojujúci Gary Oldman (ktorý ma gule i bez gulí), skvelý Christopher Lloyd. A horšia druhá polovica, hoc s ako tak vylepšeným záverom. Pocitovo CASHBACK - ten ale na mňa fungoval oveľa účinnejšie.

Marie Antoinetta (2006)

Brilantný výsmech konvenciám, prevereným fimovým postupom a modelu "historicky faktografického filmu". Dokaz, že Kirsten Dunst vie a že Sofia Coppola je fenomén. Perfektný soundtrack, ktorý kongeniálne funguje ako pridaná hodnota k filmu, ku ktorému mi napadá ešte jedno: aké asi má hodnotenie na francúzskom čsfd ? :-)))

Rain Man (1988)

Kult, ktorý je oprávnene a logicky kultom. Obdivoval som ho, keď som mal 15, dnes mi ale príde ako prvotriedny kalkul - hoc perfektne namixovaný. A film, kde sa mi, šokujúco, herecky viacej páčil Tom než Dustin.

Opustit Las Vegas (1995)

Po 13.rokoch som dal LLV opätovnú šancu a opäť nič. Nezabralo to na mňa. Mike Figgis akoby sa nevedel rozhodnúť ktorým smerom sa vybrať. Zvoliť cestu komorného psychologického profilu dvoch stratených existencií alebo natočiť JAZZový dokument v tých najžiarivejších farbách alebo reklamu na všetky flašky tohto sveta ??? Nicolas Cage síce dostal Oscara, ale prestal dostávať role podobné tým, ktoré mu dali A.Parker (BIRDY), Coeni (RAISING ARIZONA), N.Jewison (MOONSTRUCK) či D.Lynch (WILD AT HEART). Škoda preňho, pre mňa, ale k radosti všetkých akčňákov. A tak mi ako najväčšie plus vychádza krásna a menej efektná a tým práve oveľa presvedčivejšia Elisabeth Shue. Let´s call it: odPUSTIŤ (si) v Las Vegas.

Sláva (1980)

"Never being happy isn't the same as being unhappy."

Muž a žena (1966)

ŽE TEEEEEM. MON A MÚÚÚÚR !

Ružové sny (1976)

OČI Ivy Bittovej + UŠI Juraja Nvotu = DOKONALOSŤ sama. Nostalgia, ľahkosť. Krásny, čistý FILM. P.S. A to nemám rád holuby ! P.P.S.S.S.S.S. EdaS to napíSal vlastne celé za mňa ( resp.pre mňa )..

Zahrada (1995)

...pretoŽE to bol vždy moj sen (a ten stále trvá), prežiť (a užiť) si podobné leto na chatičke, na záhrade, pookriať, urovnať si myšlienky a nejak takto * * * * *spirituálne * * * * * sa zamilovať a byť presvedčený (s hlavou v oblakoch), že je to láska na celý život...pre duše romantické..che, che, pre mňa. A tak v jednej dlhej vete: MILUJEM záhradu, resp - takto, milujem ZÁHRADU v dobrom i v tom, aká je nedokonalá, chvíľami príliš poetická, chvíľami príliš uletená, úplne mimo atmosféry, stratosféry, troposféry, mezosféry.. a pretože viem, že sme (Slováci) často viac kritickí k tomu svojmu (inak ako bratia Česi) a tu ja chcem byť nekritický. Takže silne subjektívnych * * * * *

Kráska v nesnázích (2006)

Krásna Aňa "stuck" (nenapadá mi svk ekvivalent) v scenáristickej a dramaturgickej kombinatorike, ktorá je až príliš poplatná svojmu obrovského vzoru, Sideways alias Bokovke. A nielen to - zbytočná Radůza, ktorá sama o sebe je výnimočná, ale do podobne ladeného filmu sa absolútne nehodí, Emília Vášaryová, ktorej postava je do extrému skarikaturovaná podobne ako postavy J.Macháčka a J.Hrušinského. Príbeh tak okrem nepôvodnosti trpí vykonštruovanosťou a jediným mojim plusom je postava a výkon Jany Brejchovej. Geniálny comeback geniálnej pani HEREČKY !