2Bobule (2009)

Chatrná dějová linka s pekelnýma postavama. Už v jedničce otravnej Langmajer dostal kamarády Korna, Krampola, Švandovou, aby předvedli taškařici jedna báseň. Hádek+Voříšková OK. Nejhorší kinosálovej zážitek roku 2009.

Ctihodný občan (2009)

Dost mi to připomělo remake Šakala s Willisem a Gerem, velmi dobré první 2/3 filmu + závěrečná patla matla. Velká škoda, protože jak Butler tak Foxx jsou dostateční kůlový.

Avatar (2009)

Neodpustím si kritiku na spoluobčany-diváctvo: když už někdo příjde v průběhu promítání, tak si má sednout a civět, zvlášť u takových filmů (bohužel si to někteří pletou s hospodou). Měl jsem vůči těmto individualitám podobnou averzi jak třeba Woody Harrelson vůči zombies a plánoval i podobný útok. Trvalo mi asi 15 minut než jsem se uklidnil a začal propadat snovému projektu železného Jima. A propadl jsem! Pohádkový příběh s jasným poselstvým nedostane na kolena každého (mě jo), ale je obklopen tak fantastickou vizualní stránkou, že k němu člověk musí přistupovat přinejmenším s respektem. Jestli na nějakej film do kina, pak na tento, ikdyž už těď se těším na dvojrozměrné DVD, ve sbírce se rozhodně neztratí. Dabing sice neublížil filmu tak, jak jsem se bál, ale těším se na originální znění bezvýjimky výborných herců. Suma sumárum jedná se o film, který chci vidět znovu a znovu a znovu. Nechápal jsem, že film za tak krátkou dobu ohodnotilo a okomentovalo toliko lidí, ale když jsem se včera večer převaloval doleva-doprava jen kvůli 160 minutám promítání, pochopil jsem, že ty myšlenky musí ven. Nejspíš to není žádné objektivní hodnocení, jestli vůbec hodnocení, ale jsem toho plný a teď hodlám šířit nadšení ... :)

Melrose Place (1992) (seriál)

Jojo, seriál, kterej si na Béháčko 90210 jenom hraje....takže taky dobrý :) navíc tam není brendn wolš!

Ve jménu otce (1993)

Jedním dechem i napodruhé. Two man show Lewis+Postlethwaite!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Přesto, že jsem se zavázal, že x-men už nikdy, dlouho mě to nevydrželo. Ale po dokoukání (a záchvatu smíchu díky poslední scéně) musím říct - nelituju. Byla to narozdíl od X-Men 3 zábava. Hlavně Schreiber+Huston. Jackman mi přišel spíš pro srandu, jeho věčně nasraný výraz v dobré duši, no blivajz.

500 dní se Summer (2009)

Škoda, že tam nebylo víc takových okamžiků, jako byla procházka po prvním sexu, něco co by nás chvilku odtrhlo od stále podobného povídavého a v rovině drženého vyprávění. Právě proto mi těch 90minut přišlo delších než mohlo být.

Život je boj (2009)

a půl. Tenhle film mi sedl, a to jak po stránce castingu (sympaťáci Tatum+Howard, neokoukaná Zulay Henao), tak "pohádkovo-špinavým" příběhem chlapce, který ke štěstí přišel.

Bruno (2009)

Hodnotit tuhle zvrácenost 3 hvězdičkama je samo o sobě zvrácenost! Stejná kostra jak u Borata, tj. domovská hvězda touží dobýt hollywood. Má tu smůlu, že se opravdu opakuje jen s tím rozdílem, že tentokrát je to GAY! Snad až poslední 20minutovka nevypadá jako by scénaristovi z pera vypadla a konečně se dočkáte toho, na co jste původně vyšli do kina, pokud teda máte silnej žaludek.

G. I. Joe (2009)

Moc moc jsem chtěl tenhle film kladně ohodnotit, ale nedal mi k tomu moc příležitostí...když jsem den předtím sledoval souboj Arnolda s Predátorem a pak "přepnul" na toto digitální bezkontaktní peklo(třeba letecké souboje, kde se Tatum a spol. tváří drsně za kniplem a přitom se ani nehnou), zůstala jen průměrná akce a krásná Sienna. To je dost málo na blockbuster za 180mega.