Tiché místo (2018)

Nefungující kinokantýna povýšila kinozážitek o velký kus. Být tam někdo s popkornem nebo šustícím sáčkem, tak je dávno na cucky. Jo a ať vám tvrdí, kdo chce co chce, skvrna na sedačce už tam byla přede mnou.

matka! (2017)

Vždycky po skončení přemýšlím, komu bych ten film doporučil / nedoporučil. Znám se celkem dobře, ale nejsem si jistej, jestli bych matku! doporučil sám sobě.

T2 Trainspotting (2017)

Boyle pořád růluje. Krásně hladí po duši a vy se s tím vezete, když najednou dá nakouknout z předchůdce (skrze flešbeky) a vy zjistíte, že vám ta našlapanost jedničky chybí, ale už jí nikdy nedostanete.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Tohle akční fantasy mě bavilo víc než jakákoli Marvelovka (zase si beru do huby) a tak jen smutně sleduji box office (sám jsem nepodpořil, přiznávám a mrzí mě to), který utnul další možné pokračovaní. Richie se mi totiž trefil přesně na solar a takhle svěží byl naposledy v Podfucku. 4+

Osm hrozných (2015)

Quentina mám rád jako málokterého nadhodnoceného režiséra, ale tady zašel hodně daleko. Nechápu důvod, proč to má ke třem hodinám. To, jestli příběh dává nebo nedává smysl, si budete moct určitě přečíst v Douglasových zápiscích, ale mě tam ze všeho nejvíc chyběla jedna jediná postava, které bych fandil. Je to tam jen banda zabijáků zoufalců a zoufalců. Bylo mi jedno, jestli první zařve ten nebo tamten. Neměl jsem tam Šóšanu, Džanga ani Beatrix. Odstrašující případ tvůrce, který si může v očích producentů dovolit všechno. Pokud to jen trochu pomůže k tomu, aby jeho další film neměl víc než tři hodiny, tak (nejspíš) nespravedlivé 2*. BéTéWéčko na Rothovi jde tak moc poznat, že hraje roli pro Waltze…

Hardcore Henry (2015)

Hned po dokoukání jsem tomu chtěl nasolit plnou, ale vystřízlivěl jsem. Ovšem druhá půlka je fakt naprosto dokonalá (v rámci žánru). A je to vtipný!

Logan: Wolverine (2017)

Protivnej albín, pomatenej starej blázen, hysterická holčička a nasranej, většinu času na sebevraždu myslící Wolví. Tak to jsem vyjmenoval kladné postavy. A teď máte od začátku fandit chlapovi, pro kterého je největší vítězství prohnat si kulku hlavou a mít ode všeho pokoj(by mě zajímalo, co by na té jachtě asi tak dělal). A když pak setře poslední světlo ve tmě komiksové vydání Xmenů, tak se ponoříte do deprese taky. Takže dík, moc hezký rozloučení.

Život (2017)

Příjemná jednohubka o dementních astronautech, kteří toho svalnatého neposedu ani plamenometem zpět na Mars nevypálili. Okousaný malíček značí, že jsem byl napnutej a na konci si pak už jen užíval tu záměrnou brakovitost.