Až na krev (2007)

Lewise by měli pozlatit, ale jak to tak asi mělo dopadnout, když ho svěří někomu, kdo dokáže i ze Sandlera vypotit HERECKÝ VÝKON(nic proti Adamovi). Film strhne od samého začátku a nekončí ani závěrečnýma titulkama, doznívá pekelně dlouho - zaručuju, že na Plainviewa dlouho nezapomenete.

Volání o pomoc (2007)

United 93 křížený World Trade Center? Ani náhodou. Bohužel i díky bohu!

Wrestler (2008)

Nicolas Cage (kterej měl hrát The Rama původně) by řek, že Rourkovi sedla tahle role jako kondom! Pro mě nejlepší herecký výkon roku.

Dr. House (2004) (seriál)

Laurieho one man show!

RocknRolla (2008)

Neviděl jsem dvě Ritchieho předcházející "dobroty", takže asi nejsem naladěn jako většina komentujících. Za to sem viděl standartní gangsterku s hvězdným obsazením (vévodí mu nahej Butler přivázanej k posteli s roubíkem v hubě obklopen ruskýma plukovíkama). Akorát už je těch absurdních situací a postav na mě moc. Starý otřepaný nepobaví - neurazí se však k tomhle filmu absolutně nehodí.

Milionář z chatrče (2008)

Sám sem rád, že sem film viděl ještě před oskarama. Milionář z chatrče (distributor se opravdu vyřádil) je příkladem toho, jak lze přes noc udělat ze sympatického snímku monstrum. Naivní romance ze slumů nemůže uspět vedle propracovaného scénáře Frost/Nixon ani vedle Buttonovského vizuálu. Zaujme srdcem a vřelým přístupem směrem ke standartnímu divákovi. Osobně se mi nejvíc líbil začátek filmu a prostřihy mezi show a policejní stanicí, pak to jelo tak nějak v rovině a i přes flashbacky už to bylo jen klasické milostné drama. Neříkám, že jsem na konci slzu neuronil, ale byla to slza hodně vydřená, podpořená hlavně výběrem herců (někteří budili lítost, jiní sympatie). P.S.: Dannyho Boyla mám čímdál raději.

Gran Torino (2008)

Gran(diozní) Torino! Od Temnýho Rytíře mám konečně důvod pro maximální hodnocení. Sice tam nejsou přestřelky(tedy až na jednu) nejsou tam honičky, není tam masivní gothemská atmosféra ani super cool namejkapovanej záporák. Jen starej nasranej běloch pár rákosníků a čokolád. Nejde teda jen o ten závěr, kterej je vážne parádní, ale celkově má film přes pomalejší temto pořád sílu zaujmout nejmenšíma drobnostma (moc mě bavila scéna v garáži, kde Thao ukazoval na různý druhy nářadí a Kowalski monotonně tituloval). Prostě je to královskej film v malým balení.

Strážci - Watchmen (2009)

Pachuť ze sáhodlouhého rozjímání Dr. Manhattana na Marsu už odezněla, nadprůměrná 160minutová zábava.

Oko dravce (2008)

Je to paradox - film, kterej varuje před absolutní digitalizací z ní těží obrovským způsobem. O logice a uvažování se tady vůbec nedá mluvit. Absurdní sračka, kterou klíďo sjedete za pomocí jen jedné mozkové hemisféry, je ale neuvěřitelně zábavná. Silné 3!

Kmotr (1972)

Magnifico! Andante film è unico!