Počátek (2010)

Po premieře filmu vzrostla prodejnost u Armaniho o 200%, navíc lákají lidi na akci "K obleku tuba gelu zdarma". Koncentrace toho nejlepšího z Hollywoodu na dvou a půl hodinách. Jedno zhlédnutí nestačí. V nejbližší době hodlám doplnit mezery a možná i upravit hodnocení.

Věc (1982)

Před těmi X lety to mohla být velká pecka, dnes už spíš trikově komická, ale přesto atmosfericky nabušená scifi.

Dokonalý únik (2009)

Zívací začátek může udýchanýmu konci jen závidět. Slabší povahy nejspíš budou film postupně opouštět, ale to by byla škoda, protože jeho zenit nastává až na konci, kde se mísí akce, napětí i humor. Olyphant sice celej film mele neskutečný sračky, ale tváří se přitom jako by porcoval mamuta(nebo kozu?) a tak ho žerete i s navijákem. Zbytek ansámblu taky dobrý.

Defendor (2009)

Tak nějak, jako by jste chtěli film o "superhrdinovi" poslat na festival Sundance. Drama s dost matoucím obalem.

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass will kick your ass!!!...no tak za tuhle blbost bych zasloužil asi bazukou. A Vaughn za tu odvahu minimálně pozlatit, třeba mu tu nekompromisnost v hollywoodu típnou, ale i tak po něm zůstane nečekané(min pro všechny, co neviděli trailery) nářezové erkové monstrum. (Being a superhero is bad for your health:))

Iron Man 2 (2010)

Líbila-li se Vám jednička, pak velmi pravděpodobně oceníte i dvojku. Celkově má film podobný spád. Nezdílím názor, který mluví o již otravném Downeym, mě se líbil pořád stejně a určitě to není karikatura sama sebe, kterou třeba Depp předvádí ve třetích Pirátech. Rozhodně zábavný a nehloupý blockbuster.

Kawasakiho růže (2009)

V doslovnosti je síla, řekl si Jarchovský, a začal přepisovat svůj výborný námět do téměř divadelních proporcí. Bohužel. Znovu jde tak o film postavený na hereckých výkonech, které až na výjimky (Mikulčík, Huba – nominace na Lva za zásluhy??) jsou opravdu výborné. Stejně jako kamera Martina Šáchy a Březinův skvělý hudební podkres.

2012 (2009)

1)Film, který se dá lehce shodit ze stolu a označit za největší hovadinu posledních let a to i v oblasti mainstreamu. 2)Film, kde třičtvrtě herců nasadí od začátku do konce výraz střelená srna. 3)Film, ve kterém šišlá Danny Glover. 4)Film, který má 158minut a stačila by polovina. Ale přesto film, co v určitých pasážích nabídne strhující podívanou, která, ač předvídatelná a provařená, mě doslova zarazila do sedačky a to na silné 3 stačí.

3 sezóny v pekle (2009)

Další s nadprůměrných českých filmů, kde stejně jako v Protektoru (Plodková) hraje prim hlavní ženská postava. Bravo casting, bravo kamera = Bravo Mašín